Enne emaga taasühinemist möödus enam kui 30 aastat. (Livika Pallo)

Emadepäeval jagas oma lugu naine, kes kaotas väikelapsena ema ning soovis temaga uuesti kohtuda. Eile lisandus enam kui kuus tuhat korda jagatud postituse lõppu õnnelik sõnapaar “Ema leitud!”

Mõistagi on tütrel viimaste päevade sündmustest keeruline rääkida. “Pean kõigepealt emotsioonid kontrolli alla saama, et suudaks seda teistega jagada,” ütles ema leidnud Livika Pallo.

Pärast oma loo jagamist sotsiaalmeedias möödus vähem kui 12 tundi, enne kui kaduva lootusega tütrele saabusid esimesed kirjad, mis andsid talle vettpidavat infot ema asukohast. Lõuna paiku helises tütre telefon. “Nüüd on see päev kätte jõudnud,” olid kadunud ema esimesed sõnad oma tütrele pärast aastakümneid väldanud vaikust.

Ema lahkumise põhjuseid tütar veel avalikkusega jagada ei soovi, kuid suhtub emasse mõistvalt. “Ma ei heida talle midagi ette,” ütles Pallo, kes ulatas eile emale tulbikimbu - lilled emadepäevaks esimest korda elus. Lillevalikuga tabas ta naelapea pihta. "Uskumatu, aga ka tema lemmiklilled on tulbid,” rõõmustas Pallo.

Päev korraga

Mõistagi vajavad haavad paranemist. "Jääme suhtlema ja teeme seda üks päev korraga," ütles tütar Pallo, kelle sõnul jääb emaga taasühinemise päev talle alatiseks meelde.

Emadepäevast inspiratsiooni saanud ning võõrastele oma lugu jaganud tütar pelgas, et tõenäoliselt otsingud vilju ei kanna. Pigem soovis ta tunda hingerahu teadmisest, et on vähemalt üritanud ema leida.

Livika Palo emadepäevapostitus Facebookis:

Jaga artiklit

139 kommentaari

K
KR  /   13:24, 17. mai 2017
Asendame nüüd selles loos EMA ehk naise ISA ehk mehega. Mis saab?
Ilmub igapäevane lugu Eestis, millest keegi numbrit ei teegi. Sest "isad" jalutavad iga päev laste juurest eemale ja vähesed võtavad vaevaks kulmu kergitada. Miks nii?!
Loos kirjeldatud ema pole ema tiitlit väärt, kuid samasugused standardid peaksid kehtima ka isadele.
M
Muinasjut lausa.  /   00:37, 17. mai 2017
Tütrel on suur süda, nüüd selles on rahu ka,..loodetavasti süda hakkab särama ka ajapikku.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis