Eesti uudised

Valitsus sai õiguse peatada metsaraie (27)

LISA KOMMENTAAR

Nõid 18. mai 2017 15:20
Metshaldjad on olemas nad on energeetilised olendid, ilmutasid ennast palve peale, sest nende kodud on ohustatud metsade maha võtmistega. Paljasilmaga neid näha pole enamus inimestele, sest enamus nimesed on mürgitatud mürgitoitudest, vigastatud ei toimi kolmassilm,käbinääre, kehafunktsioonid halvatud, paljud on pimestatud,orjastatud, selleks ei näegi paljud muud ja ei usuta millessegi enamasse, sest kõik on sandistatud. Tänapäeva enamus linnainimesi näeb ainult füüsiliselt oma kahesilmakesega ja mõtleb ainult rahast, raha võib olla aga seda rikkust ei jagu kauaks kui see on kiirelt ja räpaselt, mustade tegudega teenitud. Püsivrikkus jääb neile, kes on seda väärt. Tihti võetakse inimeselt rikkus ära tervise näol saadetakse kiiresti universumi kõrgemate jõudude poolt mulla alla ja raha pada jääb maapeale oma tööd tegema. Need, kes teevad kurja, neile tuleb see kõik tagasi. Väga paljud metsamehed on jäänud liikumatuks sandiks, sest sandistasid ülekohtuselt metsa.
Maailmas on käimas puhastusprogramm ja toimub parasiitide hävitamine, neist kes ei soovi muutuda ja soovivad edasi loodust, metsi, veekogusid, taimi, maasid, inimesi mürgitada. Mulla alla lähevad parasiidid ja ellujäävad need, kes on arenenud ja arenevad ning austavad loodust, maad jne.
Rahas ei ole midagi halba, see on tulnud inimesi õpetama ja kõik saavad omad õppeprogrammid kätte. Kui nüüd rääkida poliitiliselt, siis just toob Eesti Riigile rikkuse kaunis loodus, paksud metsad, puhtad veekogud ja tuleks taas käivitada ilma keemia pritsimiseta põllumajandus, mitte sõltuda teiste riikide mürgisest lobist, mis mürgitab nii vaimu kui mõistust. Mürgitatud inimene on vihane, sest paisatakse spetsiaalseid aineid toitude sisse, mis inimesed vihaseks teeb, depresiooni viib, nõrgaks füüsiliselt, loiuks ja rumalaks. Kui teil on tumedad või kottis silmaalused,pundunud kõht, vananete,jääte haigeks, peavalu, palavik, igemevalu, kõrvavalu, jumetu nägu, jne , siis ikka sellest, et olete mürgist toitu söönud jne. Selleks lähebki hinda puhas maa ja metsad, puhas toit ja vesi. Pakutavad hetke kiired rahapakid ei ole need, mis palju ja püsivat rikkust tooks vaid ikka see on püsiv rikkus ja toob riigile palju raha sisse, mis on püsiv ja läheb hinda(eelkõige tervis = puhas maa, toit,vesi, kaunis loodus, metsad)
Tuleb meeles pidada poliitikultel seda fakti te võite olla, kellegi orjuses ja käsutäitjad kuid oma mõistusega ja tegudega saate ikka midagi ära teha, lihtsalt jätate mulje teete nii aga tegelikult tehke ikka õiguse poole asja ja alati on võimalus panna ka oma käskija enda pilli järgi tantsima kui on mõistust. Edu poliitikutele ja tasuks mõelda, miks te siis vananete ja haigeks jääte, kas hind mida makstakse on väärt kiiret vananemist, haigeks jäämist kui võiks elada palju kauem?
Kakoi jazõk? 16. mai 2017 23:15
"Valitsus sai õiguse peatada metsaraie"
Kes kuidas metsa näeb. 16. mai 2017 21:41
https://www.upload.ee/image/7016349/many-many.jpg
Tavaliselt mida valgem krae seda rohkem ta seda rahas näeb.
Imelik 16. mai 2017 21:19
Kas siis linnades olevate erametsade eest mida enam raiuda ei või hakataks kompensatsiooni maksma.
viljandlane 16. mai 2017 21:09
Minu arvates ületab see praegune metsaraie juba igasugused piirid!Mingi kildkond inimesi arvestab metsa(nagu kõike muudki!)ümber rahaks ja ei suuda kuidagi näha ega aru saada,et mets on ka kellegi kodu,mets on marjad,seened ja mets on eestimaalasi varjanud keerulistel aegadel.Praegu mööda maad ringi sõites tuleb lausa ahastus peale seda kõike toimuvat nähes ja tekib kange tahtmine üks ports neist otsustajatest karmilt vastutusele võtta.Metsa kui sellist nagu enam polegi ja nüüd tahetakse veel uus miljardiprojekt käiku lasta...Huvitav,kust selle asjanduse jaoks ka tooret kavatsetakse hankida?Oleks taoline projekt laual olnud 25 aastat tagasi,oleksin igati päri,kuid nüüd,kus eestimaa on juba lagedaks raiutud-ei tule nagu kõneallagi!
16. mai 2017 23:13
Võta lahti maa-ameti kaart ja vaata, kelle metsad on raiutud! Vihjeks, et nimi on kolmetäheline ja algab R-ga.
See 17. mai 2017 06:52
see asi ongi,et need,kes on pandud selle eest hea seisma,et metsi heaperemehelikult majandataks-on ise just selle lagastamise suurimad initsiaatorid ja õigustajad!Arvan,et keegi on seal ametkonnas saanud korraliku matsu rahapakiga vastu pead.Kui minu teha oleks,paneksin ma päris suure portsu neist seinaäärde!
/ 23:13, 17. mai 2017 22:57
rändur to See 17. mai 2017 23:03
RMK raielagendikud on väga hästi hooldatud, vähemalt viimaste 5 aaastade jooksul, mul on metsadega väga tihe kookkupuute ja juba vähemalt 50a, palju mida olen näinud ja tean millest räägin. P.s. Isiklikult metsamajandusega ei ole seotud. Aga Jumal tänatud, et metsade hävitamist piiratakse, nii palju seente ja marjade kohti on ära hävitatud, loomade, lindude elukohtadest rääkimata
tegin kavalalt 16. mai 2017 20:56
jagasin oma metsamaa viieks eraldi kinnistuks iga tükk 7 ha ja nüüd saan kiiresti teha kogu nendel kinnistutel lageraide . püsti ei jäta isegi paju vitsa sest läheb ülejäänud hakke puiduks,teen kiiresti ja koheselt ...
Raul 16. mai 2017 21:39
Lgp. ,,tegin kavalalt,,. Kas Teil on olnud raske ja hariduselt lünklik lapsepõlv, et sellise haige kommentaari postitasite. Tunnen kaasa teie vanematele!
Kuuuurija on OL lehel palgal, tean seda :) 16. mai 2017 20:27
Mis asi on 16. mai 2017 23:17
to Mis asi on 17. mai 2017 13:24

Varsti 16. mai 2017 20:12
Levivad Eestiski kõrbealad.Tore ju,rohkem päikest rahvale!
sexrctyvubi 16. mai 2017 19:06
Lausa kohutav,kuidas praegu lindude ja loomade pereelu elamise kõrgajal ilmatu suured traktorid nende kodusid lõhuvad,et spekulandid saaksid oma taskuid täita.Vanad eestimaalased tegid seda ikka talvel.Kapitalism hävitab meie looduse.
16. mai 2017 19:40
ise tahtsite sellist korda,olge nüüd õnnelikud ...
to / 16. mai 2017 20:26
ja mis sa pakud, et Venemaa oleks siin parem ?? kui oleks su Russias, siis oleks palju hullem, aga näe isegi sa oeld viitsinud Eesti keele ära õppida ja Venesse ei lähe
Mh 16. mai 2017 23:19
to Mh 17. mai 2017 13:25
mingi eesti keele õpetaja siia plõksma tulnud ? mis ma kirjutan siin taotlust, et pean väga hästi kirjutama jne ?
Mirru 16. mai 2017 20:14
Metsaloomadest,lindudest on küll kahju. Kuid ametnikel on ükskõik,pole elus looduses käinudki.
Wändaga Feix, too nõukaaegne, küsib: 16. mai 2017 18:54
Kui sügisel läheb lõpuklassi 30 õpilast ja esimesse klassi tuleb ainult 20 õpilast, kas siis 10 lõpuklassi õpilast jäetakse kevadel klaaasikursust kordama või?
Sellele küsimusele vastajad saavad kõik ühe pika ja virtuaalse pai !
Loeme nüüd sellesama artikli viimast lauset ka koolipapa vaatenurgast...
Kooliagentuuri eile tutvustatud statistilise kooliinventuuri esialgsetel tulemustel on Eesti majanduskoolide juurdekasv arvestades loomulikku väljalangevust 11,8 õpilast aastas ja aastane vilistlaste arv oli 2015. aastal eksperthinnangu järgi 10,4 õpilast. Kehtiv koolide arengukava seab eesmärgipäraseks vilistlaste arvuks 12-15 õpilast.
Koolide ministeeriumi tellimusel 2013. aastal valminud analüüs näitas, et kui vilistlasi on üle 9 õpilase aastas, hakkab koolides väljahingatava süsiniku tagavara vähenema. Tagasi metsa ...
Eestimaal on ümmarguselt miljon hektarit erametsa, ning selle tagavara hinnatakse 273 miljonile tihumeetrile, sellest 137 miljonit on raieküps ehk selline mets, kus olulist juurdekasvu ega süsiniku sidumist enam ei toimu.
NÜÜD küsimus kõigile teadlastele ja ka muidu haritud inimestele:
Kui koolis käib 237 õpilast ja nendest 137 on abituriendid, siis mitu õpilast on koolis pärast kooliaasta lõppu, kui õpilaste loomulik väljalangevus selle kooliaasta jooksul on 0 ?
Tölpa 16. mai 2017 18:32
Huvitav milleks? Rootsis ja Norras puit odavam, kui eestis. Kes see seda kallist puitu vajab? Võienda rahavle müüakse hinge hinnaga ja rootsi läheb pool muidu? Norra ei saa minna, seal kasutatakse teist mõõtu.
Kuuuurija 16. mai 2017 17:53
Sotsivärdjad tegid ikka neile metsaomanikele ära, kes siiani oma metsi hoidsid!
16. mai 2017 18:51
väga hea ju,et riik õiguse sai.sina,kuuuurija,muidugi teeksid eesti metsades lageraie ja müüksid palgid poole hinnaga euroopasse?
see riik 16. mai 2017 19:37
ju metsad kõik maha võtabki!!!
Kuuuurija 16. mai 2017 21:27
Minu mets on puha raiumata (kuigi juba ammu küpsusvanuse saavutanud). Lähtusin põhimõttest, et kuna teised hirmsati omi metsi raiuma kibelevad, kuid minul praegu rahapuudust ei ole, siis las ta siis kasvab veel. Kui oleksin oma metsa ära raiutud, jätaks mind sotside tõmblused külmaks, sest 80 aasta pärast on nad ajaloo prügikastis.