Eesti uudised

98 määratlemata kodakondsusega õpetajat palgal

Siim Randla, 17. mai 2017 04:00

7 KOMMENTAARI

k
Kui/ 18. mai 2017 11:07
õpetajad ei ole võimelised tegema kodakondsuse eksamit, milleks siis nad üldse on võimelised?Ilmselt ei taheta põhimõtteliselt alamrahva keelt õppida ja kasutada.
n
nii,..../ 18. mai 2017 09:44
...et Eesti riigil on tegelikult kama kõik, kes lapsi õpetavad ja siis te veel imestate, et vene noor oma linna segi peksab ja "Poccija" röögib. Lihtsalt pole sõnu, mis siin tegelikult toimub. Keskerakondlased on võimul üle 17 aasta Tallinnas ja ilmselt ongi neile kasulik nii umbkeelsus kui venemeelsus, ega nad muidu Kõlvartit (enne Toomi) palgal hoia.
j
Jah.../ 17. mai 2017 23:03
kes meil siis lapsi õpetavad - kui pole teada,kes need inimesed on?
Kust on tulnud ja mis haridusega,et meil õpetada?Kes seda peaks kontrollima?
v
Võibolla/ 18. mai 2017 16:12
on need juhutöölised, kes ajutiselt tööd vajavad.
r
Room/ 17. mai 2017 20:24
Millegipärast ma ei usu, et need hallipassinaised väga eestimeelsed on! Kõrgharitud (järelikult õppimisvõimelised) õpetajad ei soovi seega saada Eesti kodanikeks. Siin on tõsine probleem. Kelleks kasvatavad sellised pedagoogid oma õpilasi? Kindlasti mitte Eesti kodanikeks, kelleks nad ju ise saada pole tahtnud.
Süüdi selles olukorras on kõik senised valitsused, kes pole soovinud selle aegpommiga tegeleda. Põhiline õigustus on neil, et kakskeelseid (lojaalseid) pedagooge pole kusagilt võtta. EV on praegusel kujul on 25 aastat vana. Selle aja jooksul oleks võinud ülikoolides ette valmistada 5-6 lendu kakskeelseid pedagooge. Seda pole tehtud, sest otseselt pole riigi turvalisus Haridusministeeriumi rida ja selliste pedagoogide ettevalmistus nõuaks tuge väljastpoolt HMi ehk valitsuselt. Kahjuks on see vähemalt üks kolmest probleemist, millega valitsused tegeleda ei taha. Ka järgmine probleem on Eesti riigi jaoks ekstentsiaalne ehk Ida-Virumaa. Kolmas on rohkem siseküsimus - Lõuna-Eesti. Kõik need probleemid nõuaksid eriotsuseid: kõrgemad palgad kakskeelsetele pedagoogidele, soodustused Ida-Virumaa ja Lõuna-Eesti ettevõtetele.
Nende probleemidega tuleks tegelema hakata enne kui hilja...
s
See et/ 17. mai 2017 15:11
v
Vahur/ 17. mai 2017 07:49
Sotsiaalminni ametnik nimetab Eestist koos perega uttu tõmbamist - reisile minekuks ja natuke kauaks jäämiseks.... Päris Ok ja ka jokk lahendus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee