Ringhäälingunõukogu etteotsa ootamatult valitud Rein Veidemann võttis esimese asjana võrrelda AK toimetust KGBga, sest Veidemannile ei meeldi intervjuude tegemise stiil. Seni pole nõukogu sekkunud üksikute saadete sisusse, jättes selle ajakirjanike pärusmaaks, arutades vaid üldisi küsimusi. Veidemannis ärkas võimu juurde pääsedes politruk, kes rein-ristlaanelikult kohe sildistama ning keelama-käskima, pooma ja laskma tõttas.

Seeder häbeneb IRLi

IRLi uue juhi valimisele järgnes ministrikohtade väljavahetamise asemel hoopis vaikelu. Enamgi veel – Helir-Valdor Seeder ei kandideerigi kohalikel valimistel mitte enda juhitava erakonna, vaid hoopis valimisliidu nimekirjas. Kui parteijuht kas häbeneb oma erakonnas kandideerida või arvab, et saab väljaspool erakonda rohkem hääli, siis tundub küll, et selle partei päevad on loetud.

Ratase valitsus kukub?

Järjest rohkem ilmub märke, et Jüri Ratase valitsuse positsioon ei pruugi enam kuigi tugev olla. Vähemalt on Reformierakond suutnud oma üleskutseid paremvalitsuse moodustamisest usutavalt serveerida. Maksukoormuse tõus ei meeldi ei ärimeestele ega rahvale ning lubatud lisasissetulekud terendavad alles kättesaamatu silmapiiri taga. Tagatipuks ei allu Ratasele enam ka osa oma erakonna venelasi.

Koolikius halb, töökius hea

Ajal, mil riigis kogub tuure koolikiusamise-vastane kampaania, paneb riik Eesti Raudtee uueks juhiks töökiusaja, kes on kohtus süüdi mõistetud ametiühinguvastase tegevuse eest. Nõukogu põhjendas valikut, et tegu olevat tugeva juhiga. Uue juhi esimesi asju oli sõit Moskvasse kokkukuivanud transiiti elustama. Tahaks näha nüüd vallanduvat transiiditulva.

Kender pole pääsenud

Kohus mõistis Kaur Kenderi küll õigeks, kuid riik praeb Kenderit väsimatult, kui prokuratuur kaebab neile kõvaks pähkliks osutunud Kenderi õigeksmõistva otsuse edasi. Huvitaval kombel ei lähe prokuratuurile korda avalikkusele märksa suuremat huvi pakkuvad asjad. Pealinn upub prügisse ning õhk on selle segaduse põhjustajaks arvatud abilinnapea pea kohale tõusnud küsimustest paks, kuid selle teema menetlemine pole ilmselt piisavalt glamuurne.

Jaga artiklit

33 kommentaari

O
Ongi käes!   /   19:31, 27. okt 2017
Ainulainult kolm-neli kuiud ja ongi käes! Veidemann, kes on kõikjal oma kolleege õõnestanud ja sellele oma karjõõri rajanud, et võimul olijatega mehkeldada, seda juba nõukaajal, on saavutanud jõlle oma eesmärgi. Koht on kões ja mida on näha? Tema keerutamine ja vassimine Kadri Hinrikuse asjas ja ERR-i juhtimise asjas! Ajakirjandus: "Küll aga on ERRi mainet asunud Facebookis kaitsema ERRi nõukogu esimees Rein Veidemann, kelle seinal olevas diskussioonis «mis tegelikult siis ERRis praegu toimub» võttis meediategelaste ja poliitikute seas sõna ka koondatud Hinrikuse kauaaegne elukaaslane Tõnu Kaljuste.
Tuntud dirigent kommenteeris antud postitust nõnda: «Käsuliinid ja juriidika peab olema ikka väga keeruline pidur ja ambivalentse täis lugemine, et lugupeetud kirjandusteadlane ei saa anda lihtsat vastust küsmusele: «Tere, Rein, mida arvad sina kui ERRi nõukogu esimees Kadri Hinrikusega toimunust?»»
Kaljuste kommentaarile vastas Veidemann pikalt ning laialt, millest vahendame kahelauselist mõtet: «Mina tahtnuks muidugi teda jätkuvalt näha meil ja maailmas toimuvat vahendamas. Ja mõistan ka seda, kui ta pidi kogema pettumust ja koguni nördimust.» Eht Veidemann!
E
Edasi  /   20:27, 2. juuni 2017
On eetika probleem, et ERRi nõuka etteotsa saab endine kommunist, kes ennast PM-s, teles ja raadios pidevalt järjepannu igas loos kiidab. Ei sobi, et sell on korraga õlikoolis, PM-s, ringhäälingus, rahvuskultuuri nõukogus jne. Kas Eestis on vähe asjatundlikke inimesi, et ühe selli käüte koondatakse nii suur mõjujõud.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis