Eesti uudised

Yana Toomi pöördumine Jüri Ratase poole: peaministri ülesanne on eestlasi ja venelasi kokku tuua, mitte pooli valida (78)

Toimetas Marge Sillaots, 12. mai 2017 14:21
Foto: Teet Malsroos
Euroopa parlamendi saadik Yana Toom saatis pöördumise peaminister Jüri Ratasele, milles tuletab 9. mai sündmuste valguses meelde, et peaministri ülesanne on eestlasi ja venelasi kokku tuua, mitte pooli valida.

Toomi pöördumisele on alla kirjutanud ka teised europarlamendi saadikud Olga Ivanova ja Oudekki Loone, kelle väljaütlemised saates "Aktuaalne kaamera" põhjustasid pahameeletormi.

Järgneb Toomi pöördumine:

Samal teemal

Austatud peaminister! Jüri!

Ära unusta, et Sina kuulud Keskerakonda, mitte Keskerakond ei kuulu sulle. Meil on erakonna liikmetena täpselt samasugune sõnavabadus ja õigus oma arvamusele kui Sinul.

Meie jaoks on 9. mai päev, millal tähistatakse inimajaloo kõige verisema ja traagilisema konflikti lõppu. 9. mai 1945 oli esimene rahupäev pärast natsi-Saksamaa kapituleerumist. See on päev, kus üks ebainimlik režiim leidis oma lõpu, kus miljonid pered tähistasid sõja lõppu ning said hakata leinama oma lähedasi. 9. mail kümned tuhanded eestimaalased, ka sinu erakonnakaaslased annavad au oma esivanematele, kes saavutasid selle võidu oma elu hinnaga. Palun, ärme mine hauale loengut pidama.

Eestlastel ja venelastel on olnud erinev ajalootee. Kuid need erinevad teed tõid meid siia, kus me täna oleme -  Eesti Vabariiki, mis sai meie ühiseks koduks, kus on mõtet üksteist austada ja mõista. Ja meie peaministri roll on meid kokku tuua, mitte pooli valida.

Seda vana sõda ei ole tarvis edasi pidada. Täna on Eesti valitsuse ees palju suuremad ülesanded: tagada heaolu kõigile Eesti elanikele, tagada riik, kus igast rahvusest inimesed tunnevad ennast kodus ja kaitstud. Demokraatliku riik, kus on meediavabadus ja pole teemasid, millest võib kõnelda ainult ühtemoodi.

Hoiame Eesti koos vaba ja demokraatlikuna!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee