3
fotot

Eile õhtul põles Lääne-Virumaal Rakke alevikus Metsa tänaval kolmekorruseline kortermaja. Päästetööde käigus leidsid päästjad põlenud korterist 90-aastase naisterahva surnukeha.

Tulekahjust teatati kella poole viie ajal ja teataja sõnul oli põlevas korteris vana naisterahvas. Sündmuskohale saabudes selgus, et põleb kolmekorruselise elumaja esimesel korrusel asuva korteri kaks tuba.

Korteri aknast oli leek väljas, terve kortermaja õu oli suitsu täis. Suitsu tuli aknast ja avatud korteri uksest. Enne päästjate saabumist majast oli juba evakueeritud kuus inimest, sest suits oli levinud ka teistesse korteritesse.

Päästjad sisenesid põlevasse korterisse ülesandega päästa inimene ja kustutada tulekahju, aga kahjuks oli kannatanu juba surnud. Päästjad aitasid ohutult hoone teiselt ning kolmandalt korruselt elanikud välja.

Tulekahju kustutati ja ruumid tuulutati kella poole tunniga.

Ida päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo peainspektori esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse hooletusest suitsetamisel. Korteris ei olnud suitsuandurit. Tulekahju täpsemad asjaolude ja tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Käesoleval aastal on tulekahjus hukkunud juba 15 inimest. Läbivaks probleemiks on traagiliste õnnetuste puhul olnud hooletus suitsetamisel, samuti elupäästva suitsuanduri puudumine või selle mittetöökorras olek.

Päästeamet juhib tähelepanu, et elupäästjana on kasu ainult töökorras, laetud patareidega ning nõuetekohaselt lakke paigaldatud suitsuandurist. Seadme töökorras olekut peab regulaarselt kontrollima. Seda tehakse testnupu allavajutamisega, mille järel kõlab häiresignaal. 

Jaga artiklit

12 kommentaari

J
jälle grammatika paigas,et selle varjus  /   15:30, 20. mai 2017
inimese surmast rõõmu,siirast ja südamlikku rõõmu tunda
  /   18:54, 19. mai 2017
ja turult ostetakse rupsi... slõ kanepi pooldamine on tulemuslik. ja tuletõrjumise asemel on nüüd ohvrite süüdistamine - kõik siutsetavad ja panevad end ise põlema. isegi surnud.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis