Eesti uudised

Uudist on täiendatud!

Kevadtormi järgmine õnnetus: kaitseväe sõiduk süttis kõrgepingeliini all, üks sõdur viibib haiglas (40)

Marvel Riik, 18. mai 2017 10:58
Mercedes-Benz 250 GD pärast elektrilööki.Foto: Erakogu
Eile õhtupoolikul said Ida-Viru maakonna päästjad väljakutse Lüganuse valda Aidu küla juurde, kus Eesti kaitsejõududele kuuluv sõiduk sai kõrgepingeliini alt läbi sõites elektrilöögi ning süttis põlema.

17. mail sõitsid õppuse Kevadtorm raames Kiviõli lähedal kolm luurekompanii ajateenijat maastikuautoga Mercedes-Benz 250 GD, mille katusel oli sideantenn, läbi kõrgepingeliini, mis sai elektrilöögi ja süttis.

"Ajateenijad viidi tervisekontrolli Ida-Viru keskhaiglasse. Kaks neist said esmaabi ja suunati tagasi oma üksuse juurde. Üks noormees on põletushaavadega meedikute hoole all. Oma lähedasi teavitas noormees õnnetusest ise," ütles õppuse Kevadtorm teabeohvitser leitnant Kristel Maasikmets. Päästeameti sõnul kaotas üks ajateenija korraks teadvuse.

Samal teemal

Sündmuspaigal kustutasid päästjad auto ning selle ümber põleva kulu ja võsa. Lisaks lõikasid nad läbi auto akujuhtme. Hinnanguliselt sai sõiduk 30 protsendi ulatuses põlemiskahjustusi.

Maasikmetsa sõnul õpetatakse ajateenijad harjutusi läbi viima ohutult ja neid instrueeritakse ka võimalikest ohtudest.

Õnnetus juhtus Eleringi liinidel ning ettevõtte kommunikatsioonijuhi Ain Kösteri sõnul on ülelöök kõrgepingeliinilt võimalik ka siis, kui otsest kontakti liiniga ei ole. Sarnaseid juhtumeid on ka varem olnud, näiteks 2015. aasta aprill hukkus sel viisil Tartu Näituste messikeskuse territooriumil kõrgepingeliini all töötanud tõstukijuht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee