City24 Kinnisvarauudised

Korteriühistud ei taha oma juhtidele palka maksta

city24.ee, 18. mai 2017 13:13

13 KOMMENTAARI

a
alf/ 23. mai 2017 07:55
Millistest finantsvahenditest tuleb selle KÜ Liidu rahad? Pidevalt otsitakse variante, et korteriomanikele sunniviisiliselt peale suruda rahalisi kohustusi küll juhatajatele, haldajatele ja nüüd uues seaduses nimetatud valitsejatele. Need asjapulgad on unustanud põhiseaduses sätestatu § 32 omandi vaba kasutamise,haldamise ja käsutamise. Juriidiliselt on igal omanikul õigus ise otsustada oma vara üle ja põhiseadusega vastuolus seadused on õigustühised, mida ei pea täitma.
p
poolpime vanainimene/ 22. mai 2017 23:08
neli aastat palun, et pügataksakna esist suurt puud, et tuba oleks valgem ja näeks ka päikest, aga ei. palve esitatud ka kirjalikult, kõneldud suusõnaliselt. Ongi kõik. Inimest ja just vanainimest ei kaitse ega aita siin keegi. Loomakaitsjaid on külaga, aga kust leida inimeesekaitsjat.
t
teada värk/ 19. mai 2017 22:31
Kui palka ei maksta, siis ei maksa ka tulemust oodata!
j
julius/ 19. mai 2017 09:33
No riik võtab ju ka veel sealt oma osa. Palga pealt lähevad kobedad maksud. Kui sul on korter, siis maksad selle haldamise ja maja toimimise eest ühistule või haldusfirmale, et need teeksid seda, mida eramaja omanik ise ja tasuta teeb.
e
19. mai 2017 22:33
Ei maksa ikka eramaja ja kaheksa trepikojaga viiekordset maja võrrelda!
t
18. mai 2017 14:48
Tuska võib ju teha, aga kui palgakulu muutub ebamõistlikult suureks siis nii või teisiti ei ole ühistu liikmed sellega nõus. On ikka suur vahe, kas tegu on sadade kaasomanikega ühistuga või mikroühistuga.
u
Urjuk/ 19. mai 2017 09:39
Põhimõtteliselt ei ole vahet ühistu suuruse ja igapäevase teha oleva töömahu vahel.
Vahed hakkavad tekkima põhiliselt siis, kui on pistmist halva kontingendiga või mastaapseid remonte vajava majaga.
a
ann/ 18. mai 2017 14:22
Aga nad ei tee ju mitte midagi.
u
Urjuk/ 19. mai 2017 09:35
Nad ei tee ju mitte midagi!!!
Juhul, kui KÜ-s on kõik korras ja seal on hea probleemivabalt elada on see tihtipeale just nende märkamatult tegutsevate ühistu juhtide teene.
Mina maksaks palka selle eest, et kõik toimib ja kõigil on hea omas kodus probleemivabalt elada - mitte selle eest, et mingi vanamees käib "papka" hõlmaall iga päev ümber maja ennast tähtsaks tegemas.
Üldjuhul tegelik sisuline töö käibki taustal - naabritele nähtamatult. Majaelanikud vaid mingil momendil avastavad, et "Näe - see asi on nüüd veel paremaks, ilusamaks muutunud" või ei näegi midagi, mis tehnosüsteemidega tehtud on jne.
See ongi hea KÜ juhi tunnus. Ta ei kaaguta munemata mune nagu TLN linnavalitsus.
a
anu/ 20. mai 2017 13:08
Seitse aastat palun juhatust: palun parandada vihmaveerent katuse servas, kohutavalt tilgub vihma ja sulalumega. Ei midagi.
m
20. mai 2017 20:30
Miks palud aga ei esita teadet kirjalikus vormis?
o
on/ 23. mai 2017 08:22
Kõge halvem variant halvimatest on, kui KÜ etteoste on end sättinud väikese haridustasemega, ilma igasuguste kutseoskuseta ja väga intriigsed inimesed. Nad külvavd vaenu ja tülisid majaelanikke laimates, , ei jaga ehitusest ega santehikast midagi. Kui nii "juhitud" maja on viidud kehva seisu, siis sokuttakse maja "juhtimine" (suure palga eest) hooldusfirmadele mis on tavaliselt kokku kopsitud madala kavliteediga töölistest. Kõige halveminu käheb majadel, kus on väljastpoolt maja tutvuse kaudu palgatud haldurid. Viimane on enmasti seelleks tööks ebapädev inimene, kes tahab lihtsalt endale l kuagilt palka saada. Taolisi "haldureid" ei huvita võõra vara korrashoid mitte raasugi. Väga halva mainega on nii Tallinnas kui Tartus tegutsev Kvatro. Seal ei püsi töölised ja ühistud, kuhu Kvatrio end sokutanud on
, kannatavad - inimstelt kogutaks eraha, kuid majades kõik on laokil ja ripakil Inimesed maksvad aian rohkem, kuid tödd ei tehta, maju ei hooldata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee