Krimi

Kohus ei vabastanud Indrek Pertelsoni võlgadest (17)

Toimetas Kristin Aasma, 15. mai 2017 17:37
Indrek PertelsonFoto: Teet Malsroos
Harju maakohus ei vabastanud täna judo kahekordset olümpiapronksi ja Arigato spordiklubi endist juhti Indrek Pertelsoni võlakohustest.

Võlausaldaja Aktsiaselts Eesti Talleksi esindaja vandeadvokaat Terje Eipre oli seisukohal, et võlgnik Indrek Pertelson tuleb jätta vabastamata täitmata jäänud kohustustest ning kohus jättiski täna Pertelsoni kohustustest vabastamata.

Samal teemal

Võlausaldaja on seisukohal, et võlgnik ei ole kohustustest vabastamise menetluse aja jooksul tegelenud mõistlikult tulutoova tegevusega ja ei ole sellist tegevust ka otsinud, nagu riigikohus oli märkinud. Selle tõenduseks on asjaolu, et võlgnik ei ole viimase nelja aasta jooksul teinud võlausaldajate nõuete katteks mitte ühtegi makset ega ole teinud ka nähtavaid pingutusi tasuva töökoha leidmiseks ja võlausaldajate nõuete rahuldamiseks. Võlausaldaja asub seisukohale, et võlgnik on rikkunud tahtlikult talle pandud kohustust kahjustades sellega võlausaldajate huve. Seega on võlgnik kohustustest vabastamise menetluse võimaluse minetanud.

Võlausaldaja on seisukohal, et võlgniku kohustustest vabastamise menetlus tuleb lõpetada ning jätta võlgnik pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest vabastamata.

Kuivõrd kohtule teadaolevalt ei ole Indrek Pertelson kohustustest vabastamise menetluse jooksul oma seadusest tulenevaid kohustusi täitnud – ei ole tegelenud mõistlikult tulutoova tegevusega ega seda ka aktiivselt otsinud, ei ole jaotiste alusel ka võlausaldajatele väljamakseid teinud -, siis otsustas kohus füüsilisest isikust võlgniku Indrek Pertelsoni pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest vabastamise menetlus lõpetada ning keelduda teda vabastamast tema pankrotimenetluses täitmata jäänud kohustustest.

Samal teemal

26.12.2016
Kurikuulus judoka Indrek Pertelson liigub taas Eestis
18.09.2014
Indrek Pertelsoni süüdimõistmine majanduskuritegudes jõustus lõplikult
15.05.2014
Ringkonnakohus Indrek Pertelsonile armu ei andnud
01.08.2012
Pertelsoni laenu käendaja maja müügiks