(TIINA KÕRTSINI)

Reformierakonna valimiseelset taotlust kehtestada Eestis eestikeelne üldharidus lasteaedadest alates on konkureerivad erakonnad vihaselt materdama asunud. Aga nähkem ka asja positiivset poolt. Tegelikkus on ju see, et üle veerand sajandi oleme siin muukeelseid hoolega „integreerinud“ ja sellele hulga raha kulutanud, tulemus on sama hea kui vanapaganal põrsast pügades - palju kisa ja vähe villa.

Kust see kasu saabki tulla, kui koolihariduse keeleline ja kultuuriline segregatsioon pidevalt integratsioonile vastu töötab ja lõhet ühiskonnas taastoodab. Idee iseenesest pole muidugi uus, aegajalt on ärksad inimesed seda küsimust juba ammu püüdnud tõstatada.

Suurepärane näide edukast integratsioonist koolihariduse kaudu on ju praegusel valitsuselgi ühe ministri näol varnast võtta. Väga tänuväärne, kui Reformierakonna initsiatiiv nüüd lõpuks ühiskonnas laiema diskussiooni tekitab. Ehk jõuab siis Reformierakonna järgmine valitsus ka vähemalt riikliku tellimuseni kõrgkoolidele valmistada ette lasteaia- ja kooliõpetajaid eesti-vene-araabia-suahiili segarühmadele lasteaias ja segaklassidele üldhariduskoolis.

Alustanuksid oravad õigel ajal, võiks meil selliseid õpetajaid juba vähemalt kümnekonna lennu jagu olla ja integratsioon võinuks olla ammu lahendatud probleem. 

Jaga artiklit

5 kommentaari

A
arvan  /   12:49, 17. mai 2017
Siim on endiselt suure au sehes, Viimsist paistab ta taas lendu tõusvat kut üks isevärki varateisaldaja, miljoneid on veel mis kaotamist ootavad.Ja õige mehe au plekid pintsakuesisel ei riku mitte !

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis