Eliise Pärnus. (Tiina Kõrtsini)

MTÜ Eliise Puhkusepesa andis oma Facebooki leheküljel teada, et emadepäeval lahkus meie seast Pöial-Liisi ehk sügava puudega Eliise Krjukov.

„Meeletu südame- ja hingevaluga teatame, et emadepäeva õhtul lahkus meie seast pisike armas Pöial-Liisi Eliise Krjukov. Nüüd puhkab imeilusate inglitiibadega Eliiseke pehmel pilvepadjal, kus valvab ja hoiab oma imelist emmet Margitit igal eluhetkel. Eliiseke puudutas oma olemasoluga paljude inimeste südant ja tänu temale sai armas Eliise puhkusepesa alguse. Süüdakem küünlad Eliise imelise hinge tänuks ja mõelgem kauneid mõtteid,“ kirjutas Eliise puhkusepesa.

Jaanuari lõpus, paar päeva pärast vaid seitse kilo kaaluva tütre 12 aasta sünnipäeva ütles Eliise ema Margit Krjukov Õhtulehele: „Eliise on minu kaitseingel, minu teerajaja! Ma olen nüüdseks leppinud sellega, et ta lahkub meie juurest siis, kui tema aeg on käes. Mina elan juba lõpu ootuses. Olen kümme aastat elanud teadmisega, et Eliiset ei ole enam kauaks, aga näib, et tal on veel oma missioon täita.“

Nüüd, paar päeva pärast tütrekese lahkumist, ütleb ema: „Valu ja kurbus on hinges.“

Küllap nüüd tundis väike Pöial-Liisi, et ta on maailma ja inimesi enda ümber oma olemasoluga juba piisavalt paremaks muutnud ja otsustas lahkuda igavikku.

Eliiset teatakse vast kõige enam Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kampaania „Unistuste puhkus“ plakatitelt, mis kutsusid toetama sügava ja raske puudega lastele rajatavaid hoiukodusid. Eliise järgi sai endale nime 2014. aastal Pärnus loodud MTÜ Eliise Puhkusepesa.

Eliise sündis 2005. aasta 27. jaanuaril enneaegsena, kaaludes vaid 490 grammi. Tüdrukul oli tugev ajukahjustus ja teda tuli toita aparaadi abil.

Õhtuleht avaldab sügavat kaastunnet Eliise perele.

Jaga artiklit

82 kommentaari

T
Tunnen lähedastele omalt poolt südamest kaasa! Uudis tuli mulle masendavalt ja raskelt!  /   16:40, 18. mai 2017
Ei osanud arvata,et uudis Eliise lahkumisest nii järsku tulla võib.See uudis mõjub nii mulle kui ka teistele masendavalt.Kurb ongi just see,et nii hea hingega ja südemega inimesed lähevad meie hulgast.Kuid mitte keegi ei pea siinses elus end üksikuna tundma.Oleme oma mõtetega toeks kõigile neile,kellel on tõesti rasked ajad.Kui tekiks võimalus,siis tahaks neid inimesi kunagi külastada.Rääkimata meie eesti peredest,kes on kellegi kaotanud.Neid on palju!
O
olgem õnnelikud!  /   12:19, 18. mai 2017
ei saa olla õnnelikumat inimest maailmas, kui ema, kelle lapsed on terved.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis