Maailm

Prantsusmaa uue esileedi Brigitte Macroni seitse saladust (47)

Toimetas Aadu Hiietamm, 12. mai 2017 04:00
PRANTSUSMAA UUS ESIPAAR: Brigitte ja Emmanuel Macron.Foto: Reuters / Scanpix
Prantsusmaa president Emmanuel Macron annab pühapäeval ametivande, samal päeval tõuseb esileedi (Première dame) staatusesse tema abikaasa Brigitte Macron. 64aastane esileedi on 39aastasest presidendist ligi 25 aastat vanem ja oli gümnaasiumipäevil tema õpetaja. 

Saksa ajakiri Bunte avaldas Brigitte Macroni kohta seitse huvitavat fakti.

  • Ta näeb oma vanuse kohta üllatavalt hea välja. Seitsme lapselapse vanaema nooruslikkuse tagab igapäevane treeningutund. Samuti käib ta lifti asemel meelsasti mööda treppe. Brigitte Macroni toidusedelis domineerivad puu- ja juurviljad, liha sööb ta vähe. Toidu kõrvale joob meelsasti veini, kuid mõõdukates kogustes.
  • Nii Emmanuel Macroni vanemad kui ka Brigitte Macroni perekond (ta kandis siis pankurist mehe perekonnanime Auziè) olid algul õpetaja ja koolipoisi suhte vastu. Brigitte kolm last, kellest üks õppis Emmanuel Macroniga samas klassis, juhtisid tähelepanu suurele vanusevahele ja viitasid moraalipõhimõtetele.
  • Millal suhe Emmanuel Macroniga tõsiseks muutus, seda teavad vaid asjaosalised ise. "Keegi ei saa kunagi teada, millal meie loost sai armastuslugu," on Brigitte Macron öelnud.
  • Emmanuel Macron abiellus Brigittega 20. oktoobril 2007. Naine puikles abielu registreerimisele pikalt vastu, sest tal oli seljataga valuline lahutus.
  • Brigitte Macron (sündinud Trogneux) on pärit Amiensist jõukast perekonnast, tal on viienda põlve kondiitrifirma Jean Trogneux, mis asutati 1872. aastal. Brigitte oli perekonna kuuest lapsest noorim. Firma sortimendis on ka kuulsad Amiensi makroonid (Les Macarons d´Amiens), mida 2015. aastal müüdi üle kahe miljoni. Seega tegid Brigitte ammu surnud vanemad tema tulevase mehe perekonnanime kuulsaks veel enne, kui viimane poliitikasse astus.
  • Tulevane esileedi, keda abikaasa kutsub Bibiks, eelistab reisida rongi või autoga, sest teda kimbutab lennuhirm.
  • Brigitte Macroni võitis veel enne esileediks saamist enda poole mitu tuntud moedisainerit. "Ma jumaldan teda. Ta on hiilgav ja lummava figuuriga naine," ütles näiteks Karl Lagerfeld.

Samal teemal

06.10.2017
Élysée palee peakokk avaldas, mida sööb Brigitte Macron
16.04.2017
Berlusconi: Macron on nägus noormees, kel on hea välimusega ema
14.04.2017
Prantsusmaa uus president: ''Ma luban Euroopa nimel tööd teha.''
14.04.2017
GALERII | Loe, kuidas Macron pidulikult Prantsuse presidendiks määrati