Maailm

74 riigis toimusid küberrünnakud (24)

Õhtuleht.ee, 12. mai 2017 22:39
Mitu Suurbritannia haiglat sattusid rünnaku ohvriteks.Foto: AFP / Scanpix
Küberturvalisuse firma Kaspersky registreeris täna õhtuks üle 45 000 rünnaku, kirjutab CNN. Rünnakud toimusid 74 riigis, ennekõike Venemaal.

WannaCry-nimeline lunavara viirus lukustab nakatunud arvuti failid ja arvutit haldav administraator peab tasuma "lunaraha", et failid taastataks. Kaspersky turvaülem Kurt Baumgartner selgitab, et häkkerid andsid ohvritele aega kuus tundi. Maksmisel venitamisega tõuseb ka nõutud summa. Maksmata jätmise korral ähvardatakse failid kustutada. Enamik neist, kes on juba ära maksnud, maksid 300 dollarit, mis oli ka nõutud algsumma.

Rünnaku alla sattus muu hulgas Venemaa telekommunikatsiooniettevõte Megafon ja paljud Suurbritannia haiglad, rünnakud mõjutasid ka haiglate tööd. Russia Today teatab, et rünnaku alla sattusid ka Vene siseministeeriumi arvutid. The Independent selgitab Suurbritannia haiglate sihikule võtmist sellega, et haiglate failides on tähtsat ja delikaatset infot, millega on lihtne ähvardada ja mille tagasi saamisega on kiire. Kui olulised failid kustutataks, oleks selle tagajärg äärmiselt tõsine.

Kasutajatel soovitatakse veenduda, et nende arvutite sätted ja turvaseaded on uuendatud ja kindlad.

USA nuhkimisprogrammide paljastaja Edward Snowden tuletab Twitteris oma riigi valitsusele meelde, et ka ameeriklaste haiglad võivad ohus olla.

Uudis on täiendamisel!

Samal teemal

30.05.2017
Eksperdid: sagenenud küberrünnakud annavad Eestile karmi hoiatuse