Maailm

New Yorgi Times Square'il sõitis auto rahva hulka (104)

Toimetas Greete Kõrvits, 18. mai 2017 19:08
Päästjad jõudsid Times Square'ile ja abistavad vigasaanuid.Foto: Reuters / Scanpix
Twitteris ja muus sotsiaalmeedias levivad pildid ehmunud pealtvaatajatest, kes küsivad: "Mis juhtus?". Viga sai 23 inimest, üks kannatanu sai surma. Arvatakse, et tegu pole terrorirünnakuga, vaid purjus juhiga. Hukkunu oli 18-aastane neiu.

Sõiduauto kihutas suurel kiirusel inimeste sekka New Yorgi kuulsal Times Square'il, mis on suurlinna üks peamisi vaatamisväärsusi. Turiste ja linnaelanikke liigub väljakul palju ööpäevaringselt. Vähemalt üks inimene on praegustel andmetel surma saanud. Kohapeal olnud inimesed tormasid kohe vigasaanutele appi. Neli inimest said tõsiseid, kuid politsei praeguse info korral mitte eluohtlikke vigastusi.

New Yorgi politsei sõnul pole tegemist terrorirünnakuga. CBS News kirjeldab, et sõiduk oli punane Honda Accord ja see paiskus sõiduteelt jalakäijate sekka 45nda tänava ja 7nda avenüü nurgal. Juht, 26-aastane New Yorgi elanik Richard Rojas, toimetati politseiautosse. Rojas on sõjaväeveteran, kellel on kuriteoregister. Teda on varem kahel korral purjus sõitmise eest vahistatud.

Süüdlane Richard Rojas võeti vahi alla. Foto: Reuters / Scanpix

The New York Times kirjutab, et juht võis olla purjus või narkootikumide mõju all. Üks pealtnägija kirjeldas ABC-le, et juht üritas põgeneda ja vahistamisel ka politseinikule rusikaga näkku lüüa. Politsei ei ajanud meest õnnetuse hetkel taga.

Hukkunu oli 18-aastane noor naisterahvas. Temaga oli ta 13-aastane õde, kes viibib haiglas. Õnnetuse hetkel oli New Yorgis ilus ja soe ilm, Times Square oli rahvast täis.

Samal teemal

15.05.2017
New Yorgis paiskus auto rahva sekka
20.04.2017
Richard Rojas soovis enda surma
19.04.2017
Times Square surmasõiduki juht sai mõrvasüüdistuse