Eesti uudised

"See oli viimane piir, kui päästemeeskonna juht viskas vooliku maha ja ütles, et tema ei kustuta!" (161)

LISA KOMMENTAAR

Faktid 23. mai 2017 00:00
Politsei saabus peale esimest kutset, mis andis teada agressiivsest seltskonnast, alles 40 minutit hiljem. Politseid kutsuti korduvalt. Redeli püstitamise operatiivselt rikkusid ära kohlikud abistajad. Teisel korrusel (nagu lehes oleval pildilgi näha) polnud suuri tulekoldeid ja ksututamine oli lahtise leegiga põlevat katust mõistlik just katuselt. Rusikakangelase korduvad tagasi hoidmised tegid töötmise väga raskeks. Rusikakangelane ründas pealiku 30 minutit peale insidenti mis teda oli häirinud ja seda alles siis, kui enamus meeskonnast oli hoonesse sisenenud ning suurem tuli juba maha surutud. Peale seda nn. kangelastegu ta ka kohe uttu oli aihtunud, kuigi vanematel just siis ju nõnna palju abi vaja oli.
Päästetöid juhtinud päälik on kaua ja hästi oma tööd aastate jooksul teinud. Oma tööd tegi ta hästi ka sellel sündmusel, kus iga kindlalt sellisele pingele nii hästi vastu poleks pidanud.
Piinlik, et on selliseid inimesi kes peale shokkist toibumist ikka nii shokkis on, et aru oma teost ega tagajärgedest saa.
Lugupidamisega,
Päästja
Mädanik 20. mai 2017 12:00
See ongi maaelu tegelikus kui ei meeldi saad lõuksi.
Ohohhh 20. mai 2017 00:39
Esimene asjana kui tuletõrjujad objektile kohale jõuavad, annavad nad kõigile kohal viibijatele lõuga, et olla kindel enda turvalisuses. Kes veel vastupanu ostutab, saab märjaks kastetud. Ja kui vastupanu osutub liigseks siis tuletõrjujad lahkuvad. Uus eesmärk ongi põleva maja omanike vaigistamine ja palgatakse MMA võitlejaid:D
19. mai 2017 19:17
minu, kui polkovniku lse taolise komme ei avaldata, ehk, mu mees, nõuka aegne tuletõrjeohvitser tegi ka nii ja kustutas ise meie maja... naabrimees kõrval, järgmisena oleks see juba pannud, kui...
jep 19. mai 2017 11:06
Aga miks nad ei hakanud siis kohe kustutama veega...äää....
uuno 19. mai 2017 06:30
või selline vägivalda täis mees kohe või :-D
häbihäbi 18. mai 2017 23:26
homme peksaks võibolla perearsti või piirkonna konstaablit
no miks mitte 19. mai 2017 00:37
ta ikka kangelane .Imelik,et pr.Ilves pole teda kaitsmas jubedate pööstjate ja politseinike eest .
Aga teiselt poolt võib see olla sõnumiks : maal elavad ei vaja mitte ühtegi päästjat ega korravalvurit. Neil on oma piir ,oma rusikad,oma muud asjad
Kõik võib vallandada ja kokkuhoitud rahaga midagi ilusat ette võtta-
Oli üks päästja,kes bljade ritta ladus nagu peaaegu akadeemiku tava mõnikord on. Bljadid kustutasid tema aastatepikkuse kogemuse tuld kustutada
maakas 19. mai 2017 09:02
vaat see on küll selge ülekohus! Maal elab väga tore ja sõbralik rahvas üldjuhul . Antud juhtum on tilk tõrva meepotis ja selline üldistuse tegemine on äärmiselt kohatu ja madalalaubamine!
aga teie suur kangelane 19. mai 2017 18:11
pole ei venelane ega tibla ning elab siin maal.Ja see pole mitte esimene kord,kui päästjale jagatakse füüsilist öpetamist.
!!! 19. mai 2017 01:16
Kui miski ei meeldi - kohe pauk pasunasse!
kae õudu 18. mai 2017 23:20
kangelane või kuidas ajakirjandus promo teeb

METSAVEND 18. mai 2017 20:45
Antud olukorda on raske erapoolletult kommenteerida aga samas meenub aastate tagune juhtum Tartumaal Vönnu vallas kui praktiliselt tookordse Päästeameti korval pöles elamu . Tulemuseks oli ,et praktiliselt terve meeskond oli purjakil ja maja pöles jätkuvalt . Olukord lahenes alles siis kui 25 km kauguselt Tartust tulid tuletörjujad ,sest rohkem segasid ja kakerdasid ringi körval asunud tookordse komando mehed . Täpsustuseks lisan ,et ei olnud tegemist mingite vabatahtlikega vaid täiskohaga palgal olevate meestega .Selge ,et päästevöimekus praeguse seisuga on langenud kuna hea näide on Otepääl toimunud pöleng kus samuti oldi tegelikult abitud . Tuleb löpetada jant seoses praeguste juba suletud komandodega ja pole mötet hoida kokku asjade pealt kust kokku hoida ei tohi .
sokkidesse langenud soome ehitajale 18. mai 2017 19:48
Pekilõug ei saanud hästi aru, et ka redelauto juht ei torma kohalejõudes redelist üles, paakauto juht ei hakka ka ämbritega vett tassima ja kiirabi autojuht ei hakka ka kannatanul pulssi kompama ega opereerima. Kui aru said, milline äpu sa oled , siis on paras aeg komandost läbi minna ja oma pooletoobise teo eest vabandust paluda ja kingitused kaasa võtta !
progressivist 18. mai 2017 20:21
Ei ole viisakas inimest pekilõuaks sõimata, keda sa ei tunne ja kes pole sulle midagi teinud. Inimesel võib sellest halb hakata. Mis sa siis teed, kui inimene vabasurma läheb või suures valus ja kibestumuses sulle kätte maksma tuleb - kas või haua tagant?
sokkidesse langenud soome ehitajale 18. mai 2017 22:24
Viisakus lõppeb ära peale seda,kui sa oled kedagi või midagi päästma kiirustanud ja keegi sellepeale sulle jalapeale laseb ja sinu tervise ohtu seab. Ei saa nõustuda et polegi nagu mulle midagi teinud, rünnak ühe päästja vastu on rünnak kõigi vastu! Tere tulemast kätte maksma ,kahtlustan et mul tekib sellepeale veelsuurem sokkis seisund ja siis saab oluliselt nutusem lugu tulema kui praegune kiunumine. Hauataguste jaoks on igal tublil tegelasel oma tegevuse tulemuse eest juba hulgem kaitseingleid tekkinud, niiet sellepärast ei ole vaja muretseda...
viisakas inimene ei 19. mai 2017 00:38
lähe päästjat kasti lööma selle eest,et vesi lõppes.
progressivist 19. mai 2017 02:13
Point oli selles, et sa kasutasid oma kommentaaris solvangut "Pekilõug", mis haavab täiesti süütuid kõrvalisi inimesi. Eriti kiusamisohvreid.
progressivist 19. mai 2017 02:19
Aga selles on sul õigus, et päästjaid, politseinikke ja teisi kodumaa patrioote ei lööda. Nende heade inimeste lööjad on terroristid, kelle mina laseksin lihtsalt maha, kui mul volitused oleksid.
oleks 19. mai 2017 18:12
igast otsast sobivam ja tõele lähedasem
progressivist 19. mai 2017 22:03
Ei. Terrorist on ainus sõna, mida antud kontekstis tohib kasutada.
18. mai 2017 16:57
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
18. mai 2017 22:28
Tule siis päästesse tööle kui kiire tegelane oled, palka saad sama mis maxima müüja, ja ei mingit kiunumist palga pärast. Oled oodatud !
Nojah muidugi! 19. mai 2017 13:50
Kirjelda siis, kuidas sina selle "uimerdamise" asemel tegutseksid?
Vaata, kõiketeadja, tule kustutamine pole suvaline vee pealelaskmine, esmalt vanem teeb selgeks kust tuul, mis ohus, kus tuli, kuhu levib jne. On täiesti võimalik, et tule leviku vältimiseks suunatakse veejuga sinu ootustele hoopis vastupidises suunas.
Siis antakse komandole korraldused.
Sinu joasuunamine on siiski kergem, kui sa just lumele kollaseid lilli vms ei taha joonistada. Küll võib selle tegevuse juures olla raskendatud instrumendi leidmine, sest sinusugustel on sellega probleem. Proovi otsida märja näpuga nt.
mitu kustutit ja suitsuandurit oli 18. mai 2017 16:10
pakun välja, et 1 kõige odavam 4 €-ne andur ja 1tk autos 1 kg-ne hiina kustuti hinnaga 6 €
tuli 18. mai 2017 15:04
Ka mina olen põlengu läbi elanud ja mul oli tahtmine anda kaikaga neile. Terve elamise sisustus hävis ja nad ei saanud kustutada tunniga väikest pinda. Üks lasi vee kogu aeg teleka peale ja teine kustutas siis tuba. Oleks piisanud paari asja kustutamist ja kogu lugu. Aga ei. Niikaua kui lasi voolikul tugevat vett telekasse oleks ta suutnud kustutada selle veega diivani, laua ja vaiba. Mina tassisin vett ämbriga köögist. Lõpuks oli tuli juba nii suur, et pidin lahkuma. Teine tuba mis ei põlenud lasti vett ka sinna palju ja hävitasid viimased asjadki mis olid alles. Vee kahjustus oli suur. Sein veel teise toa vahel ei põlenud. Hiljem vaatasin ja imestasin, et need on siis meie tuletõrjujad. Mul oli tahtmine neid kaikaga lüüa.
Mida lärmad? 18. mai 2017 15:28
Kindlustuspettus ei õnnestunud?
Tulele 18. mai 2017 16:04
Miks Sa üldse päästjaid tülitasid ja riigi raha raiskasid, kui Sina kõige paremini tead, kuidas töid tuleb korraldada ja kuidas tuld kustutada? Ainult Sina said aru, kuidas oleks pidanud tööd tegema, aga päästjad, va ohmukesed, ei tea ei tule käitumisest ega tulekahju olemusest midagi?
Mul on alati tahtmine Sinusuguseid kiunats-vingujaid kaikaga lüüa.
Meeste ees aga, kes pea olematu palga eest teevad ohtlikku ja rasket tööd, päästavad elusid ja vara, võtan mütsi maha!
K. 18. mai 2017 17:02
Miskip2rast ei usu seda juttu, pigem v6iksid endale kaikaga anda - ainult rumalad inimesed l66vad.
Solei 18. mai 2017 18:19
Miks sa ise ämbriga siis vett sinna ei visanud, kuhu vaja oli?
IRW 18. mai 2017 18:33
Vana nali - paljud mäletavad pärnus viienda villemi põlengut : kohal oli 6 komandot masinaid , pumpade võimsusega oleks saanud selle maja ära uputada 10 minutiga - nemad tegid oma strateegijaid ja ootasid tallinnast tõstukit ( kuhu kiiret , saidki kogu bandega postipoisis söömas käia ) - rahvas vaatas ja naeris - tuletõrjet on jalaga segada , maja põles ikka maha
mida sa ulud 18. mai 2017 22:06
sõimake riiki kes palka pritsumestel ei tõsta ja selle tulemusena ei jää tööle ka proff vaid komandod on nagu läbikäigu hoovid
Uii 20. mai 2017 00:32
JA siis lasi kindlasti mobiili, arvuti, teise teleka ja lisaks v7ike sopsakas sulle n7kku ? >D
tagantjärgi tark 18. mai 2017 15:03
Põhimõte on selline, et appitulejat ikka ei lööda... Samamoodi nagu mei ei löö arsti ja vetelpäästjat, ei löö me ka päästjaid.
Küll aga tasub mõelda, kas vastavat teenistust välja kutsuda. Kui ikka enda võimekus on suur ja oskused kah, siis miks teenistusi tülitada ja riigilt abi otsida...
Vabatahtlik, näinud nii vett kui vilet 18. mai 2017 14:25
Olge õnnnelikud,et sellise nadi palga eest ja pea olemaks koondatud pääsjtaid üleüldse enam kohale tulemas on.Need kes siin kaagutavad, et kuidas nad teavad, kes, kus ja kuidas peavad tegutsema,olge lahked hakake kas vabatahtlikeks päästjateks, siis ehk saate aru, et kustutamine ei ole ainult vee peale laskmine, see on terve teadus, et kustamisest üldse kasu oleks.
tagantjärele tark 18. mai 2017 14:43
Ära aja asja keeruliseks. Teadus on tuli ja selle käitumine tõesti. Kuid lisaks on vaja veel mune ja tahtmist.
Tegelikult tuleks maja projekteerida ja ehitada selliselt, et maja kustutamiseks piisab paari lüliti pööramisest.
Maja oma kustutussüsteem pole midagi müstilist. Igatahes mitte müstilisem kui tänapäevane vent või küte, mis on ka omaette teadused.
7.päeva adventist 18. mai 2017 14:51
Seda saaks teha auru abil, kui tuleb tuli, tekib aur ja see lasta läbi ventiilede otse tule südamesse
Vabatahtlik 18. mai 2017 14:05
Kui kodumaja põleb, ei ole küll see hetk, kui mees saaks endale šokisolekut lubada. Mis mees sa oled?! Pead peret ja vara kaitsma, mitte targutama ja rusikatega vehkima. Kui tuli kustutatud, on küllalt aega arutada, kes õigesti ja kes valesti käitus. Kriisiolukord ei ole selleks õige aeg.
Kuidas politseinikud kohe noormeest ära ei viinud? Ei olnud kättesaadav. Läks jalutama, sel ajal kui kodu põles?
transhumanist 18. mai 2017 20:17
Mehelikkus ongi üks mõttetu kontseptsioon, mis tuleb hävitada. Pole sest mingit kasu. Ainult arengu piduriks on see. Kõvad eesti mehed, aga alistusid ja orjasid aastasadu võõrvallutajaid. Eriti eelmine sajand, mil samal ajal pehmodest lääne mehed nautisid vabadust. Eks see kõva mees ongi üks kõige nõrgem argpüks ja imeja tegelikult.
Mehelikkusekultus ongi põhjuseks, miks sellised õnnetused juhtuvad ja inimene peab maha suruma oma tunded ja seejärel hulluks minema ja enesetapu sooritama.
Mehelikkus 19. mai 2017 03:28
oli mõeldud mehi tunnustavana. Vastutustunne on tegelik nimi, aga tundub, et naistel on julgust ja vastutust alati rohkem olnud. Mis ei olegi ju halb. Tähtis, et keegi vastutab ja tegutseb.

Fidelcastro 18. mai 2017 12:41
Bocki-Marko ja Õhtuleht omas hiilguses....
heiki herman soome 18. mai 2017 12:24
olen olnud mitmel korral tulekahju juures, kus tuletõrjujad, kustutajad, tõepoolest on totaalselt oskamatud, aeglased ja isegi viskavad voolikud maha, selle asemel, et kustutada.. nii juhtus ka nõmme turu põlengu korral... suure hilinemisega 100 meetrit eemaltt tuletörje garazhist söitis kohale lõpuks auto paarti mhega... üks takerdus kohe voolikutesse, viskas siis selle maha, millest nõrises vaid vaevu vett ning hakkas midagi autost ostima... algul leeke polnudki vaid väike suitsu juga... möödus oma 20 minutit, enne kui keegi võttis voolikut ja hakkas veega kustutama, samas kui oleks saanud visata kohe vahupomm, sest maja võis olla ka elektri all jne... nagu voolikust vett pritsiti, nii ka leegid tekkisid ning järjest rohkem ja rohkem... smas oli endiselt vaid üks meees, kes voolikut käes hoidis ja veejuga lihtsalt umbes kuhugi suunas... pole imestada, et tuletõrjujat nimetatakse tule tõrjujaks ja tukkide loputajateks, sest väga üksikutel kordadel, on need tegelased teinud professionaalset töö!
auto väljub küll sireenidega ja kihutades, kuid kui kohale saabutakse õnnetuspaika, algab kõik aegluubis ehk üldse midagi ei toimu... tunnen siiralt kaasa inimestele, kes pidid üle elama lisaks õnnetusele, saamatud tuletõrjujad ja nende läbi ka kannatama...
miks te eiõpetanud neid 18. mai 2017 14:39
kas rusikaid polnud kaasa võetud ?
Lõpetage tuletõrjujad ,saate elada ilusasti ja segajateta !
Miku 18. mai 2017 11:57
Ilmselgelt inimesed segasid, kui keegi oleks pidanud seal vingumürgituse saama, põlenud tukika pikki päid või veejoaga vastu vahtimist saanud, siis oleks probleeme veelgi rohkem kui põlenud maja. Selline käitumine on lööja poolt ikka väga alatu.
Oi jumal 18. mai 2017 11:56
Fataalne Kinu 18. mai 2017 10:43
See rasvnäoga rusikastaar tuleks aastaks paariks platele saata.
Mõtlik 18. mai 2017 10:40
Eestis on kõik vabatahtlik, ka enda ja vara päästmine! Enne tööd tuleb suitsu teha, tass kohvi, veidi mõelda jne. Ilusat vaatepilti ei saa rikkuda!....
kas päästjaid kui muiduvahtijaid ei koondatud mitte ? 18. mai 2017 11:44
Kui ikka jõmm virutab,siis heast südamest ja ainult kasvatuslikel eesmärkidel.
MGM 18. mai 2017 10:39
Oli juhus, kus maja põles, tuletõrje tuli üle naabermaja territooriumi, naaber karjus kõrval, et tema Eravaldust rikuti. Veekahuriga rahustati maha, tükk aega libises veel läbimärjana lume peal edasi..
Nojah, 18. mai 2017 10:34
Kunagi póles katselaudas turvas. Pinginaaber kutsus appi kustutama. Kui same tulekahju kustutatud tuli ka pååsteteenistus ja teatas et Neil pole midagi teha. Same riielda ja mina Spain preemiaks pragulli.

sooh 18. mai 2017 09:55
Kui päästemeeskonna juht ütles, et ei kustuta, siis miks ta nii ütles ja millega põhjendas? Kelle poole pöörduda, kui selline päästja töötab Päästeametis? Nende juhi poole pole samuti mõtet pöörduda- see samasugune kääbik. Päästjale on rohkem palka vaja, siis tal tekib ka motivatsioon oma tööd paremini teha.
Uuno 18. mai 2017 10:19
Kui mitu tulekahju sina "sooh" oled kustutanud? Sina pöördud ja arutled, mine ja tee ise seda tööd ja vaidel sündmuskohal purjus jõmmidega.
Meekonnavanem keda näkku löödi oli antud sündmusel päästetööde juht, kes juhib päästetöid ja paneb paika ka kustutustööde taktika.
Kõrvalseisja arvab alati, et kui leegid on aknast väljas siis tuleb kohe väljapoolt vesi peale lasta = täiesti vale tegevus, sellise tegevusega põletamegi maja maha. Sellised tulekahjud nagu ka Kohilas (põlemine oli katuse all - fotod) kustutatakse suunaga maja seest -väljapoole. Vastasel juhul surutakse põlemisgaasid hoonesse tagasi ning tulekahju areneb kogu hoone ulatuses.
Kas sa arvad, et meeskonnavanem peaks päästetööde juhtimise asemel hakkama seletame kõigile kohalolijatele tulekahjudünaamikat või on tema kohustus tulekahju kustutada?
sass 18. mai 2017 12:24
Pole veel kordagi näinud, et tuletõrjujad läheksid põlevasse ruumi tuld seest poolt kustutama. Neid grillitud tõrjujaid oleks siis vist rohkem kui üks.
ekspäästja 18. mai 2017 13:19
Loomulikult minnakse. Küsimus on millises staadiumis on põleng. Antud juhtumis tuligi seest välja rünnata..olnuks lausleekides siis jäänuks vaid tukiloputus väljast. Jube palju tarkasid nagu ikka...
hea päästja 18. mai 2017 13:45
mis sa lollidega jageled.
s 18. mai 2017 15:08
Minnakse jah, kui kotlett pliidil kärssab või diivan suitseb aga kui ikka leegid aknast-uksest välja käivad, ei kipu keegi sinna sisse.
ehh 18. mai 2017 10:33
Ma ei tea mis tööd sa teed. Aga näiteks tööpäeva alguses tuleb keegi suvaline sinu juurde ja sulle täiega vastu vahtimist virutab, siis sina ütled vist aitäh ja küsid kuidas saad aidata...
tagantjärele tark 18. mai 2017 09:54
Olen kah ühe tulekahju üle eland ja seepärast tean, millest räägin. Paar tähelepanekut mõtlemiseks:
Algfaasis on tulekahju kõige lihtsam kustutada. Seepärast olgu korralikud tuleandurid olemas ja töökorras. Kui elad hajaasustuses, siis mõtle läbi, mismoodi käitud, kui su hoonetes peaks mingi tulejama tekkima: kust vee võtad, kas oleks võimalik mingit pumpa kasutada kustutamiseks, kas on olemas valgustus, kui õnnetus peaks öösel toimuma jne.
Kusjuures valgustus on väga oluline teema: pimedas on inimene oluliselt abitum kui valges.
Hajasutuses ei saa lootma jääda päästjatele> selleks ajaks, kui nad kohale jõuavad, võivad asjad olla juba väga halvasti.
Tegutsemisjärjekord:
1) helistad päästeametisse (hea, kui ka koordinaadid ja kinnistu nimi on kuhugi ülesse kirjutatud) Päästeameti number võiks olla ka kusagil üleval, kus inimesed iga päev mööda käiksid ja number oleks kõigil pealuu sees.
2) Peale helistamist lased naisel dokumendid, raha jms väärtusliku kokku kotti pista ja seda enda ligi hoida. Lapsed jms riidesse ja õuele ootama.
3) ise alustad kohe kustututöödega: öösel lülitad sisse hoovivalgustuse, (põlevast hoonest lülitad voolu välja) ,üritad mingi pumba kaudu vett saada jms. Kui on vaja voolikuga või kustutiga tulekoldele hoones ligi pääseda, kastad kaltsu märjaks ja seod suu-nina ette. Tulekoldele hoones roomad ligi mööda põrandat, kus suitsu on vähem.
Kui ise kustutada ei julge, siis suled põlevas hoones kõik avad, kust õhku peale võib tulla: uksed, aknad, luugid jms.
Üldiselt on kasulik eraldi elades kendale üks veesilm teha (pööra tähelepanu laste ohutusele> aed vms). Väga kasulik oleks sinna panna korralik pump koos voolikuga, mis ulatub hooneteni.
Ehitamisel kasuta võimalikult palju kivimaterjali (kivi, betoon jms) ning mõtle ka selle peale, kuidas tule levikut aeglustada või peatada. Kasulikud on hoonet alt ülesse läbivad tulekindlad kiviseinad, mis suletavad raudustega võüi paksud täispuituksed.
Kui veelgi põhjalikum tahad olla, siis vea hoone harja alla aukudega toru, mis jookseb seinale ja mida saab vajaduse korral ühendada pumba vooliku või päästeameti voolikute otsaga.
Ja selge on see, et nii elektrijuhtmed kui tulekolded peavad olema korras ja purjus peaga on kõige targem tegevus magama minna.
nõuanne 18. mai 2017 10:24
Tulekahju korral parim abimees on suitsuandur, mis annab varakult märku tulekahjust ja TULEKUSTUTI, millega saab edukalt veel väikest ühe toaga piirnevat tulekahju kustutada. Sel ajal kui mingite vee ja voolikutega ise mässta, on tuli juba nii suur, et seal tavainimene ei tee enam midagi. Üks kuuekilone kustuti elamise peale osta pole nii suur väljaminek, et selle peaks tegemata jätma!
tagantjärele tark 18. mai 2017 11:56
see, mida kuuekilone kustuti suudab teha, seda saab teha 2 ämbri veega. Kusjuures tuleb oluliselt odavam (ämber maksab 2 euri) ja hooldusvabam. Tulekustutit tuleb iga paari aasta tagant kontrollida ( pulber lahti peksta jne). Ei ütle midagi paha nende kohta, kel kustuti seinal, aga ise eelistan mäbrit ja pumpa, kui asi juba tõsisemaks kujuneb.
18. mai 2017 12:01
korralik pump 10-20m3 tiigis või veesilmas on iga hajaasutuses elava maamehe parim abimees. (mitte päästeamet). Päästeamet aitab sul pärast keldris moosipurke puruks peksta ja kivivoodrit lahti kangutada (järelkustutuse raames tulepesasid otsides)...
Kui asi juba niikaugel on, siis on targem lasta hoonel lõpuni põleda> jääb koristamisega vähem vaeva.
vunts 18. mai 2017 10:37
Kui kilbist voolu välja võtad, millega siis õue valgustad? Kui voolu välja ei võta, siis nad ei alustagi kustutamist või ootavad rahumeeli kuniks alajaamast seda tehakse.
tagantjärele tark 18. mai 2017 12:11
mõistlik oleks teha õuevalgus eraldi otsast, mitte läbi maja
Napakas oled mitte tark 18. mai 2017 22:19
Enamusel maamajadest mis 30+ aastat vanad, on liitumispunkt majas sees mitte krundi piiril nagu uuematel ehitistel kombeks. Kui just elektrivargusega vahele pole jäänud - neil tõstetakse jah kilp majast välja tasuta. Korralik kodanik peab selle liigutuse eest päris palju oma kukrut kergendama.
Johannes 18. mai 2017 10:41
Väga õige kava ja plaan - kui oled teemaga kursi, omad vastavat väljaõpet või koolitust ja varustust /isikukaitsevaheneid. Mina ei soovitaks küll mitte ühelegi "tavakodanikule" siseneda põlevasse hoonesse "Tulekoldele hoones roomad ligi mööda põrandat, kus suitsu on vähem". Tulemuseks on vaid üks lisanduv hukkunud kurvas statistikas. lastele ja kogu perele maast - madalast selgeks õpetada - põlevast majast välja!
tagantjärele tark 18. mai 2017 14:12
eks seal kaks valikut ongi: kas laséd teistel teha või teed ise... Vanasõna ütleb kah, et kui tahad asja korralikult tehtud saada, siis tee ise... Vähemalt pärast tead, keda süüdistada.
Eks oleneb põlengu suurusest, kas proovid ise kustutada või tormad välja... Eks sellest arusaamiseks on vaja kah natuke nuppu. Kui toanurgas miskit susiseb, siis vast pole mõtet toast välja tormata ja lasta majal põlema minna. Samuti pole valikuvõüimalust sel juhul, kui mõni pereliige on majja jäänud. Siis tuleb minna...
tagantjärele tark 18. mai 2017 14:48
ma ütlengi, et kui tuleb minna, siis niiske kalts näo ette ja roomad mööda põrandat. Kui kellegil on parem soovitus, siisandke aga teada.
Johannes 18. mai 2017 15:41
Minu kommentaaris oli mõte lastele ja perele.
Kurb statistika on see et õnnetuse juhtudes lähevad lapsed (kui on maja või elamine selline) peitu ja veel sagedasemalt just teisele korrusele. lastele tuleb selgeks õpetada et majast välja - ja kiiresti. seda, kas ja kui palju ise enda aitamiseks teed, tuleb siis jah kaine peaga kaalutletult otsustada - kuid veelkord - pere ja lapsed ohutusse ja siis otsus vara osas!
tagantjärele tark 18. mai 2017 16:11
pole kogemust ses osas, aga kui see nii on, siis see on vajalik teadmine... Selliselt peitupugev laps ei saa olla vist mitte üle 6 aasta vana, sest üle 6. aastasel on vast ikka nii palju mõistust peas, et tule eest teisele korrusele ei page...
e. 18. mai 2017 09:49
Sellest artiklikatkendist küll aru ei saanud, kumb osapool rohkem süüdi oli. Eestis on kõik võimalik.
oh, 18. mai 2017 09:37
Krt - kustutage ise oma maju või minge vabatahtlikuks tuletõrjujaks ja näidake kõigile ette, kuidas õige on. Mölisete siin tühja. Olete ise mõnd tulekahju kustutanud või 600-kraadisesse kuumusesse sukeldunud.
tagantjärele tark 18. mai 2017 10:01
Olen küll jah maja seestpoolt ämbritega kustutand sel ajal kui päästeamet välja eterniitkatust jahutas ja 10T vett maha lasi, nii et kui tõeliselt asjaks läks, siis polnud vett kusagilt võtta...
Sellest kõigest on küll 10-15 aastat möödas, kuid ka tehnika oli toona juba üsna hea päästekal. Eks inimesed on kõige olulisem faktor kriisisituatsioonis: tehnika võib olla hea, aga kui mees ikka ei julge või ei taha, siis pole tehnikast ka kasu.
Ise muidugi päästeametit segama ei läheks (isegi, kui ise teeks teisiti), aga keegi ei saa keelata mind ka ise kustutustöödest osa võtmast. Sest peremees ise on valmis rohkemaks kui palgatöötaja...
Jako 19. mai 2017 11:51
Tagantjärele tark, te olete sel juhul õnnesärgis sündinud. Kuumad põlemisgaasid ja -veeaurud põletavad hingetoru loetud sekunditega, eriti teie kirjeldatud situatsioonis.
aaa 19. mai 2017 09:13
näpi tilli! ma käin 700kraadiga saunas laval! mis kuumus see 600 on?
Vot nii! 18. mai 2017 09:25
Ärge segage päästjate tööd , ei ole vaja minna juurde karjuma ja õpetama! Õppinud mehed, nad teavad ise kuidas ja mida teha. Päästjad peaks laskma sellisele voolikust vee peale.
inimesed 18. mai 2017 09:44
kelle maja põleb on šokis ega vastuta oma tegude eest, sellest saab aru ainult see kes on selle õnnetuse läbi elanud, perepojal käed raudu, krt. kas on siin maailmas veel õigust.
Mh!? 18. mai 2017 10:43
Ei vastuta oma tegude eest!? Ta võib siis noa ka rindu lüüa või !? Normaalne inimene peaks ka sellises olukorras normaalseks jääma ja olla tänulik, et abi tuli aga kui tavaelus psühh, siis pole ka ime.
rusikakangelase ahistamine 18. mai 2017 14:45
vajab modereerimist . Tõepoolest. Teine oleks peale päästja kloppimist õpetanud ka politsi,aga katsu sa " mansettidega " toime tulla.
progressivist 18. mai 2017 20:24
Aga mis siis, kui ma hakkan lihtsalt kiljuma ja nutma, mitte ei löö kedagi? Kas see on ka ebanormaalne tegevus šokiseisundis?
tagantjärele tark 18. mai 2017 15:33
Omal ajal hoiti inimesi eemal, sel ajal kui päästjad "soomust" tegid, Ja see aeg polnudki veel nii ammu....
See ei käibi kõigi kohta nagu ikka maailmas, aga käibis paari mehe kohta kindlasti, kellega mina ühse seltskonnas kunagi juhtusin olema.
Mart 18. mai 2017 09:14
Tüüpiline koll, kes ülbitseb ja on agressiivne ning pärast nutab meedias, et tema on õrna südamega pereisa.
tavaline 18. mai 2017 09:53
jajah, sellised nad ongi 18. mai 2017 11:54
FB profiilil laiutab nagunii tätokaid täis t-särgis oss, kaanepildiks audipann :D
Need on tüüpilised jõmmid, ma laseks kuuli p@he sellisele
tagantjärele tark 18. mai 2017 16:15
Kusjuures pole jõmm ega tätokaid täis see mees: üsna tasane mees on tavaelus.
Ausalt öeldes poleks oodanud, et rusikaid käiku laseks. Natuke nagu üllatus või nii+miskit nagu ei klapi... Võib olla tõesti sai mingisuguse tõsisema vapustuse...
aga ta ju ongi 18. mai 2017 14:45
ta jättis luud murdmata ega klobinud politsegi. Õrn ja kena teine.
kallaletungijale 18. mai 2017 09:08
tuleks anda šhokivangistus ning maksma valuraha sellele tuletõrjujale, sest ka tuletõrjuja sai šoki, sest kui lähed inimesele appi ja sulle tullakse selle eest kallale, tekitabki ju šhoki ning täiesti loomulik on , et šhokis inimene ei ole võimeline enam oma tööd jätkama. Seega kallaletungija tekitas olukorra, mille tagajärjeks on teiste inimeste s.o. oma vanemate vara tahtlik hävitamine. Selle eest tuleks ta kohtu alla anda.
IRW 18. mai 2017 09:02
Kui oleks vaja kustudada , siis ei kustutata , kui aga mingi sara võiks rahumeeli maha põleda , siis valavad vett kui hullumeelsed - endalgi on olnud olukord : eemalseisev sara oli süttinud ( või süüdatud ) ja tulid kohale ( keegi kutsus - ise vaatasin et ok - midagi sees pole , ajasin vooliku välja ja kastsin ümbrust ) ja isegi protestidele vaatamata kallasid paarkümmend tonni vett juba kokkukukkunud tukkidele - pärast juurisin kuu aega seda sogahunnikut laiali
Uuno 18. mai 2017 10:03
Mis sa hädaldad, ütelnud siis, et teed lõket.
Päästeseaduse järgi peab päästemeekond tulekahju kustutama.
Johannes 18. mai 2017 10:45
just õige - ei ole Eestis päästjat, kellel oleks voli ja/või õigust jätta midagi kustutamata, kui on päästesündmusega tegemist. ükskõik kui ebaloogiline see ka ei oleks - kui päästjad on kohal, siis EI OLE varianti et keegi jätaks kustutamata, ükskõik kui ilusasti ei palutaks. Ainus variant, kustutustööde seiskamiseks saab olla oht päästjatele või kui on suurem oht vähemkannatanud hoonetele ja seega oht suurema kahju tekkimiseks. aga need on spetsiifilised nüansid ja erandid.
Irw 18. mai 2017 11:40
Ah et kaine mõistus on riigiametis keelatud ? No siis ei imesta ka valitsuse tobedate seaduste üle !

olen 18. mai 2017 08:54
arst,kui miskit ei meeldi,segatakse,viskan skalpelli nurka edaspidi
tohoh 18. mai 2017 12:39
ei viska sa midagi nurka, makaak. Mina tulen ja kasutan sind nt. poksikotina ja sina opereerid ilusasti edasi. Kasvõi läbi pisarate! Teadagi, arstid elavad mingis oma mullis, maailm pole aga must-valge ega kaugeltki mitte ideaalne. Olen lihtne klienditeenindaja ning meil pole mingit kohustust ülbitsevaid kliente edasi teenindada, viskame nad lihtsalt välja. Era või riigi - ei puutu siinkohal üldse asjasse.
mootor 18. mai 2017 12:46
olen moderaator, kui miskit ei meeldi, ülbitsetakse, viskan kommentaari prügikasti edaspidi
oh 18. mai 2017 12:52
Urrrr 18. mai 2017 08:44
Teate ma ei usu sellist juttu, et keeldusid kustutamast....
to Urrrr 18. mai 2017 09:31
Kas oled ise olnud sellises olukorras? 6 aastat tagasi oli mul ka kokkupuude Kohila päästjatega. Päästjale kutsuti kiirabi, sest ta sai kuuma shoki. Kui mu 75 aastane ema julges öelda, et põlevas kuuris on tööriistad, siis küsiti, et miks te neid ära ei too..., sest nemad ei saa kustutada kuna tuletõrjemasin maksab liiga palju ja peeglid võivad ära sulada, kui nad lähemale lähevad... Usu, raske on rahulikuks jääda, kui sulle sellist juttu räägitakse, samal ajal kui näed oma vara leekidele alla andmas...
tigekala 18. mai 2017 09:45
mingist hetkest ongi tuli võitnud. kustuta ja siputa, aga vastutasuks saad ainult söed ja varemed.
no on ohmusid maa peal 18. mai 2017 09:47
Põlevasse kuuri tööriistade järgi minekut nõudsite tuletõrjujatelt??? Ja kalli erivalustuse ohtupanemist mingite rehade ja kõblade nimel? Teine on kuumashokiga kõrval ja sina karjud minu vara, minu vara...tee kindlustus!!!
hdis 18. mai 2017 12:51
õige, mine peksa siis vahelduseks pritsimehi, ehk saab siis tule kiiremini kustutatud?!? Kindlasti on abi. - Enamus inimesi maakeral tavaliselt ei mõtle, vaid lihtsalt tegutsevad. Tavaliselt rusikatega, mõnedel on ka tukk vööl.
ekspäästja 18. mai 2017 13:23
Tööriistad ei ole tulekustutamises prioriteet. Nr.1 On, et päästja ei satu ise päästetavaks, nr.2 On inimelu.
18. mai 2017 08:36
kui ülema või tema alluvate elu või tervis on ohus, siis tulebki kustutus tööd lõpetada. ja nii lihtne see ongi.
inimese elu ja tervis on olulisemad, kui põleng. kui ikka keegi tuleb seal peksma ja vägivallatsema, siis tuleb ülemal tagada oma töötajate tervis. ja ainuõige ongi voolik nurka visata ja öelda, et ma siis ei kustuta.
tahaks 18. mai 2017 09:46
teada kui rahulikud suudate ise olla kui teie kodu põleb!
progressivist 18. mai 2017 20:30
Ma arvan, et ma hakkaksin nutma ja kiljuma, kuigi olen mees. Aga kedagi ei lööks. Ma olen oma elus ainult psühhoosihoos hammustanud ja löönud teist ja tahtnud tal silmi välja torgata, aga ainult sellepärast, et ta lõi ja kiusas mind esimesena ilma provotseerimata. Muidu ma olen vaikne rahutuvikene, kes õppis koolis puhastele viitele.
!!! 18. mai 2017 08:29
Päästeameti põhitöö ja leib on ju hoopiski puu otsast kasse alla aidata.
"söestunud korsten." 18. mai 2017 08:22
Kes ehitas puust korstna?
18. mai 2017 08:34
ajakirjanikukene ei tee vahet tahmunud ja söestunud asjadel.
m 18. mai 2017 09:10
see ongi lapse ja nö päris- ajakirjaniku vahe
Nimi 18. mai 2017 08:13
Vabatahtlikke tuletõrjujad ja palgalisa reklaamides võiks kohe öelda, et selline teenus meie riigis puudub. Kindlustage oma vara ja hädaolukorras vaadake ise, kuidas hakkama saate!
pole midagi 18. mai 2017 08:29
küll keskerakond aitab
Ulakas 18. mai 2017 20:19
Kas tegu solvunud reformikaga, ei olnud ka nende ajal asi parem ja kõik kärped on tehtud nende ajal.Ise ei kuulugi ühtegi neist ja tunnen häbi, et hääletasin valede inimeste poolt.
eeri 18. mai 2017 13:26
Vabatahtliku tuletõrjet klassikalises mõistes Eestis ei ole. Näiteks Saksamaal on see olemas. Taasiseseisvumisel Eesti Vabatahtlik Tuletõrje Ühing asendati Päästeametiga sõjaväestatud tuletõrje üksuste baasil.
mari 18. mai 2017 08:06
Et kui päästjat lüüa siis hakkab paremini tööle...
Zz 18. mai 2017 08:04
..politsei oli vist laksu all..kui jättis traktori keset teed..mitte mingit arusaamist jne..inimlikust ja ohutuse seisukohast oleks tulnud konvojeerida traktor ohutusse paika..ja muidugi tsikotilo..käed kohe raudu..ise kirjutavad, et vastupanu ei osutanud..jama jälle..
Ühe käega kommides 18. mai 2017 08:15
Ei maksa teisega bocki võtta!
to zz 18. mai 2017 08:25
Vastupanu ei osutanud. Andis ainult vahelduseks veidi pasunasse. Muud midagi.
Muidugi - täielik ebainimlikkus, et seepeale kohe käed raudu.
vai ? konvoJeerida ja otsekohe ! 18. mai 2017 14:53
et saaks süüdistada varastamises ka veel ?
Tunnen teile kaasa,raudus käekestega ei saanud te politseinikele nä'kku virutada.
Kole kurb lugu.

kontoris hõredamaks 18. mai 2017 07:58
Kui päästja oma kodu põleks kas siis ka nii uimaselt ringi käiks ,aeg oleks võibolla tõesti voolikud nurka ühiselt visata ja küll siis rahva ühisel pahameeletormis ka asjad liikuma hakkaks.
manivald juga 18. mai 2017 07:45
Kui päästja saab lõuga,siis ei katkestata kustutamist,vaid suunatakse veejuga põleva tondi poole
RIP 18. mai 2017 07:55
selle tölli nägu räägib juba enda eest
Muidugi 18. mai 2017 08:27
Selline IQ, et kui midagi ei meeldi, siis annan muudkui aga lõuga.
šokk 18. mai 2017 09:23
kuidas sa ise sokiseisundis käitud ... ai-ai-ai
TUletõrjuja ise peab ennast kaitsma .. kasvõi ise segajale molli andma.
ekspäästja 18. mai 2017 13:26
Kõik on õige. Päästeseadusesse on kirjutatud luba kõrvalised isikud rahustada kasvõi füüsilist jõudu kasutades. Kinnihoida ja pidada kuni politsei saabumiseni. Ainult, et kes siis põhitööd teeb...
aga päästjal on 18. mai 2017 14:54
inimese väärikus ja ta ei lasku markokeste tasemele. Ta on inimene .
Solei 19. mai 2017 09:45
Ja võetakse masinast viimane välja ja lihtsalt pühitakse targutaja üle maakera ääre või vähemalt tükk maad kaugemale ja tükk maad vähem ta suud lahti teeb peale seda😉
Juss 18. mai 2017 07:37
No on alles alaarenenud pereinimesed...
juss 18. mai 2017 07:35
selle ossi nägu pildil ütleb kõik...päästjana oleks ma üldse minema sõitnud
ossi nägu my oss 18. mai 2017 08:08
palju rohkem ütleb artikkel ja veel rohkem jätab ütlemata: tuletõrjujate arvamus sündmustest???
Vahur 18. mai 2017 07:27
Riik plaanib veel vähendada ja koondada päästemeeskondade arvu j ning suunata kodanikud e-päästeteenist kasutama...
Vabatahtlik? 18. mai 2017 07:18
Kas to tähendab, et kui soovin siis kustutan ja kui ei siis lase lõõmab edasi?
to 07.18 18. mai 2017 07:37
liitu vabatahtliku päästega ja saad vastuse igale oma küsimusele-oletusele ja ka eriti lollile küsimusele.
18. mai 2017 09:25
anna enda panus vabatahtlikku päästesse,tee koolitused läbi ja saad oma küsimusele,ka väga rumalale küsimusele,vastuse.
to vabatahtlik? 18. mai 2017 11:24
vaata reedel 10.05 Roaldi saadet vabatahtlikust päästest ja kui huvi peaks endal tekkima siis õpi ise ka oma kodu kaitsma
tibu 18. mai 2017 07:11
kui mina oleks tuletõrjuja, siis sellise palga eest ma ei sõidaks isegi mitte objektile...
to tibu 18. mai 2017 07:37
ei sina kasvatada veel sulgi ja hiljem supiks
Vahel 18. mai 2017 07:06
ongi olukord, kui on arukam lasta puuosadel ära põleda. Kuid seda valdavalt siis, kui enam midagi päästa ei saa. Meil oli sama juhus, sest polnud mõtet päästa ka põlevaid notte seinas.

maamees 18. mai 2017 07:04
Kõik siin süüdistava siin riiki.Kas tõesti tulekahjus on süüdi riik.Inimene ise ikka peaks hoidma vara.Ja eks kannatanule tundub jah siis kõik seal aeglane ja puha,muudkui kamandavad ja segavad tulekustutamisele vahele.
Sama lugu ka tervisega. 18. mai 2017 07:15
Miks süüdistada arste? Inimene hooligu ise oma tervisest. Käib siin igasuguseid õpetamas!
harrastuskirurg 18. mai 2017 07:26
mis ronite arstile, mina juba aastaid ravin ennast, parandan ka hambaid, lihtsamaid kehaosi opereerin.
vargakamba juht 18. mai 2017 08:47
kõik süüdistavad õpetajaid, mida ronite sinna kooli, ma ise õpetan poisid/plikad välja. keegi ei vingu et palk väike ja töö raske. Asja tuleb hingega teha, edukamad juba ammu mäele läinud
progressivist 18. mai 2017 20:32
Kuidas sa seda valu välja kannatad küll?
Mati 18. mai 2017 07:00
Aga kõige targemad ongi kõrvaltvaatajad. Nemad teavad täpselt, kuidas peab kustutama.
Rudolf. 18. mai 2017 08:41
Tihti on uudistes näha kustutamist.Leek on mitu meetrit üle katuseharja,veejuga lastakse üle harja leegist läbi teiselepoole hoonet!
ex vabatahtlik 18. mai 2017 09:19
nii püütakse sädemeid mis lendlevad
küsimus 18. mai 2017 06:59
Miks asuvad sotsajakirjanikud alati vaimse arengu häirega inimeste, joodikute, kurjategijate, pättide jt. sarnaste kaitsele kui neil on väärastunud maailmavaatest, rumalusest, joobest jt. sarnastest põhjustest tingituna tekkinud konflikt politseinike, päästeametnike, meditsiinitöötajate jt. rasket ja vajalikku tööd tegevate inimestega?
Kas keegi sotsajakirjanik viitsib vastata või korjab tsensor küsimuse ära?
Lööd ja lähed vangi 18. mai 2017 06:58
Nii lihtne see ongi.Ole sa siis shokis või kahe liitrises Bockis.Füüsilist rünnet inimese,iseäranis riigiametniku vastu,ei õigusta miski.Kui ametnik tegi midagi valesti,saab ta läbi juurdluse ja uurimise,oma karistuse.
hmm 18. mai 2017 08:47
shoki / affekti seisundis olek on juriidiliselt vöttes kegendav asjaolu. Löömise fakti ei muuda, aga süüdi / süüdimatu olek vöib muuta kas möistetakse süüdi vöi mitte, ning juhul kui süüdi, vöib leevendada karistust
18. mai 2017 06:49
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
küsimus sotstsensorile 18. mai 2017 07:22
Kui ma õieti aru saan siis on üleskutse inimeste füüsiliseks ründamiseks, erinevalt minu tagasihoidlikust küsimusest, sobiv kommentaar?
Kuule KODANIK 18. mai 2017 07:45
Mina küll vabatahtlikuna ei kustutaks, kui selle eest iga kord molli saab.
Malle 18. mai 2017 08:57
Ja kui oleks kirvega tulnud?
A 18. mai 2017 06:33
aga muudkui maksa ja loe... 18. mai 2017 06:42
aga tuletõrjujad on vabatahtlikud. tahan kustutan, tahan ei sõida kohalegi, vahel ei leia maja üles... seepärast ongi viimase aja tulekahjud teinud tegelikud majad maatasa, ainult tukke käiakse loputamas.
Mädanik 18. mai 2017 06:51
Oma vara eest tuleb ikka ise vastutada aga mitte teisi süüdistada.
Solsi 18. mai 2017 07:12
Aga muudkui maksa ja loe.
Tule ja hakka vabatahtlikuks päästjaks.Tule ja sõida ja kustuta teistega õlg-õla kõrval.Kas siis ka nii julgelt sõna võtad?
Van Ames 18. mai 2017 09:26
Kurja juur on selles et nüüd on need igasugused kõnekeskused, kui on tulekahi ja helistad, siis hakkab igavene uimamine, kes oled kus põleb ja kas ikka kõvasti põleb? Ei teata kus asub jne.
Nõuka ajal läks kõne lähemasse komandose et põleb seal ja seal, mehed oli kohe krapsti auto peal ja teadsid kohu minna.
Nüüd käib kõik läbi karu p er se
see oli manatud ja kirutud 18. mai 2017 14:57
ENSV,siis olid inimesed üle loetud ja polnud sellist asja ,et mõni lai kutt oleks läinud kasti lööma pööstjat .
18. mai 2017 06:29
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
18. mai 2017 07:40
päästeameti töötajad on ka kontoris,aeg-ajalt jääb mulje ,et iga päästja kohta on oma kontoora töötaja
Egas... 18. mai 2017 08:55
..enne midagi muutu,kui mõne kõrge ametniku maja,suvil maha põleb,sest päästjaid pole-on teistel kustustustöid tegemas.See eest riigikogus korjatakse nn.öötundidega palgalisa jaanipäevaks,sinna kuluvadki rahad.
Mart 18. mai 2017 06:15
Pildilt vaatab vastu ehtne Eesti töll, kes on ise ülbe ja agressiivne kuid pärast nutab meedias kuidas pereisale tehti liiga.
vunts 18. mai 2017 10:47
Miks sellist möla kirjutad?

18. mai 2017 05:44
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Jep 18. mai 2017 06:31
Ega vabatahtlikud ei peagi auto kõrval garaažis valvet pidama, igalühel oma tööd ja toimetused käsil.
Sellepärast ongi enamus põlenguid lausleekides, sest meeskonna kodudest kokku ajamine võtab aega.
Milline valitsus peenhäälestas meile kutseliste asemel vabatahtlikud, ehk meenutaksite?
- äkki 18. mai 2017 08:12
müüakse majaalused maad võita leiva hinnaga maha peale põlenguid..
saab jälle paar kilekotti
To JEP 6.31 18. mai 2017 11:52
Õige küsimus- miiline valitsus peenhäälestas PPA ja teised.
Rehvormi, SOTSUDE ja IRL i poolt valitsetav kamp.