Eesti uudised

GALERII | Keskerakonna Tallinna linnapeakandidaat on Taavi Aas  (11)

Marvel Riik, 15. mai 2017 08:35
Foto: Alar Truu
Keskerakonna Tallinna nõukogu kinnitas täna hommikul kell 8, et erakonna Tallinna linnapeakandidaat on praegune tegevlinnapea Taavi Aas.

Aasa sõnul peeti erakonnas tulevase linnapea leidmiseks pikki läbirääkimisi. Tõsiselt võetavate kandidaatide hulka kuulusid lisaks Aasale veel abilinnapea Mihhail Kõlvart ja haridusminister Mailis Reps. Täna hommikul jõudis Keskerakonna Tallinna nõukogu konsensuslikule otsusele, et parim kandidaat on just Aas.

Samal teemal

„Mul on olnud võimalus olla kaks aastat linnapea kohusetäitja ja [selle ajaga] oleme oma meeskonnaga teinud meeskonnatööd. Ja see meeskonnatöö on andnud mõtte, et võiks jätkata,“ selgitas Aas, kes on tulevastel kohalikel valimistel Mustamäe piirkonna esinumber.

Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas näeb Aasa tugevusena linna tundmist ning võimet seda ühendada. „Kui mina olen temaga Tallinnas koos töötanud, ei ole ta kunagi olnud vastanduv või lõhkuv. Ja ma arvan, et Tallinn vajab oma tulevikus just inimest, kes ühendab linna, kes leiab küsimustele lahenduse, kes on Tallinnast hooliv.“

Keskerakonna juhatuse liige Olga Ivanova ei osanud spekuleerida, kuidas kõnetab Taavi Aas vene valijaskonda. „See, mida otsustab meie valija, näeme 15. oktoobril. Väga raske on midagi prognoosida,“ rääkis Ivanova. „Palju oleneb kampaaniast, kui palju suudame kõnetada ükskõik, mis valijat. Oluline on see, mis on meie valimislubadused.“

Kuigi Keskerakonna valimisplatvorm on veel välja töötamisel, lubas Jüri Ratas, et programm saab tugev olema. Taavi Aas lubas enda programmis keskenduda eakatele. „Meie platvormis on kindlasti üheks prioriteediks ka lapsed ja ma tooksin kolmandaks välja linna elukeskkonna ja selle muutmise,“ märkis Aas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee