Foto: AFP / Scanpix
Denes Kattago 15. mai 2017 16:22
Venemaa pealinna Moskva edelaosas leidis aset jube tragöödia - 43aastane diplomaat lasi haavlipüssist maha naise ja 4aastase lapse, mille järel võttis elu ka endalt. Kõik hukkusid sündmuskohal.

Kurbmäng leidis aset Lenini prospekti kortermajas kella 23 paiku hilisõhtul. Sündmuskohale kutsutud politseid avastas kolm surnukeha. MKRU uudislehe andmetel oli veretöö korraldajaks Aleksandr Šilin.

Uue versiooni kohaselt polnud tegu mehe perekonnaga. Naisel on teine perekonnanimi ja lapsel isanimi, seetõttu ei leidnud kinnitust küigi kolme omavahelise suguluse versioon.

Ta töötas Vene välisministeeriumis alates 1996. aastast. Mees jõudis teha diplomaatilist tööd üle maailma: Indias, Pakistanis, Sri Lankal, USAs ja Austrias. Tema haldusalas olid Lõuna-Aasia strateegilise stabiilsuse ja tavarelvastuse küsimused. Viimasena töötas ta nõunikuna Vene saatkonnas Indoneesias.

Venekeelses internetis arutatakse elavalt Šilini sõjaväelist hoiakut ja suurt relvahuvi. Mehele meeldis poseerida relvade ja tapetud metsloomadega. Ta kirjeldas üksikasjalikult, mis relva ta konkreetse looma tapmiseks kasutas.

Kinnitamata andmetel oli hukkunud naisterahvas tema alluv. Võimalik, et ta santažeeris ja provotseeris oma käitumisega meest relva haarama.