Indrek Pertelson (Teet Malsroos)

Harju maakohus ei vabastanud täna judo kahekordset olümpiapronksi ja Arigato spordiklubi endist juhti Indrek Pertelsoni võlakohustest.

Võlausaldaja Aktsiaselts Eesti Talleksi esindaja vandeadvokaat Terje Eipre oli seisukohal, et võlgnik Indrek Pertelson tuleb jätta vabastamata täitmata jäänud kohustustest ning kohus jättiski täna Pertelsoni kohustustest vabastamata.

Võlausaldaja on seisukohal, et võlgnik ei ole kohustustest vabastamise menetluse aja jooksul tegelenud mõistlikult tulutoova tegevusega ja ei ole sellist tegevust ka otsinud, nagu riigikohus oli märkinud. Selle tõenduseks on asjaolu, et võlgnik ei ole viimase nelja aasta jooksul teinud võlausaldajate nõuete katteks mitte ühtegi makset ega ole teinud ka nähtavaid pingutusi tasuva töökoha leidmiseks ja võlausaldajate nõuete rahuldamiseks. Võlausaldaja asub seisukohale, et võlgnik on rikkunud tahtlikult talle pandud kohustust kahjustades sellega võlausaldajate huve. Seega on võlgnik kohustustest vabastamise menetluse võimaluse minetanud.

Võlausaldaja on seisukohal, et võlgniku kohustustest vabastamise menetlus tuleb lõpetada ning jätta võlgnik pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest vabastamata.

Kuivõrd kohtule teadaolevalt ei ole Indrek Pertelson kohustustest vabastamise menetluse jooksul oma seadusest tulenevaid kohustusi täitnud – ei ole tegelenud mõistlikult tulutoova tegevusega ega seda ka aktiivselt otsinud, ei ole jaotiste alusel ka võlausaldajatele väljamakseid teinud -, siis otsustas kohus füüsilisest isikust võlgniku Indrek Pertelsoni pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest vabastamise menetlus lõpetada ning keelduda teda vabastamast tema pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest.

Jaga artiklit

17 kommentaari

  /   10:15, 16. mai 2017
10 aasta pärast võlad aeguvad,niikaua tuleb vastu pidada.pool ajast on tal vist juba möödas?peale seda võib need kerjused pekki saata.
N
Nõme  /   19:45, 15. mai 2017
kuidas eestile au ja kuulsust toonud sangarit peedistatakse.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis