Galeriid

Naftareostust leiti ka Paljassaarest 

Küllike Rooväli, 17. mai 2017 20:35
Reostus LennusdamasFoto: Küllike Rooväli
Esmaspäeval Lennusadamast leitud naftareostus on levinud ka mujale Tallinna lahte, teisipäeval leiti masuudisarnast ainet Tallinnast Paljassaare sadamast.

Keskkonnainspektsiooni Harjumaa büroo inspektorid kutsuti As Tallinna Sadamale kuuluvasse Paljassaare sadamasse, kus avastati naftareostuse märke kai nr 35 juures.

Keskkonnainspektsiooni pressiesindaja Leili Tuul rääkis, et kohapealsel kontrollimisel tuvastati õhuke naftaproduktide reostus kai nr 35 ja nr 36 juurest ning paksem naftaproduktide reostus kai nr 35 seisnud laeva Botnica juurest. „Kohapeal teostasid reostuse likvideerimist Tallinna Sadam AS töötajad ning reostustõrjelaev „Täht“,“ lausus Tuul.

 Päev varem teavitas inspektsiooni reostusest Lennusadam, kus õliga olid määrdunud kaid ja ujuvsillad ning mõned alused. Muuseumlaeva Suur Tõll juurde paigaldas sadamavaht õli imava absorbendipoomi.

Tuule sõnul politsei- ja piirivalveameti laev „Merelõvi“ esmaspäeval Tallinna lahel reostust ei tuvastanud, ilmselt oli reostus selleks ajaks hajunud.

Mõlemast sadamast tuvastatud reostusest võeti proov ning proovid viidi laborisse analüüsimiseks ja võrdlemiseks.

„Hetkel ei oska öelda kuskohast reostus võib pärineda ning kas tegemist on sama allikaga või mitte,“ nentis Tuul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee