Krimi

Kohus karistas noort naist oma vastsündinud lapse tapmises tingimisi  (148)

Liis Vaksmann, 16. mai 2017, 15:00
KOHTUS: 19aastane naine sünnitas metsas ja tappis siis oma vastsündinu.Foto: Martin Ahven
Täna tunnistas Tartu maakohus süüdi naise, kes sünnitas metsas elusa lapse, kuid tappis ta siis sündmuskohal.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse järgi sünnitas naine möödunud aasta aprilli algul Viljandi maakonnas Viljandi vallas metsas elusa lapse, kelle suhtes kasutas tömbi esemega vägivalda ja põhjustas sellega lapsele vigastusi, mille tagajärjel vastsündinu suri sündmuskohal. Sellega pani süüdistatav toime karistusseadustiku järgi kvalifitseeritava kuriteo – ema poolt oma vastsündinud lapse tapmise.

Kohus leidis, et süüdistuses kirjeldatud tegu on leidnud tõendamist ja ka süüdistatav tunnistas kohtus oma süüd ja kahetses puhtsüdamlikult oma tegu. Kohus leidis, et süüdistatava süü ei ole väike. Naine tekitas vastsündinule tahtlikult tema surma põhjustanud peatrauma ja surus lapse jõuga mitmeharulise puu vahele. Kohus leidis, et sellise teo eest tuleb mõista karistus üle sanktsiooni keskmise määra. Oma vastsündinud lapse tapmise eest võimaldab karistusseadustik mõista kuni viieaastase vangistuse.

Samas pidas kohus põhjendatuks mõista vangistus tingimisi, tuginedes riigikohtu varasemale praktikale, mille järgi tuleb karistuse mõistmisel arvestada süüdlase isikuga. Kohus arvestas sellega, et süüdistatav on varem karistamata, ta on avaldanud oma toimepandud teo suhtes puhtsüdamlikku kahetsust ja tegu on alles noore kujunemisjärgus inimesega, kellel on lähiajal soov minna eriala omandamiseks edasi õppima. Seega leidis kohus, et noort naist saab uute kuritegude toimepanemisest hoidumiseks mõjutada teda ühiskonnast isoleerimata. Samas pidas kohus põhjendatuks kehtestada talle keskmisest pikem katseaeg koos allutamisega kriminaalhooldusele.

Tartu maakohus tunnistas 19aastase naise süüdi ja mõistis talle karistuseks kolmeaastase vangistuse. Kuna kriminaalasi lahenes kohtus lühimenetluses, vähendati seadusest tulenevalt karistust ühe kolmandiku võrra. Seega tuleb naisel kanda kaheaastane vangistus, mis mõisteti talle tingimisi kolmeaastase katseajaga, mille jooksul peab ta täitma kriminaalhoolduse kontrollnõudeid.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Merike Tikk ütles, et on kohtuotsusega rahul. "Kuigi tegemist oli väga kurbade tagajärgedega juhtumiga, leidis prokuratuuri esitatud süüdistus tõendamist ka kohtus," ütles Tikk ning lisas, et tema nõudis kohtult süüdistatavale karistuseks nelja aasta ja kuue kuu pikkust vangistust, millest lühimenetluse kohaldamisel arvataks kolmandik maha. "Kuigi ma nõudsin karistuseks osaliselt reaalset vangistust, leidis kohus, et tingimisi vangistus täidab antud juhul karistamise eesmärgi," ütles Tikk.

Süüdistatava kaitsja palus kohtul mõista oma kaitsealusele minimaalne tingimisi vangistus ilma kriminaalhoolduseta.

Seaduse järgi saavad menetluspooled peale prokuratuuri tänase otsuse vaidlustamise soovist teatada seitsme päeva jooksul, kuid nii süüdistatav kui tema kaitsja loobusid täna pärast kohtuotsuse kuulutamist otsuse vaidlustamisest. Menetluskuludena tuleb naisel tasuda 1247 eurot.

148 KOMMENTAARI

m
moor 18. mai 2017, 11:16
Ei õigusta kuidagi selle noore naise tegu, sõnu ei ole selle kirjeldamiseks. Aga- ta läks metsa sünnitama. Miks ta sinna metsa üldse läks, mitte sünni...
(loe edasi)
t
Tädi 18. mai 2017, 08:44
See ju meie eesti, kus teha võib kõike.72kg narko eest 6aastat ja kaasosaline vabaks. Mis siin üldse imestada ja lapsi hakkab see mõrtsukas ka kasvatama. Nime järgi ju tsurka.Elagu pättide riik!
Loe kõiki (148)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee