Eesti uudised

Kaljulaid vastuseks Toomile ja Ivanovale: olge mõistlikud ja rahunege maha (32)

Toimetas Marge Sillaots, 12. mai 2017 17:08
Foto: Teet Malsroos
"Ma ei mõista, miks Toom ja Ivanova vastanduvad enda erakonnale ning Keskerakonna juhitavale valitsusele," kirjutab Raimond Kaljulaid oma Facebookis vastuseks Yana Toomi avalikule pöördumisele.

Toom saatis täna meediale pöördumise Jüri Ratasele, milles teatas peaministrile, et tolle ülesanne on eestlasi ja venelasi ühendada, mitte pooli valida. Samuti ütles Toom, et Keskerakond ei kuulu Ratasele.

Samal teemal

"Keskerakonnal on tugev toetus nii eesti kui venekeelse elanikkonna seas. Tüli õhutamine eestlaste ja venelaste vahel ei ole Keskerakonna ega Eesti huvides. Konflikti õhutamine Keskerakonna sees ammugi mitte," arvab aga Kaljulaid.

"Nii Toom kui Ivanova on korduvalt kinnitanud, et peavad end nö "Savisaare liini" järgijateks Keskerakonnas. Mulle ei meenu, et Edgar Savisaar oleks sinel seljas, nelgid käes, Vene meediakanali mikrofoni käes, nagu oleks ta Anne Veski, läinud Pronkssõduri juurde, et seal valimiskampaaniat teha. Ta teadis väga hästi, et tundlikes küsimustes on eestlaste ja venelaste seisukohad väga erinevad ning vastutustundliku poliitikuna ta ei tahtnud ühiskondlikke vastuolusid suurendada," lisab Kaljulaid, et Savisaar oli eestlane, kes arvestas venelastega.

"Pikaajalise kogemusega poliitikult Siim Kallaselt küsiti kunagi, mida ta teeks, kui Eestis puhkeksid rahutused. Ta vastas, et ilmuks teleekraanidele ja ütleks inimestele: "Rahunege maha!" See on minu sõnum ka Toomile ja Ivanovale. Olge mõistlikud ja rahunege maha," lõpetab Tallinna linnaosavanem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee