Maailm

Miks võttis üksi Egiptuses puhanud noor naine endalt elu? (51)

Aadu Hiietamm, 17. mai 2017 04:00
SÜNDMUSKOHT: Poolatar Magdalena Żuk puhkas Egiptuse neljatärnihotellis Three Corners Equinox Resort Beach (pildil). Sealt viidi naine haiglasse, kus ta palati aknast alla hüppas ja saadud vigastustesse suri.Foto: Hotelli veebileht
Magdalena Żuk lendas 25. aprillil Katowicest Egiptusesse puhkama. Neli päeva hiljem hüppas ta kolmanda korruse aknast alla ja suri saadud vigastustesse mõni tund hiljem. Miks naine endalt elu võttis? Põhjusteks on pakutud grupivägistamise ohvriks langemist ja depressiooni, vahendab Poola meedia.

Wroclawis elanud 27aastane Magdalena Żuk tahtis tegelikult Egiptusesse lennata koos sõber Markusega, kellega ta oli kaks ja pool kuud koos olnud.

Magdalena vanemate sõnul oli nende tütar Markusesse armunud ja otsustas üllatada kallimat puhkusereisiga. Ta ostis turismifirmalt Rainbow Tours 8000 zloti eest reisi kahele Egiptusesse.

SÜNDMUSKOHT: Poolatar Magdalena Żuk puhkas Egiptuse neljatärnihotellis Three Corners Equinox Resort Beach (pildil). Sealt viidi naine haiglasse, kus ta palati aknast alla hüppas ja saadud vigastustesse suri.Foto: Hotelli veebileht

Puhkas neljatärnihotellis

Väljalend oli 25. aprillil Katowicest. Pisut enne reisi algust selgus ootamatult, et Markuse pass on aegunud ja ta ei saa kaasa tulla. Magdalena üritas reisi kiirkorras poole hinnaga maha müüa, kuid ostjat ei leidunud.

Seejärel langetas ta saatusliku otsuse: ta lendas Egiptusesse üksi. 26. aprilli öösel maandus lennuk Hurghadas. Edasi viis tee neljatärnihotelli Three Corners Equinox Resort Beach, mis on Marsa Alamis.

Koos Magdalenaga samas hotellis peatunud poolakad märkasid juba esimesel päeval, et ta käitub kummaliselt. Teisel päeval halvenes tema seisund veelgi. Markus rääkis hiljem telekanalile TVN24, et naine oli üle elanud midagi väga häirivat. Mida täpselt, ta ei öelnud, sest uurimine on alles pooleli.

Youtube’is saab näha videot, millele on salvestatud Markuse ja Egiptuses viibiva Magdalena vestlus.

Viimane palub araabia meeste juuresolekul pisarsilmi, et kallim tuleks talle järele ja viiks ta sealt ära. Magdalena jutust võib välja lugeda, et ta langes vägistajate ohvriks, kuigi ei ütle seda otsesõnu.

28. aprillil viis reisijuht Mahmoud Khairy Magdalena haiglasse. Arst diagnoosis tal depressiooni ja saatis ta minema.

Magdalena saatuse pärast mures olnud Markus ostis lennupileti, et naine saaks 29. aprillil kodumaale tagasi lennata. Paraku ei lastud teda kehva seisundi tõttu lennukisse ja Mahmoud viis ta taas haiglasse.

Samast päevast pärinevalt haigla valvekaamera videolt näeb, et Magdalena põgenes palatist ja viis inimest üritasid teda rahustada. Naine viidi palatisse tagasi. Veidi hiljem hüppas Magdalena kolmandal korrusel oleva palati aknast alla. Ta jäi ellu, kuid sai nii tõsiselt vigastada, et toimetati Hurghada haiglasse, kus ta suri.

Kena ja elurõõmsa naise mõistatuslik surm Egiptuse kuurordis sai Poola meedias väga palju tähelepanu. Poola justiitsminister Zbiegniew Ziobro saatis Egiptusesse uurijate tiimi. Nende juuresolekul lahati surnukeha, kuid selle tulemusi pole veel avalikustatud põhjendusega, et mitmed asjaolud vajavad veel väljaselgitamist.

Minister viitas inimkaubandusele

Justiitsminister andis siiski nädal tagasi pressikonverentsil mõista, et Magdalena surm võib olla seotud rahvusvahelise inimkaubanduse ja naiste kasutamisega seksuaalsetel eesmärkidel. Ta ütles, et välistatud pole teisedki ohvrid.

Magdalena surma on uurinud ka Poola kuulus eradetektiiv Krzysztof Rutkowski, kes väitis esmalt, et naine uimastati ja seejärel vägistati grupiviisiliselt. Peasüüdlaseks pidas ta reisijuht Mahmoudi.

Magdalena Żuk Foto: Facebook

Hiljem distantseerus ta väljaütlemisest, sest ei suutnud seda tõestada. Poola meedia meenutab, et Kölnis ülemöödunud uusaastaööl suurt tähelepanu äratanud araablaste korraldatud taharrush gamea ehk naiste kollektiivne seksuaalne ahistamine või vägistamine on paljuski just Egiptuse kaubamärk. Seetõttu hoiatatakse seoses Magdalena surmaga, et naised ei tohiks üksinda Egiptusesse puhkama sõita.

Temagi oli elurõõmus tüdruk, kes käitus enne surma kummaliselt. Mõnedel andmetel leiti tema surnukehast lahkamisel narkootikumi, täpsemalt mefedriini, mida kutsutakse ka vaeste kokaiiniks.

Psühhiaater Tomasz Woźniak ütles ajalehele Fakt, et Magdalenagi surmaeelne kummaline käitumine viitab mefedrooni mõju all olekule.

Viimastel päevadel on kahtlus langenud ka Markusele, kes oli Karolina ema sõnul temagi tütre hea tuttav. Markus ütles telekanalile TVN24, et kahtlustel puudub igasugune alus. Ta lisas, et kardab oma elu pärast, sest on saanud mõrvaähvardusi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee