Uudised

Tervitage - Miss Tallinn 99!  

Signe LAHTEIN , 11. jaanuar 1999, 00:00
Reede õhtul krooniti Tallinna esikaunitariks Katrin Sillamets (24). Pühapäeva hommikul intervjuud andes kinnitas Katrin, et tegelikult pole uus tiitel tema teadvusesse veel jõudnud - see oli lihtsalt nii suur üllatus.

Tüdrukud vajavad missivõistlusele minekuks tavaliselt kellegi soovitust, tõuget. Kes sul osaleda soovitas?

"Ise läksin. Televiisoris reklaamiti Miss Tallinna valimist ja kutsuti osalema. Tegelikult mõtlesin eelmistelgi aastatel, et võiks minna. Sel aastal taipasin, et kui ma tõesti minna tahan, oleks selleks viimane aeg. Muidu vanus varsti ei luba. Algul saatsin pildi, ise kohale minna ma ei julgenud. Siis juba Valeri Kirss helistas ja kutsus. Mingit hirmu polnud. Esimene pabin tuli alles siis, kui TV3 jaoks tutvustusi filmiti. Kõige suurem värin oli muidugi reedel Raekojas. Ma ei arvanud, et nii hirmsasti närvi lähen."

Kuidas ja kellega oma uut aunimetust tähistasid?

"Sõpradega ühes Mustamäe pubis. Ise helistasin vaid viiele, kuid lõpuks oli koos üle 30 inimese. Eks see oli nendele ja mu perekonnale samuti suur üllatus."

Milline on see pere ning millega üldse tegeleb ja kuidas elab Miss Tallinn 99?

"Mul on üheksa aastat vanem õde, kellel on juba oma pere. Mina elan vanematega Mustamäel. Olen seal sündinud ning kasvanud. Käisin 37. keskkoolis, muusikaklassis. Juba neli ja pool aastat töötan müügijuhina arvutipoes Max ja Modem. Audentese Kõrgemas Ärikoolis õpin kolmandal kursusel personalijuhtimist. Lõpetama peaksin aasta pärast."

Raekojas ütlesid ennast tutvustades, et oled üheksa aastat laulnud kõikvõimalikes koorides.

"Jah. Kuni IX klassini käisin muusikaklassis. Keskkooli lõpuni laulsin Ellerheinas. Pärast kooli mõnda aega ka TTÜ kammerkooris, ehkki ma tehnikaülikoolis ei õppinud. Nüüd on koorilaulmine katki jäänud, sest igal nädalapäeval käin õhtuti koolis."

Oled terve elu Tallinnas elanud. Nüüd, kui kannad peale Miss Tallinn 99 ka pealinna Hea Tahte Saadiku tiitlit, on sul võimalus välja öelda, mida sa sellest linnast arvad? Mis oleksid esimesed asjad, mida sa võimaluse korral muuta sooviksid?

"Ega Tallinnas kuigi terve elukeskkond ole. Mõned linnaosad, näiteks Lasnamäe, näevad üsna kurvad välja. Vaatamata kõigele ma mujal ka elada ei tahaks. Päris pisikestes linnades on olukord sageli veel hullem. Tallinnas on võimalusi rohkem - valida tööd, teha sporti, käia väljas.

Puudusi jääb silma muidugi igasuguseid. Viimase aasta jooksul näiteks see tants vanalinna liikluskorralduse ümber. See, et praegu igaüks autoga vanalinna võib sõita, on minu meelest üsna absurdne. Vanalinn ei tohiks siiski nii ummistatud olla, et iga nurga peal ja iga ukse ees autod pargivad ning liikumisruumigi pole.

Teine absurd on Vabaduse väljak, kuhu miskipärast poole parkla kohale lilled maaliti ja pingid pandi. Vaevalt et keegi tahab kesk linna liiklust ja müra pargipingil niisama istuda. Tekkis lihtsalt üks suur mõttetu plats, millele pole rakendust."

On sul juba mingi ettekujutus, mida missiaasta sulle toob? Kas teeb ka muret oht jäädagi vaid naeratavaks kaunitariks, kelle peamine ülesanne on linte läbi lõigata?

"Ma ei arvanud üldse, et missiks saan, seetõttu pole jõudnud sellele mõeldagi. Eks näe, mida aeg toob. Aga muidugi ma kardan ilma mõistliku rakenduseta jääda. Samas arvan, et see pole vaid minu probleem, vaid ka linn võiks hoolitseda ja pakkuda, mis võiks Hea Tahte Saadiku kohustuste hulka kuuluda. Koostöö peaks olema."

Ja lõpuks kõige tähtsam - kas plaanid ka Miss Estonia 99 valimistel osaleda?

"Ütlen veel kord, et see võit oli minu jaoks väga suur üllatus. Miss Tallinna võistluse ajal olin täitsa kindel, et see jääb mul küll viimaseks sellelaadseks konkursiks. Nüüd tunnen natuke moraalset kohustust ikka ka edasi minna. Vähemalt proovida ju võiks, kuigi ma pole veel kindel, et ma seda teen."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee