Foto: Teet Malsroos
Sirje Presnal 13. mai 2017 20:00
Täna toimus Nõmmel Von Glehni teatris seminar "Fatima ime - 100 aastat ilmutusest", kus teoloog Einar Laigna, ajaloolane Toomas Abiline ja ufoloog Igor Volke arutasid sada aastat tagasi Portugalis toimunud Fatima neitsi Maarja ilmutuse näitel, mis on ühist religioossetel ilmutustel ja imedel ning ufodel.

Selgus, et tegemist on ühe ja sama asjaga. "Teadus ja kristilik-kiriklik maailmavaade hakkavad lõpuks ühte sulama," kinnitas Volke.

Sada aastat tagasi ilmutas end Portugalis Fàtima külas müstiline valgusnaine, kes ennustas ette nii peatselt puhkevat oktoobrirevolutsiooni kui ka hilisemat teist maailmasõda.

13. mail 1917. aastal said Portugalis kolm Fàtima küla karjuselast – Lucia (10), Francesco (9) ja Giacinta (7) – erilise elamuse osaliseks. Ühtäkki laskus põlluserval kasvava tammepuu latva imetabane valguskera, nagu päikeseketas, ning sellest valguskettast ilmus kaunis naisolend ja hakkas lastega suhtlema.

„Kui lapsed nähtust õhtul vanematele rääkisid, naerdi nad välja – puudusid ju ratsionaalsed signaalid,“ räägib ufoloog Igor Volke.

Kuid valgusnaine oli lastele lubanud, et kuu aja pärast tuleb ta jälle. Nõnda läkski. Kolmandal kohtumisel oli põllule kogunenud juba rohkem rahvast, kes olid tunnistajaks, et nähtus on tõepoolest olemas ja mitte laste fantaasia vili. Tõsi küll – valgusolend suhtles vaid lastega, eeskätt kõige vanema tüdruku, Luciaga, kes hiljem saadud sõnumeid ja ennustusi vahendas. Valgusnaine palus lastel roosikrantsipalvet lugeda.

Kuuldus imelikust valgusnähtusest, mis jagab ennustusi, jõudis ka kirikuringkondadesse. „Ülevalt alla valgus, lastega suhtlev kaunis, lahke heledais riideis naine, religioossed sõnumid – katoliku kirik otsustas, et tegemist on neitsi Maarja ilmutusega,“ ütleb Igor Volke.

Kokku ilmus Fàtima neitsi Maarja kuuel korral, enamasti 13. kuupäeval. Viimane ilmumiskord oli 13. oktoobril 1917. aastal, kui Fàtima põllule oli imet uudistama tulnud juba 50-70 tuhat inimest. „Ilm läks korraga täiesti käest ära, taevast katsid mustad pilved ning vihma kallas nagu ei kunagi varem,“ kirjeldab Volke. „Ühtäkki sadu katkes ning valgusketas koos neitsi Maarjaga ilmus oma tavapärasesse kohta tamme kohal.“

Neitsi Maarja suhtles taas ainult lastega. Ta palus Venemaa eest palveid lugeda ning Lucia edastas need sõnumid täiskasvanutele. Ning Venemaa tõepoolest vajas eestkostet, sest vaid kolm nädalat hiljem puhkes oktoobrirevolutsioon. Fàtima Maarja ennustas ette ka järgmist suurt sõda ning muidki sündmusi kuni tänapäevani välja.

„Maarja olevat öelnud, et ilmus sellepärast, et Jeesus pidas seda vajalikuks. Tema eesmärk oli meile, inimestele, teada anda, et me ei ela suva elu vaid ühe suure arenguskeemi või -projekti sees. Ning on olemas välised regulaatorid, mis meie elu siin juhivad.“

Volke lisab, et Fàtima Maarja ei ole kaugeltki ainukordne omalaadne ilmutus. Samasuguseid on olnud ka siinsamas Eestis. Neitsi Maarja ilmutas end talupoegadele 16. sajandil Pühajõel, kohas, kus praegu asub Kuremäe klooster. Ent ka praegused kuulsad Häädemeeste ufonähtused võivad olla sama päritolu. „Nad ilmuvad selge eesmärgiga – meid mõistusele tuua. Sest meeleparandust on praeguses maailmas möödapääsmatult vaja,“ leiab Volke.

Samal teemal

Kommentaarid  (37)

inimkonnale 14. mai 2017 22:53
http://www.pereraadio.ee/uus/index.php?option=com_content&view=article&id=1000:pkk&Itemid=6
http://www.tv7.ee/vod/player/30459/
https://www.google.ee/search?q=surilina&sa=N&biw=1093&bih=499&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=MF9JVJCJ...
http://www.tv7.ee/vod/player/51313/ Kristlus ja Islami erinevusi!
http://www.ajamargid.com/666-margi-tehnoloogia-ulevaade-ja-tutvustus
http://objektiiv.ee/kivistunud-zoja-uhest-meieaegsest-imejuhtumist-ja-selle-oppetunnist/
http://www.amightywind.com/hell/aboutsounds.htm
väike viide 14. mai 2017 17:54
Kes vähegi viitsib, siis igal tööpäeval kell 18.00 Sony Turbo vist oli selline nimega kanal, mis näitab saadet tulnukatega seotud saladustest, mida on siiani avalikuse eest varjatu. Päris huvitav vaatamine.
kahtleja 15. mai 2017 18:23
Turbo ju ulmekate kanal! Kas saab tõesena võtta nende "Avatud arhiive ja Tulnukatoimikuid"?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS