Eesti uudised

Meelis Pai vastulause vallandamise järel: bojaari jalgadepesijad meie ajas (27)

Õhtuleht.ee, 11. mai 2017 13:29
Foto: Aldo Luud
Skandaalide keerisesse sattunud Meelis Pai, kes vabastati eile ka Salme kultuurikeskuse kunstilise juhi kohalt, saatis ka Õhtulehele vastulause, milles selgitab olukorra tagamaid.

Meelis Pai vastulause (muutmata kujul):

BOJAARI JALGADEPESIJAD MEIE AJAS

Samal teemal

Tallinna munitsipaalpoliitikas on tekkinud  uus ja tähtis ametikoht. Kes on käinud linnajuhtidega seotud üritustel on kindlasti märganud, et neile on tekkinud ihukaitsjad. Ilma kelleta ei astuta sammugi, ei öelda ühtegi üleliigset sõna.

Nimetame neid tinglikut bojaari jalgadepesijaks Need on inimesed,kes oma eelmises elus väitsid uhkusega, et on vabad ja sõltumatud ajakirjanikud. Olid nii vabada ja sõltumatud , et neile ei valmista mingit vaeva  natukene priskema palga peale saades, kõik oma põhimõtted prügikasti saata.

Viimaste päevade Delfi grupi väljaandeid lugedes, võib kindlusega väita, et Eesti kõige tähtsam kultuuriasutus on Salme Kultuurikeskus, kus keerutatakse miljoneid ja pesitseb maffiajõuk, eesotsas tabamatu Meelis Paiga.

Kas see mida me loeme jalgadepesija poolt produtseeritud infoväljas on ikka tõsi.

Olen  Salme Kultuurikeskusesse loonud  Tallinna Lasteteatri, mille eesmärgiks kokkuleppeliselt aselinnapea Mihhail Kõlvartiga oli lavale tuua Tallinna legendidest rääkivaid lavastusi. Pileti hind pidi olema taskukohane igale vaatajale (6€ ja 8€).

Publikuarvu üle oleks uhke iga  teater, meid vaatas pooleteise aasta jooksul ca 24000 külastajat ( olime 2015 aastal Eesti teatrite ENA pingereas külastatavuselt etenduse kohta  8. kohal) Salme keskuses ja Marionettteatri vabaõhulavastusi parkides  ca 6000 inimest.

Marionettteatri inimeste poolt on Salme keskuses säilitatud Harri Vasara pärandina üle 100  marionettnuku ja lavastuse dekoratsiooni, mis teatriajaloo huvides väärib oma rariteetsuse ja ainulaadsuse poolest säilitamist, erilist kohtlemist ja edasiarendamist. Mobiilne Marionettteatri lava on vähim, mida Salme KK minu eestvõttel suutis.

 Kui enne ei olnud midagi ja nüüd on kõik, siis kumb situatsioon on parem?

Kui kõik lepingud on koostatud või kinnitatud Põhja Tallinna linnaosa juristide poolt, olles läbinud hanked, ekspertiisid, siis mis õigus on avalikult mõnitada eraettevõtjaid, kes panustasid Lasteteatri hüvanguks tihti oma aja ja ressursi arvelt!

Heita ette, et Meelis Pai käis mõne nüüdse ettevõtjaga koos lasteaias või õppis ühes koolis on kohatu! Teatrimaailm on nii väike, et kõik kes vähegi selle valdkonnaga kokku puutunud, tunnevad üksteist. Kõige olulisem on kunstiline  tase.

Kuidas on võimalik, et linnaosa vanem rikkudes Eesti Vabariigi Põhiseadust ja Töölepinguseadust, kasutades isiklikku mõjuvõimu ja telefoniõigust, üritab temale ebameeldivaid inimesi vallandada ähvarduste saatel - kui ei lähe, siis veel kahetsed. Avaldades meedias valeväiteid ja laimu.

Ja siin astubki Salme Kultuurikeskuse lavale meie JALGADEPESIJA. Kellele ei valmista õppinud ametimehena mingit vaeva järjekordne soperdis kokku kirjutada, oma endisi kontakte kasutades see meediasse paisata ja Eeedti inimesed saavad rahulikult hommikul tööle minna. Suur kurjategija on paljastatud!

Kõik see on juba olnud ja vähemalt sajandi kasutusel poliittehnoloogiliste relvade arsenalis.

Paberiga tapmine on kõige tõhusam.

Ja nii juhtubki, et JALGADEPESIJA endised kolleegid sulevad silmad ja kurdistuvad momentaalselt dokumentaalselt tõestatud suurvarguse katse ees Tallinna Linnahalli projekteerimishankel mahuga pea 10 mlj EUR.  Linnaosa vanema poolt ebaseaduslikult Salme Kultuurikeskuses tasuta promoetenduste korraldamine enda tagasihoidliku isiku reklaamimiseks jääb tähelepanuta, sest tema eesnimi ei alga E-tähega.

Kas see ongi  paljukiidetud uus poliitika või siiski maha salatud poliitika uus tulemine?

Samal teemal

22.01.2018
Töölt vabastatud Meelis Pai käib linnaga kohut
19.04.2017
Meelis Pai asemele nimetati Tallinna Linnahalli juhatuse liikmeks Kaia Jäppinen
11.04.2017
Järjekordselt kinga saanud Meelis Pai lasi Salme kultuurikeskusele tellida hulga töid oma tuttavatelt
10.04.2017
Raimond Kaljulaid: lõpetame Meelis Pai töölepingu