Maailm

Ecuadori ametnikud hurjutavad seoses Assange'i juhtumiga rootslasi (4)

Toimetas Piret Kütt, 15. mai 2017, 10:25
Julian AssangeFoto: AP / Scanpix
Ecuador on väljendanud muret seoses Julian Assange'i juhtumi uurimisega. Nimelt kritiseerib riik, et Rootsi pole WikiLeaksi asutaja toimikuga suutnud piisavalt jõudsalt tegeleda. 

Assange viibib juba viiendat aastat Suurbritannias Ecuadori saatkonnas, meentuab BBC. Iraagi ja Afganistani sõja saladokumendid avalikustanud austraallane kardab, et hoonest lahkudes on ta kerge saak USA-le. 

Samal teemal

Eelmisel nädal saatsid Ecuadori ametnikud kirja Rootsi võimudele, süüdistades peaprokuröri "initsiatiivipuuduses". 

Assange olukord on kahtlemata keeruline - Briti politsei on väitnud, et niipea kui Assange saatkonnast lahkub, võib mehe viivitamatult vahistada. Samas aegus rootslaste uuritud Assange’i võimalik seksuaalkuritegu veidi vähem kui kaks aastat tagasi. 

2015. aastal kirjutas meedia, et Assange’i valvamiseks on kulunud juba 10 miljonit. Tänaseks on see number veelgi suurenenud. 

4 KOMMENTAARI

s
Sasaul 15. mai 2017, 21:07
Kas see ongi tõe avalikustamise hind???Et kui avalikustad ameeriklaste ja teiste suurte tegijate räpased mahhinatsioonid siis pead eluaeg asüüli paluma??Ja need mahhinaatorid nimetavad ennast demokraatideks ja (sõna)vabaduse levitajateks!!
s
See 15. mai 2017, 18:11
Assange tulebki viivitamatult vahistada kui lääne huvide kahjustaja ja leida talle meeldiv väike kambrike elu lõpuni-ilma netiühenduseta!
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee