Maailm

Putin: USAs areneb poliitiline skisofreenia (11)

Õhtuleht.ee, 18. mai 2017 04:00
Putin: USAs areneb poliitiline skisofreenia.Foto: Reuters / Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin ütles eile Sotšis pärast kohtumist Itaalia peaministri Paolo Gentiloga, et ta on valmis esitama USA kongressile ja senatile üleskirjutuse vestlusest, mille pidasid 10. mail Washingtonis Valges Majas USA president Donald Trump ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Ta lisas, et niisugune samm astutakse vaid USA valitsuse nõusolekul.

Teatavasti süüdistatakse Donald Trumpi salajase luureinfo edastamises Sergei Lavrovile. Väidetavalt oli tegemist Iisraeli luure andmetega, mis Iisraeli soovil pidid jääma konfidentsiaalseks, et mitte kahjustada Islamiriigi ridades tegutsevat spiooni.

Putin: USAs areneb poliitiline skisofreenia. Foto: Reuters / Scanpix

Samal teemal

Putin kordas eile taas, et Trump ei paljastanud mingeid saladusi ning need, kes seda väidavad, arendavad poliitilist skisofreeniat, mis tekitab USA-le kahju.

Trump on öelnud, et ta jagas Venemaaga fakte, mis puudutavad terrorismi ja lennuohutust, ning tal oli seda täielik õigus teha. Trumpile avaldas eile toetust ka Suurbritannia peaminister Theresa May, kes ütles, et USA president otsustab ise, missugust luureinfot ta kellegagi jagab.

Eile tabas Trumpi juba uus süüdistus, mille järgi oli ta veebruaris palunud FBI tollaselt direktorilt James Comeylt, et FBI lõpetaks Michael Flynni ja Venemaa ametnike suhete uurimise.

Samal teemal

20.05.2017
Donald Trumpi 121 päeva USA presidendina
18.05.2017
Ajaleht: Trump ei taha kuidagi oma esimesele ametlikule välisvisiidile minna
18.05.2017
Venemaa seotust USA presidendivalimistega hakkab uurima Comey eelkäija
05.05.2017
Vene opositsionäär: "PUTIN KUKUTATAKSE!"