Eesti uudised

Oudekki Loone: 9. mai võiks olla eestlaste-venelaste ühine tähtpäev (6)

LISA KOMMENTAAR

Kellamees 22. august 2017 20:56
Minu esivanemad pole neid t.i.b.l.a-sid siia kutsunud, miks peaks ma neile nelke viima, sinuga koos, t.i.b.l.a loone ! Venelasele jah, kremli müüri äärde aga mitte aljosa ette t.i.b.l.a-de mälestuseks !!! Venelasel ja t.i.b.la.l on vahe aga see jäägu sinu mõtte-talguteks aga t.i.b.l.a sa oled...!
Enn 16. mai 2017 21:22
Paljudele Eesti venelastele on kärbseid pühe aetud. Siiani on uskujaid, et enne nõukogude võimu siin kasinasti kirjaoskust ja kultuuri oli ning enamik eestlasi fašistid olid.
Mort 12. mai 2017 20:14
Sakslased, venelased, eestalsed...
Vahet pole. Lihtsalt kõigi jaoks ei lõppenud sõda 9ndal Mail.
Nõme survestamine 11. mai 2017 11:56
Ei peaks OUDEKKI LOONE jälgedes käima ja ei peaks Oudekki Loone pealesunnitust ja survet taluma. Oudeekki Loonel ei ole mingit õigust survestada Eesti riigi kodanikke oma tahtele, et täita võõrkohustusi ja sellest kasu lõigata.
Alar1 11. mai 2017 11:02
Tuleb meeles pidada, et sakslased tapsid vähem eestlasi, kui vene okupandid. Miks ma peaks oma kodumaa okupantidega ja oma vanemate mõrvaritega koos pidutsema? Kas keegi ei suuda seda Loonet vaikima sundida või hullumajja panna?
ei usu suguvõsa legendi 11. mai 2017 11:02
Natsid võisid üles puua inimesi selle eest, et nad kuulusid teatud rahvusrühmadesse, selle eest, et nad panid toime mingeid diversioone, selle eest, et nad olid kommunistid, ilmselt ka tõeliste raskete kuritegude eest. Aga natsid päris kindlasti ei poonud kedagi üles selle eest, et too viis lapsed loodusmatkale. On ammu tuntud tõde: kes osutus süütuks, pääses reeglina Gerstapost tulema (iseasi siis, kuidas suhtuda tollaste kuritegude nimestikku), aga kes sattus vaprate tšekistide küüsi, sellel polnud lootustki pääseda. Ühed täitsid oma ajastu seadusi, teised tapa ja küüditamise norme.
Eestlastel ja venelastel on ainult üks tähtpäev, mida võiks koos pühitseda: 31. august 1994.a., mil lõppes Eesti faktiline okupeerimine ja seega ka Teine Maailmasõda eestlaste jaoks. Loone pakutud tähtaeg tähistab eestlastele ajaloo jujlmima ja jubedaima režiimi lõpliku kinnistumise tähtpäeva. Mida seal peaks olema pühtiseda?