Eesti uudised

AASTA EMA EI SOBI? Pereväärtuste kaitsjad ei ole rahul naistearst Heli Veeberi tiitliga (115)

Õhtuleht.ee, 16. mai 2017 22:34
Eesti Naisliidu esinaine Siiri OviirFoto: Tiina Kõrtsini
Portaalis Objektiiv ilmus täna sihtasutuse juhatuse esimehe Varro Vooglaiu repliik "Abordiarstist aasta ema". Repliik heidab Eesti Naisliidule ette, et nad valisid ema, kelle tööülesannete sekka kuulub ka raseduste katkestamine. Varem kritiseeris väljaanne aasta ema konkursi ümber tekkinud poleemikat kui rünnakut abielu ja perekonna vastu.

Aasta ema kuulutati Estonia kontserdisaalis välja pühapäeval, 14. mail. Auväärse tiitliga pärjati naistearst Heli Veeber. Selleaastast konkurssi varjutas aga vastuolu, mis tuli naisliidu nõudest, et aasta ema peab olema abielus ning vähemalt kahe lapse ema. Mõnede meelest oli selline standard õigustatud, paljude naisõiguslaste meelest aga ajale jalgu jäänud. Erinevate vaadete põrkumise tulemusena korraldatakse ka alternatiivne aasta ema konkurss, mille auhinnad antakse üle lastekaitsepäeval, 1. juunil.

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks oli naisõiguslaste suhtes kriitiline ja astus naisliidu ja selle esinaise Siiri Oviiri kaitseks välja, väites, et katsed aasta ema kandidaadi tingimusi ära muuta on rünnak peretraditsioonidele. Vastuolud aasta ema konkursi ümber sellega aga ei lõppenud, nüüd ei ole konkursiga rahul hoopiski traditsiooniliste perede kaitsjad ise.

Täna ilmunud arvamusartikkel, mida illustreerib verine pilt lootejäänustest, kritiseerib günekoloog Heli Veeberi valimist aasta emaks. Küsitav pole Vooglaiu meelest mitte Veeber kui ema, vaid see, et naistearstina ei kuulu tema töösse mitte ainult vastsündinute siia ilma aitamine, vaid ka raseduste katkestamine. Sellise valiku moraalsus seatakse kahtluse alla.

Heli Veeber on kolme täiskasvanud tütre ema ning töötab 1982. aastast Järvamaa haiglas günekoloogina.