Foto: Robin Roots
Geidi Raud 17. mai 2017 14:49
Kuna Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe ratifitseerimise seaduse eelnõu on täna riigikogus esimesel lugemisel, siis kogunes umbes 50 raudteetrassi vastast Toompea esise platsi vasakpoolsesse nurgakesse meelt avaldama.

Meeleavaldus oli nagu meeleavaldus ikka: mikrofoni taga vahetusid kõnemehed ja inimesed seisid vaikselt, plakatid käes, ühe koha peal.

Foto: Robin Roots

Meeleavaldusega samal ajal kõndis riigikogust mööda mitu gruppi turiste. Vanem naisterahvas Poolast uuris minult, et mille vastu inimesed protesteerivad. Kuuldes, et Rail Balticu vastu, märkis ta, et pole selle teemaga kursis. "See on teie probleem jah, mind see ei mõjuta," muigas ta.

Tallinlanna Ingrid märkis, et tuli meeleavaldusele huvi pärast. "Talupojamõistus ütleb, et see raudtee ei tasu ennast ära. See raudtee ei vii meid Euroopasse, vaid Riiga ja Vilniusesse. Milleks ehitada selline vanamoodne raudtee," mõtiskles ta.

Uhkelt plakatist "Peatage Rail Baltic" kinni hoidnud 70-aastane kristlane Tiiu ja tema kõrval seisnud Aita olid arvamusel, et kavandatav raudtee viib veel rohkem noori talente Eestist minema. "See tõmbab ju Eestimaa tühjaks ning hävitab meie sood ja looduse," märkis Aita. Naiste hinnangul peaks tehtama raudtee asemel hoopis fond, mille abil saaks noored eestlased välismaalt tagasi Eestisse tuua.

Foto: Robin Roots

Fakt, et meeleavaldusele oli inimesi kohale tulnud 50 ringis, tekitas Tiius ja Aitas nördimust. "Muidu oleme me sellistel meeleavaldustel ikka paljukesi väljas olnud, aga täna ei hakanud busse tellima, sest on tööpäev ja kõik teevad tööd."

Mõistagi lehvisid meeleavaldusel EKRE lipud ja kohal oli ka kaks generatsiooni Helmesid.

Foto: Robin Roots

Meeleavalduselt sõitis läbi ka korrakaitsjate auto, veendumaks, et kõik ikka rahumeelselt toimub. Toimus.

Foto: Robin Roots

Samal teemal

Kommentaarid  (40)

kaabu 17. mai 2017 22:40
EKRE on nüüdseks siis nii mahakäinud, et suudab ainult paari terviserikkega vanakest üritusele kohale transportida. Mart Helmegi pilt näitab väsimuse ja tõsisema haiguse märke. Nautigu parem koos oma vanurite karjaga rahulikku pensionipõlve.
Tüüajal ekrelased teevad tööd 21. mai 2017 21:46
Mitte ei anu riigilt almusi, nagu lumehelbesotsid.
. 17. mai 2017 20:18
Skandinaaviat ja Venemaad euroopaga ühendav raudtee on paha.
Aga miks ei hüsteeritseta Tallinna haapsalu raudtee ehituse vastu.
Samasugune mõtetu taha raiskamine , selleks, et sadakond inimest saaks päevas rongiga sõita.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS