Supermarket Saksamaal Essenis (AFP / Scanpix)

Euroopa Liidu idaosa riikides elavad inimesed käivad toidukraami soetamas Saksamaalt, kuna kurdavad, et nende kodumaal saada olev kaup on rämps, kirjutab BBC

Kas peaksime eeldama, et välimuselt identsed pakendid peidavad endas alati sama sisu, küsib väljaanne. Täna saab endistes Nõukogude blokki kuulunud riikide kauplustes laias laastus sama kaupa, mis on Euroopa ja Lääne poodide lettidel. Siiski väidavad nii tšehhid, slovakid, poolakad ja ungarlased, et sildid võivad olla samad, kuid seda ei pruugi olla sisu.

Perega Tšehhist Saksamaale ostlema sõitnud Petr Zedinek toob näiteks tuunikala, mis maksab Saksamaal vähem ja "pole mingi sodi, mida nad üle piiri müüvad". Vorsti uurides peab Petr silmi kissitama, et uskuda selles leiduva liha kogust. See on 87%. "Proovi sellist leida mõnest Tšehhi supermarketist," ütleb ta. 

Riigipiiri lähistel elav Petri pere võtab osturetke Altenbergi ette tavaliselt kolmel korral kuus. Ja mitte ainult nende pere, tõdeb ajakirjanik Saksa linnakese poe parkimisplatsi uurides - ligi pooled parklas asuvatest autodest on Tšehhi numbrimärkidega. Poodi sisenedes kuuleb saksa keelt vaid müüja suust. Asja iroonilisust näitab seegi, et kaupluses kohtab Petr nii oma kunagist klassivenda kui ka naabrimeest. 

"Tundub hullumeelne sõita teise riiki söögikraami ostma, kuid nii see on, " ütleb samuti Tšehhist pärit Šárka Zedínková. "Ja kui võrrelda toiduaineid - pakend on sama, kuid sisu täiesti erinev. Ma arvan, et see on päris kehv olukord," kinnitab ta oma rahvuskaaslase arvamust.

Jaga artiklit

31 kommentaari

  /   01:20, 18. mai 2017
rootsist ostetud OMO pesupulber pesi särgist veinipleki välja,siin ostetud jättis higirandi kaelale.Super attack soomest ostetud liimis vabalt kaks kivitykki omavahel kokku ( ampel õues) siin ostetud kleepis näpud omavahel kokku. saksast toodud Brennecke vorst sulas suus,siinne lastevorst ajas pahat haisu. kõige jubedama raipe lõhnaga on siinne Kreemine keeduvorst,see kollase kilega. JUBE !
N
naine  /   17:34, 17. mai 2017
enamus meie võrste,mida tavainimene osta jõuab on ju puhas rasv ja mingi kanalihamass.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis