Eesti uudised

Reps: Tööga tegelen siis, kui laps seda võimaldab

Kas mõnepäevase lapse koht on istungil? Lastearst Adik Levin: laps olgu esimestel elukuudel kodus (95)

Kristiina Tilk, 11. mai 2017, 17:55
Lastearst Adik LevinFoto: Terje Lepp
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps sai pühapäeval kuuendat korda emaks. Päev pärast lapse sündi teatas ta avalikkusele, et vastsündinud tütreke Charlotte on teravdatud arstliku tähelepanu all ning palus anda perele rahu. Täna väisas ta ühes värske ilmakodanikuga juba valitsuse istungit.

Lastearst Adik Levin ütleb, et ta väga austab Mailis Repsi nii poliitikuna kui ka inimesena, kes lapsi sünnitades on eeskujuks paljudele teistele meie seast. Ent selles osas, kas pisikese beebi koht on rahvarohkes kohas, on Levinil oma raudne arvamus.

Lastearst Adik LevinFoto: Terje Lepp

Samal teemal

„Siin on kaks aspekti. Ühest küljest see, et ta läks riigikokku koos lapsega ega jätnud teda kellegi hoolde, on muidugi tore. Teine küsimus on see, kas ta pidi sinna minema, on see nii tähtis?“ küsib Levin.

Levin leiab, et olgu tegemist ükskõik kui hea või vajaliku töötajaga – pärast lapse sündi peab ta suutma elu organiseerida selliselt, et saab lapsega kodus olla.

Levini sõnul on ta rahvusvahelistel foorumitel kohanud paljusid emasid paari kuu vanuste lastega ning on näinud kõrvalt, kuidas need vaesed lapsed karjuvad ja emad ei saa istuda ega astuda. Nõnda ongi tema kindel seisukoht: „Esimesed kuus kuni seitse esimest elukuud peaks vanem olema lapsega ikkagi kodus. Lapsele on see kõige parem.“

Charlotte on minister Repsi ja tema vandeadvokaadist abikaasa Agris Repši teine tütar. Pisikest tüdrukut ootavad peres ees 13-aastane Richard, 11-aastane Elizabeth, 10-aastane Karl Robert, 5-aastane Henry Roger ja 3-aastane Frederick.

Mailis Reps lisab omalt poolt selgituseks, et käis beebiga vabariigi valitsuse istungil seetõttu, et soovis isiklikult kõiki kaasaelajaid nii tervitada kui tänada. Täpselt samamoodi käis ta beebiga ka ministeeriumis kolleegide juures. 

Kabineti õhtusele istungile Reps ja Charlotte ei jäänud. 

"Tavaline elu on siiski jagatud lapse ning töö vahel selliselt, et tööga tegelen siis, kui laps seda võimaldab. Kuna suurem osa materjalidest on tänapäeval elektroonilised ning allkirjastame ka elektrooniliselt, on tööga kursis olemine täna paindlikult väga kerge," ütleb Reps.

Reps lisab, et loomulikult on lapse huvid hetkel esimesed ning kõik sõltub sellest, kuidas tütar kosub. "Nii nagu ma ka enne olen öelnud, juhul kui selline paindlik töökorraldus tekitab küsimusi, olen valmis asju ümber vaatama."

Täna sujus Repsi sõnul kõik siiski väga hästi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee