Eesti uudised

FOTOD | Mikser NATO asepeasekretärile: Euroopa võtab oma julgeolekut tõsiselt  (9)

Toimetas Aleksander Pihlak, 13. mai 2017, 17:16
Foto: Välisministeerium
Välisminister Sven Mikser kohtus täna Lennart Meri konverentsi raames NATO asepeasekretär Rose Gottemoelleriga, et arutada ettevalmistusi NATO valitsusjuhtide ja riigipeade kohtumiseks 25. mail ning kõnelda Eesti seisukohtadest. 

Mikser ja Gottemoeller tõdesid ühiselt, et Euroopa liitlaste kaitsekulude kasv on oluline. "See näitab, et võtame oma julgeolekut tõsiselt," kinnitas Mikser. 

"Ehkki NATO on pikalt tegelenud terrorismi vastu võitlemisega mitmel viisil, toetame nende tegevuste tõhustamist ja nähtavamaks muutmist. Üks samm selleks võiks olla NATO liitumine rahvusvahelise Daeshi vastase koalitsiooniga, mida Eesti kindlasti toetaks," märkis Mikser. 

Välisminister ja asepeasekretär arutasid ka NATO-Vene suhteid ja Eesti Euroopa Liidu eesistumist, sealhulgas Euroopa Liidu ja NATO koostööd, mis on üks Eesti eesistumise prioriteete.

9 KOMMENTAARI

e
Erilist tolku pole, aga ta on innukas jutleja, siiski mitte veenev. 14. mai 2017, 09:20
Keegi ei suuda olla ilus igal hetkel. Ilu nagu tarkuski on vaid hetkeks. Poliitikutel on neid hetki suhteliselt harvem, kahjuks. Mixer poolfinaalist edasi pole eales saanudki, ehk tasub pingutada, Eesti rahvas ootab.
k
Kulla 13. mai 2017, 20:43
ministrike, kui eu võtaks oma julgeolekut tõsiselt ,siis piirivalve laevad ei käiks iga päev teiselpool rannas terroriste tuhandete kaupa siia vedamas. Minister võiks ennast ikka enne asjadega kurssi viia ,enne kui sellistel teemadel sõna võtab.
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee