Maailm

Osama bin Ladeni poeg soovib saada terrorivõrgustiku uueks juhiks (5)

Aadu Hiietamm, 16. mai 2017 04:00
PÜRIB LIIDRIKS: Terrorivõrgustiku al Qaeda juhi rolli soovib üle võtta Osama bin Ladeni 28aastane poeg Hamza, kes on sellel videokaadril 12aastane.Foto: AFP / Scanpix
USA eriüksus tappis kuus aastat tagasi Pakistanis terrorivõrgustiku al Qaeda juhi Osama bin Ladeni. Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endine agent Ali Soufan rääkis telekanali CBS saates "60 minutit," et al Qaeda juhiks pürib Osama bin Ladeni poeg, 28aastane Hamza bin Laden, kes armastas oma isa ja tahab tema mõrvarlikku ideoloogiat edasi kanda.

Pärast Osama bin Ladeni tapmist nimetas al Qaeda oma uueks juhiks egiptlase Ayman al-Zawahiri, kes praegu on 65aastane. Samas kinnitavad Osama bin Ladeni majast leitud dokumendid ja kirjad, et ta soovis pärast poeg Sa’adi surma 2009. aastal just Hamzast kasvatada al Qaeda juhi. Viimane oli ka tema lemmikpoeg.

Samal teemal

FBI endise agendi Ali Soufani sõnul soovibki Hamza bin Laden nüüd juhirolli üle võtta. Ta liitus 2015. aastal al Qaedaga ametlikult ja on avaldanud viimase kahe aasta jooksul neli audiosalvestist, milles lubatakse USAle Osama bin Ladeni tapmise eest karmi kättemaksu.

Ali Soufan rääkis CBSi saates "60 minutit", et Hamza bin Laden on al Qaeda liikmete seas väga populaarne. Nimelt kasutati teda juba lapsena al Qaeda propagandavideotes.

Samuti sarnaneb karismaatiline noormees väliselt oma isaga. seetõttu peavad paljud al Qaeda liikmed teda ikooniks. Just terrorivõrgustiku nooremad liikmed arvavad, et Hamza bin Laden annaks juhina al Qaedale uue ja senisest ohtlikuma näo.

Ali Soufani sõnul on terrorivõrgustik praegu tugevam kui kunagi varem. Ainuüksi Süürias tegutseb ekspertide hinnangul üle 20 000 al Qaeda toetaja.

USA välisministeerium kuulutas Hamza bin Ladeni selle aasta algul globaalseks terroristiks ja tema puhul on mis tahes ärisuhted USAga välistatud.

Samal teemal

07.08.2018
Osama bin Ladeni lemmikpoeg võttis naiseks terroristi tütre
03.10.2017
SUUR INIMJAHT: Briti eriüksus otsib Süürias Osama bin Ladeni poega
10.03.2017
MÄLUMÄNG | Kurikuulus terrorist Osama bin Laden
05.01.2017
USA lisas terroristide nimekirja Osama bin Ladeni poja