Foto: Robin Roots
Toimetas Aleksander Pihlak 13. mai 2017 23:18
Täna ja homme toimuvad Tallinnas Filtri teel Eesti ja Põhja-Euroopa drifti meistrivõistluste etapp FIA NEZ Drift Championship.

Nädalavahetuseks on sätitud bussijaama lähedusse driftirada, mida tulevad sõitma osalejad Baltikumist ja skandinaaviast.

Tegemist on käesoleva hooaja esimese meistrivõistluste seeria driftivõistlusega Eestimaa pinnal. Viimati toimus samalaadsel rajal võistlus 2014. aastal.

Muutunud on sellest ajast palju – kui siis jäid autode hobujõud maksimaalselt 700 juurde, siis tänavu on rajal mitmeid masinaid mille võimsus küündib 800 või 1000 hobujõuni.

Kiirel rajal tähendab see hulga rohkem rehvisuitsu ja ehmatamapanevaid sooritusi betooniga ääristatud kurvides. Eelmisel nädalavahetusel peeti pro- ja pro-am klasside esimene etapp Riias, seega sõitjatel on käsi juba soe ja oodata palju ilusaid etteasteid.

Poodiumile jõudis Riias tugevas rahvusvahelises konkurentsis Pro klassi arvestuse Mihkel Norman Tults kolmandale kohale ja Pro-Am klassi arvestuses Simon Suvemaa esimesele ning Allar Aasmaa kolmandale kohale.