Julian Assange (AP / Scanpix)

Ecuador on väljendanud muret seoses Julian Assange'i juhtumi uurimisega. Nimelt kritiseerib riik, et Rootsi pole WikiLeaksi asutaja toimikuga suutnud piisavalt jõudsalt tegeleda. 

Assange viibib juba viiendat aastat Suurbritannias Ecuadori saatkonnas, meentuab BBC. Iraagi ja Afganistani sõja saladokumendid avalikustanud austraallane kardab, et hoonest lahkudes on ta kerge saak USA-le. 

Eelmisel nädal saatsid Ecuadori ametnikud kirja Rootsi võimudele, süüdistades peaprokuröri "initsiatiivipuuduses". 

Assange olukord on kahtlemata keeruline - Briti politsei on väitnud, et niipea kui Assange saatkonnast lahkub, võib mehe viivitamatult vahistada. Samas aegus rootslaste uuritud Assange’i võimalik seksuaalkuritegu veidi vähem kui kaks aastat tagasi. 

2015. aastal kirjutas meedia, et Assange’i valvamiseks on kulunud juba 10 miljonit. Tänaseks on see number veelgi suurenenud. 

Jaga artiklit

4 kommentaari

S
Sasaul  /   21:07, 15. mai 2017
Kas see ongi tõe avalikustamise hind???Et kui avalikustad ameeriklaste ja teiste suurte tegijate räpased mahhinatsioonid siis pead eluaeg asüüli paluma??Ja need mahhinaatorid nimetavad ennast demokraatideks ja (sõna)vabaduse levitajateks!!
S
See  /   18:11, 15. mai 2017
Assange tulebki viivitamatult vahistada kui lääne huvide kahjustaja ja leida talle meeldiv väike kambrike elu lõpuni-ilma netiühenduseta!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis