Eesti uudised

"Ma ei saanud ühel hetkel aru, miks teised suudavad hommikul tööle minna, aga mina lähen jooma." (32)

LISA KOMMENTAAR

E 11. mai 2017 12:24
Ilkujatele voin oelda, et ma olen kaks inimest perest alkoholismile kaotanud. Molemad oli omal ajal sarmikad, saravad inimesed - seltskonnalovid. Aga nyydseks on neist tanu alkoholismile jaanud alles ainud inimvared. Vaga kahju, milline kohutav raiskamine.
Alkohoolik 11. mai 2017 12:17
Minu käest on korduvalt küsitud, et miks ma joon? Vastus - Mulle meeldib juua. See tekitab mulle hea enesetunde. Ja miks ma joomist maha ei jäta? Loll küsimus. Ma olen üle poole elust olnud alko lembuses. Ma ei saa. ma olen käinud ka alkoholisõltuvuse nõustamisel, jah, olen saanud psühholoogilist abi, kuid mind pole see aidanud. See on ülikuri kraam. Kui See viinakurat külge hakkab, olgem ausad, sellest pole enam pääsu. Noh on, kuid need abinõud on väga kallid ning alkohoolik seda omale reeglina lubada ei saa, sest ta lakub kogu oma raha maha. Ma juu tean seda alkohoolikuna väga hästi. Muuseas on mul ka praegu viinapudel nina ees. Miks? Veelkord miks? Mul lihtsalt puudub jaks ennast sellest pudelist eemale hoida! Ärge kukkuge minu kombel pudelisse! Uskuge, alkoholism tekib küllalt kiiresti. Me alustame pokaalist veinist, noh kuidas keegi. Tõsine oht on sealt edasi jubedasse auku kukkuda.
K 11. mai 2017 12:16
Kas see Libertas kliinik on tasuline? Ilmselt küll.
erik 15. mai 2017 18:58
tasuta saad riigiarstist ravimifirma esindajalt vaid tabletti ja süsti.
niipalju kui kulub.
teadja. 11. mai 2017 11:42
yks rohi mis kindlasti aitab, on see kui sa leiad endale naise.
11. mai 2017 11:53
Kaassõltlaste võrgustik kindlasti ei aita, ka kaassõltlane võib olla või saada osaks probleemist endast. Kui naine hakkab joodikuga suhtlema siis on ta juba osa probleemist, kas on tegu joodiku perest pärit inimesega või muul moel juba kaassõltlane, on ka variant, et on salajoodik, kes omasuguse seltsi otsib. Artiklis kirjeldatud juhtumi lahendus on leida endale emotsionaalselt enam pakkuv töö, mida tahaks teha rohkem kui juba hommikust alkoholist laksu alla saada.
Horros 11. mai 2017 10:36
Eks seegi ole haigus, et "... aitab nüüd oma kogemuste varal teisi.".
.
Nii usklik, kui ateist veavad sama vankrit.
.
Jätku inimesed rahule ja ärgu ajagu mullikesi.
Selliseid õhumüüjad on kõige ebameeldivamad.
Raivo 11. mai 2017 10:13
Alko on raske haigus aga ainult inimene ise saab ennast aidata
Alar1 11. mai 2017 10:54
Alkoholisõltuvus on raske haigus, kus inimene ise enam end aidata ei saa! Põhjuseks on kahjustatud aju, mis annab käske edasi juua. Inimene saab end aidata sellega, et võtab vastu kõrvalise abi.Ainult eriliselt tugev inimene on abi saades võimeline loobuma.
Iga joodik on pohmellis lubanud joomise maha jätta, kuid peale peaparandust on see juba meelest läinud.
Priit 11. mai 2017 13:15
Millist abi Sa täpsemalt silmas pead?Ma pole absoluutselt selle väitega nõus,et loobuda saab VAID tänu kõrvalisele abile.
mees metsast 11. mai 2017 17:36
Näha, et Alar1 ei tea alkoholismist suurt midagi. Olen ise alkoholist loobunud üle 16 aasta tagasi ja selle otsuse võtsin vastu mina ise. Mitte keegi teine ei saanud mind aidata. Küsimus ongi selles, et kas alkohoolik tahab üldse loobuda ja kas ta tunnistab, et on alkohoolik! Inimene, kes ei tunnista endale ja teistele, et tal on probleemid alkoholiga, ei saa sellest elu lõpuni loobuda!
to Alar1 11. mai 2017 19:19
Ära aja tarka juttu, Alar1. Mõni jääbki uskuma.
Lihtsalt peaparandust ei tohi olla ja sealt edasi on kõik võimalik. Mina jätsin joomise päevapealt maha ja ei võtnud tilkagi 8 aastat. Siis kuskil peol sai mingi klaas veini võetud, aga sõltuvust enam ei tekkinud. Nüüd aeg-ajalt kuskil sünnipäeval või juubelil saab ikka pokaal vahuveini või pits viina võetud, aga mingit kodus üksinda joomist küll ei ole. Kogu asi on tahtejõus või väärtustes, mida elus hindad - alkohoolik, kes ei suuda viinast loobuda, tal puudub lihtsalt tahtejõud, motivatsioon. Suur motivaator on näiteks armastus - kui mees TÕELISELT naist armastab, mitte ainult sõnades, siis ta suudaks naise kasuks alkoholist loobuda. Või kui ta oma last tõeliselt armastab ja ta teab, et tema alkoholism on lapsele raske taluda..Siis ta lõpetab samuti joomise lapse pärast.
Alkohol on nagu tõeseerum, mis toob välja inimese iseloomu (nõrkuse, alaväärsuskompleksi, tahtejõuetuse, sageli ka varjatud iseloomujooned, mida joodikud kaine peaga suudavad varjata ja talitseda, näiteks vägivaldsuse) aga ka selle, millest või kellest ta tegelikult hoolib. Kui inimene kellestki või millestki ei hooli, siis ta jääbki alkohoolikuks. Ta elab iseendale ja teiste mured teda ei huvita ja motivatsiooni ei ole.
Minu motivatsioon oli pere. Väga kainestavalt mõjus, kui naine lubas ära minna ja lapse kaasa võtta, kui ma joomist ei jäta. Jätsin päevapealt joomise maha. Sest ma armastasin neid väga-väga. Siiani elame koos.
pets 15. mai 2017 19:00
... ja kui armastus naise vastu saab otsa või lapsed kasvavad suureks, siis ... taastub pudeliarmastus. see ongi alkoholism. ajutiselt saad loobuda jah kellegi teise pärast; pikas perspektiivis oled luti otsas tagasi, niikui väline tegur mis eemale sind hoiab, kaob.
alkohoolikute 11. mai 2017 10:10
nõustamine on igaljuhul mõistlikum,kui alkoholism IRW
tegelikult on ainult üks nipp mis aitab nii alkohoolikuid kui mängusõltlasi..
alkoholiga tuld ei kustuta,,niinagu ei ravi kingitud miljonid casino omanikku...
peab tegema valiku ja lahkuma lauast...parema maailma pärast.
11. mai 2017 11:56
peaasi, et hästi sisse toob, selleks ongi vajalik müüt, et nõustaja joodiku joomist kuidagi takistab.
jakson 15. mai 2017 19:02
ei takista keegi sind joomast :-)
sind saab nõustaja ainult toetada eemale hoidmast alkost.
eesti rahva teema ongi see, et tehke mind terveks; ise ei vaevuta isegi mõtlenma alternatiivile
pseudoprobleem 11. mai 2017 09:59
Küsimus on hariduses. Sind ei murtud maha vaid alkoholi (deemon) avim, kellele sa olid oma keha üle andnud. Nüüd lihtsalt anti kontroll, sinule kui inimesele jälle üle.
Inimene, kes on sõltuvuste küüsis, ei ole inimene (tema ise) vaid võõra vaimolendi küüsis ja käsutada ... sealt ka sõltlaste suur kuritegevuse ning mõrvategude osa.
Vihakuriteod on ka sama teema all ... nii pea, kui inimene annab kontrolli käest, ei suuda ta enda eest vastutada. Ka süsteem, ei saa ega suuda inimese eest vastutada.
Igal taimelon vaim ja ka erinevad ollusel on vaim - energia maailm, millest meil pigem vaikitakse kui tahetakse teada - samas see maailm mõjutab meie reaalsust ülioluliselt, sest Inimene on vaimolend füüsilises kehas. Vaimust sõltub ... ka tagajärjed.

Aga.... 11. mai 2017 09:40
....KUS Kalle alkohoolikuid abistab?
Olle 11. mai 2017 13:03
Mart 11. mai 2017 09:31
Kui ikka see tsüklipisik on sees, siis on see suur õnnetus,
Väidetavalt isegi umbe 30% inimestest see ongi.
Õnneks ise ei taha järgmisel päeval alkot nähagi, rääkimata maitsmisest.
Tsükligeeniga inimestel on 2 valikut, kas elu või kiire surm.
M. Raud hea näide, ikkagi valis elu ja loomulikult õigesti tegi.
Tiit 11. mai 2017 09:15
Ise olen 25 aastane ning alkoholiga kimpus olnud 10 aastat, käinud igasuguste arstide/psühholoogide juures, 2 korda lasknud alkovastast süsti teha, istunud wismaris, käinud taastusravis, AA's jnejne... siiamaani olen tsüklites vahelduva eduga ja pohmellid kestavad nädalaega st. kaineks saamine on lihtsalt jube, kui peale ei saa, siis on mõistus nagu kriminaalil, sest tervis on mitu päeva lihtsalt kohutav, et sureks maha. Kõikidest headest töökohtadest olen ära tulnud "sest ei meeldinud", aga lõppkokkuvõttes piirasid need joomist. Selle haigusega elan ma elu lõpuni ning sellega tuleb toime tulla. Kõige parem ravi selle kõige vastu on lihtsalt kaine olla ning mingi parem hobi endale leida - mingi aeg on kõik jälle ok, kuni järgmise korrani, mil jälle selle pitsi võtad :)
Jõudu ja jaksu kõikidele!
olavi 11. mai 2017 09:35
sama siin. 30 aastat. nüüd 4 aastat kaine Minnesota programmiga. nüüd Eestis ka võimalik; ma käisin Soomes.
hull värk 11. mai 2017 10:01
Olin ka... 11. mai 2017 10:51
alkohoil sõltuvuses,kui peale ei saanud siis oli suremuse tunne,kuid nüüd,mil enam ei joo saan aru,et tegelikult on see kinni meie peas,võta end kokku ja ütle,et ei tahan elada,esimesed päevad on rasked,kuid sea endale eesmärk,et ei saan ilma,nüüd ei söö ma isegi liköörikomme ja pole tahtmist juua,see on ainult sinu tahtmine,suur suur....
Metsaärikas 11. mai 2017 08:41
Punane propaganda uuel kujul. Oleme kained ja edasi? Mida te asemele pakute?
nisu uno 11. mai 2017 09:36
kaine käib sõltlase kohta. seal pole muud valikut: kainus või surm. teised võiksid võtta kultuurselt.
oh, 11. mai 2017 11:13
kes sulle midagi asemele peab pakkuma - sinu elu ju?
1 11. mai 2017 08:41
Alkoholist loobumisest piisab lihtsalt mitte juua! Kes peseb hommikul hambaid?
eve 11. mai 2017 09:37
alkoholisõltlastel mitte; see on kroonilne ajuhaigus. a hambaid peab ikka pesema :-)
oh, 11. mai 2017 11:14
ei pea - tegelikult ei pea üldse midagi tegema - ainult et tagajärjed jäävad enda kanda
Erik 11. mai 2017 08:26
Hariv igatahes. Arvestades et liigtarbijaid on 10-20% elanikkonnast.
11. mai 2017 08:07