Eesti uudised

FOTOUUDIS | Kevadtormile saabusid Poola ründelennukid Su-22 (13)

Toimetas Kristin Aasma, 10. mai 2017 17:00
Poola õhuväe Su-22 on ülehelikiirusel lendav moderniseeritud nõukogude päritolu ründelennuk, mis on mõeldud peamiselt maapealsete sihtmärkide ründamiseks. Lennuki relvastusse kuulub kaks 30mm-kaliibrilist kiirlaskekahurit ning mitmesugused õhk-maa tüüpi raketid ja pommid. Enesekaitseks kasutab Su-22 õhk-õhk-tüüpi rakette.Foto: Kaitseväe peastaap
Täna pärastlõunal saabus Ämari lennubaasi kaitseväe õppusel Kevadtorm osalev Poola õhuväe lennusalk, mille koosseisus on neli ründelennukit Su-22.

Eesti õhuväe staabiülem kolonelleitnant Toomas Susi sõnul on saabunud lennukite peaülesanne toetada õppusel Kevadtorm osalevate maaväe üksuste tegevust, edastas Kaitseväe peastaap. Poola lennukeid võib õppuse käigus näha ka Tapa ümbruskonnas madallende tegemas. Seal harjutatakse maapealse õhutõrjeraketiüksuse ründamist.

Samal teemal

Lisaks Poola ründelennukitele osalevad Kevadtormil eile Ämari lennubaasi saabunud USA kopterid AH-64 Apache ja UH-60 Black Hawk. Õppuse õhutegevuses osalevad ka Eesti õhuväe reaktiivõppelennukid L-39 ja helikopterid R44 ning Ämaris baseeruva Hispaania õhuväe õhuturbeüksuse hävitajad F-18 Hornet. Võimaluse korral löövad õppusel kaasa ka Leedus Šiauliai lennubaasis baseeruva Poola õhuturbeüksuse hävitajad F-16.


REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee