Eesti uudised

GALERII | "Kevadtormil" saab harjutada koos liitlasväelastega 

Marvel Riik, 18. mai 2017, 04:00
MASTAAPNE: Tänavu on «Kevadtormil» osalejaid (vasakpoolsel pildil) üle 9000. Kasutusel on lahingutehnika tankidest kuni AH-64 Apache’i helikopterini.Foto: EKV
15. korda toimuv kaitseväe õppus "Kevadtorm" on senistest suurim. Ajateenistuse lõpueksamist on välja kasvanud õppus, kus harjutatakse sõdimist koos liitlasväelastega.

"Kevadtormi" eilsel külalistepäeval, mis toimus kaitseväe keskpolügoonil, kuuldus mitmest suust, et õppusel on tähtis just liitlasvägede kohalolek. Üheks põhjuseks, miks liitlasi niivõrd tähtsustatakse, on nende võimas tehnika, millega eestlased saavad harjutada.

MASTAAPNE: Tänavu on «Kevadtormil» osalejaid (vasakpoolsel pildil) üle 9000. Kasutusel on lahingutehnika tankidest kuni AH-64 Apache’i helikopterini.Foto: EKV

Kümme aastat tagasi keskendus õppus ühele pataljonile, kus sõdis 1000 meest. Nüüdseks on osalejaid 9000 kandis ning relvaliigid ulatuvad merelt maismaale ja taevani.

"Praegu on 2. jalaväebrigaadis üks pataljon komplekteeritud USA, Saksa, Läti ja Leedu üksustest, mida juhib Eesti staap. Tavaliselt juhib ta kerget jalaväepataljoni, nüüd aga mehhaniseeritud üksusi,"

selgitas kaitseväe peastaabi ülem brigaadikindral Martin Herem.

Lisaks eelpoolmainitud liitlastele on õppusel veel osalejaid näiteks Kanadast, Soomest, Gruusiast ja Hispaaniast. "Oma jõududega oskame juba üsna hästi toimetada. Liitlased on meil plaanides niikuinii sees ning selleks, et aru saada, kuidas nende sõjanduskultuur töötab, on sellised õppused ülihead," lisas Herem.

Ajateenijatele tähendab õppus enamjaolt sama tegevust, millega eelnevatel kuudel on pikalt tegeldud. 1. jalaväebrigaadi suurtükiväe ajateenija Jüri Kert eriti tähele ei pannudki, et ajateenistus on lõpusirgel. "11 kuud on kiirelt läinud," ütles ta.

AH-64 Apache’i helikopterFoto: Teet Malsroos

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee