Eesti uudised

Jama! Nii arvab enamus inimestest suhkrujoogimaksust (14)

LISA KOMMENTAAR

ema 13. mai 2017 13:22
kusagil oli kirjutatud, vist "Pealinna" lehes, et pooles liitris karastusjoogis on 10 teelusikatäit suhkrut. No see on tõepoolest täielik jama. Kui tassi kohvi või tee sisse pannakse äärmisel juhul kaks t/l suhkrut, on juba magus ja tassid on enam-vähem 200 grammised, siis kes paneb pooleliitrisesse jooki 10 lusikatäit suhkrut? Lahendus ju oleks, et need joogid ei oleks nii magusad. Miks kondiitritoodetele ja muudele magusatele kaupadele maksu ei panda (seal ei ole võimalik magusust vähendada, sest siis on kõlblikkuse aeg lühem.) Ma ei usu, et kogu see magusus tuleb ainult suhkrust, suhkur on ju kallim, kui need kunstlikud magusained ja ühtlasi on need kunsttooted ka magusamad. Probleem on ikka selles, et raha riigikassasse saada. See on väga halb näitja Ratasele, sellise rahva maksustamise poliitikaga ta kaugele ei jõua. Varsti saab oma umbusalduse kätte.
See on sul küll rumal jutt. Pooles liitris võib vabalt olla 10 tl suhkrut. 15. september 2017 14:09
Tavalise väikese (100 ml) kohvitassi saab magusaks ikka alles 2 tl suhkruga (kuhjaga). 5x2=10tl.
KUI kunstained on mürgised või kahjulikud, TULEBKI ju need toidus kasutamiseks keelata või oluliselt piirata (maksud)! Mistarvis meil siis näiteks ALKOHOLIL suur maks on? Või kiiruse ületamisel TRAHV?
Lord 13. mai 2017 10:42
Tundub et suur osa inimesi on ka rumalad.
Mitte et "tundub" vaid "ongi". 15. september 2017 13:50
Valitsejate asi ongi olla ARUKAS ja mh MAKSUDE abil reguleerida asju, mis muidu tooksid hävingut. Suhkrumaks on täpselt samasugune regulaator nagu teede kiiruspiirangud, 10 käsku või kriminaalseadustik!
nojah 12. mai 2017 23:37
Kui valitsust huvitaks inimeste tervis siis nad rahastaks haigekassat rohkem ja tõstaks hambaravitoetust või seoks kuidagimoodi omavahel haigekassa ja hambaravi.
Aga nad ei tee seda.
Tootmise-tarbimise poole pealt... kuna hind läheks kallimaks, hakatakse vähem ostma, selle peale tootjad jällegi leiavad et suhkru asemel glükoosi-fruktoosisiirupit või aspartaami on odavam kasutada et inimesed sama palju ostaksid kui varem.
kes on veel natukenegi terviseteadlikud aga vaesed, need aga jätavad ostmise üldse ära sest enamik teavad et suhkruasendajad on suhkrust kordades kahjulikumad.
Haigekassa tegeleb TAGAJÄRJEGA. 15. september 2017 13:55
Suhkru- (ja ka muude sinu poolt nimetet mürkide maks või vajadusel ÄRAKEELAMINE) tegeleb aga PÕHJUSEGA. Autoteede kiiruspiirangud või narkoainete keeld pole ju ka ilmaasjata. Või on? Suhkru asendajatest rääkides on asi lihtne: tarbida tuleb mitte TOOTEID vaid TOITU. Kui soovid MAGUSAT, siis MESI, MARJAD, PUUVILJAD jms.
Maxs 12. mai 2017 21:26
Valitsus on töesti edasimineku pankrotis.
Tervisega pole siin mingit pistmist 12. mai 2017 20:13
Punavalitsus lapib eelarveauke.
Valitsus on pankrotis 12. mai 2017 18:02
Õhtulehe tsensorile isiklikult.Sinu piiratud silmaring ei muuda tõde.
Koolita ennast ja otsi endale mingi töö.
hinnatõus 12. mai 2017 17:54
Tõenäoliselt tõstavad kaupmehed ilma maksuta jookide hinda ja vähendavad suhkrumaksustatud jookide juurdehindlust. Tarbijad harjuvad uute hindadega ja lubatud kasu tervisele ei tule.
Kaupmehed tehku mis tahavad, 15. september 2017 13:58
kui see jääb seaduste piiresse. Eks keelud-käsud-maksud olegi ju ALATI mõeldud RUMALAMATE jaoks: kas siis TEISTE kodanike või NENDE ENDI kaitseks nende tegude eest. Näiteks, mistarvis peaksid sõiduteel olema kiirust piiravad märgid? Ega ometi TARGALE INIMESELE, kes niigi valib MÕISTLIKU SÕIDUKIIRUSE?
Mina kuulun nende hulka, 12. mai 2017 17:38
kellele suhkur pole kunagi liiga teinud. Sest liigun palju looduses ja suhkur on mulle vaid energiaks. Muide, olen 65/182/80. Ei ole kunagi ülekaalu pärast muret tundnud. Ei ole ka seede-, ega muid häireid.
Nii minagi 12. mai 2017 18:11
58 vana, sõidan/aerutan iga kevad 100 km maratoni läbi, aga võin korraga suure šokolaadi nahka pista, sest lihtsalt meeldib. Või end lihtsalt lustist head ja paremat täis süüa, kasvõi tordi korraga.
Küll peab ütlema, et šokolaadi kvaliteet on langenud ja sinna segatakse miskit taimerasva sisse, mis lambaliha söömisega sama tunde tekitab. Suulagi paksult rasvaga kaetud.
Sellised sigadused peaks hoopis ära keelama, ka igasugused "juustulaadne toode" värgid ja lihakonservid nahast ja udaratest, mida müüakse "hautatud loomaliha" jms pähe.
Tihti tuleb imestada, sest sisu ei vasta pakendil väidetule.
Läti tatar haiseb DDT järgi, mis teatavasti pool sajandit keelatud taimekaitsemürk on- selge, et toodetud kusagil pätiriigis Aasias, mitte Lätis. See ei huvita kedagi?
Aga ju on nende sigaduste eest juba indulgentsid isside käest ostetud.
Ega's suhkrumaks polegi ju niivõrd TEADLIKELE ja 15. september 2017 14:03
normaalse elu- ja toitumisviisiga inimestele vaid just VÄHETEADLIKELE, kaitseks nende endi võimalike VALEDE VALIKUTE eest. Kui muu eluviis ja aktiivsus on normis, nõuab ka keha enam-vähem õigeid toitaineid. Suhkru narkootilise mõju vastu aitab aga ARUKUS ja TEADMINE. Robert Lustig suhkrust - https://www.youtube.com/watch?v=dBnniua6-oM