city24 pilt (city24)

Korteriühistu üldkoosolek võib otsustada ühistu juhatuse liikmele tasu maksmise või kulutuste kompenseerimise, täpselt nii jätkub see ka uue seaduse kohaselt, selgitab Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

"Uue seaduse valguses liigub kõikvõimalikke kuulujutte ning räägitakse, justkui ei tohiks KÜ juhile enam tasu maksta. Kinnitan, et see ei vasta tõele," sõnas Mardi.

Tuska teeb vaid asjaolu, et suur osa  korteriühistute juhte ajab ühist asja entusiasmist, selle eest tasu saamata. "Hiljuti ligi poole tuhande korteriühistu juhi seas läbi viidud küsitlus selgitas välja, et töö eest tasu saavad vähem kui pooled korteriühistu juhtidest. Läbiviidud küsitluse kohaselt ei saanud ühistu juhtimise eest üldse tasu 51%. Tasu saajatest omakorda vaid 11% said netosummas 200-500 eurot, samal ajal kui 34%-l jäi saadava tasu suurus alla 200 euro," vahendas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi. "Samast küsitlusest selgub, et mõned haldusfirmad pakuvad ka tasulise korteriühistu juhi teenust. Sellise teenuse maksumus 60 korteriga probleemivabas elamus on umbes 300 eurot kuus."

Korteriühistu juhtimine nõuab Mardi sõnul suurt hulka kutseoskusi ning need inimesed, kes läbinud vastavad koolitused, peaksid kindlasti saama oma töö eest väärilist tasu.  "Oluline on teada juriidikat, samuti tunda raamatupidamist. Ehitusmaterjalid muutuvad ja täiustuvad, tähtis on tunda renoveerimise põhitõdesid. Samuti peab ühistujuht olema hea

suhtleja, nii et ka psühholoogia- ja suhtlemisalane koolitus on vajalik," loetles Urmas Mardi korteriühistu juhi töös vajalikke teadmisi.

Jaga artiklit

13 kommentaari

A
alf  /   07:55, 23. mai 2017
Millistest finantsvahenditest tuleb selle KÜ Liidu rahad? Pidevalt otsitakse variante, et korteriomanikele sunniviisiliselt peale suruda rahalisi kohustusi küll juhatajatele, haldajatele ja nüüd uues seaduses nimetatud valitsejatele. Need asjapulgad on unustanud põhiseaduses sätestatu § 32 omandi vaba kasutamise,haldamise ja käsutamise. Juriidiliselt on igal omanikul õigus ise otsustada oma vara üle ja põhiseadusega vastuolus seadused on õigustühised, mida ei pea täitma.
P
poolpime vanainimene  /   23:08, 22. mai 2017
neli aastat palun, et pügataksakna esist suurt puud, et tuba oleks valgem ja näeks ka päikest, aga ei. palve esitatud ka kirjalikult, kõneldud suusõnaliselt. Ongi kõik. Inimest ja just vanainimest ei kaitse ega aita siin keegi. Loomakaitsjaid on külaga, aga kust leida inimeesekaitsjat.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis