Eesti uudised

Riigikogulase Oudekki Loone selgitus, miks ta käis pronkssõdurile nelke viimas, vallandas pahameeletormi

Juku-Kalle Raid Oudekki Loone 9. mai postitusest: "Anna ikka abi, lollike!"

Teet Teder, 10. mai 2017 10:50

175 KOMMENTAARI

m
Mõtlik/ 11. mai 2017 14:04
See tädi on Katjuschake!...
o
oh/ 11. mai 2017 11:44
See juku-kalle on ise vana j...odik´, kelle ajud ei ole enam võimelised midagi mõistlikku arvama. Ja keda huvitab sellise ham..utu tüübi arvamus. Loone on intelligentne naine ja ta ütleb julgelt välja selle, mis tegelikult on õige aga meie pugejalik valitsus ei julge teha. Juku, pea oma mannetu ja labane m..öla enda teada.
m
Mul / 11. mai 2017 18:17
on selle kohta eriarvamus!Juku-Kalle on just inteligentne ja Loone ei küüni mitte sinna ligilähedalegi.Ega asjata kadunud Ardo Aasmäe Jukut oma sõbraks võtnud,ikka selleks,et inimesega on,millest rääkida.Loone on aga maailmavaateliselt minu seisukohtadega risti vastupidine ja juba pilk reedab,et tegu on fanaatikuga.Kui sinna juurde lisada veel Savisaare pooldamine ja venemeelsus-saamegi selge pildi,kellega on tegemist!
k
12. mai 2017 10:10
kuidas tead,kas jöid koos?igatahes ajalooga on sul väga pahasti
j
juju/ 11. mai 2017 11:34
See juku-kalle on paras kõri ja ei tea mida suust välja ajab. Ta istus ka kunagi riigikogus ja tegeles seal ainult õlle joomisega. Mida tema teab ja keda huvitab tema ärajoodud ajude arvamus. Loone on intelligentne naine ja julgeb öelda seda, mida mõtleb ja ilma keerutamata. Aljoša ei ole ainult venelaste sümbol, ta on ka nende inimeste mälestamiseks, kes langesid venemaa poolel sõdinud eestlaste jaoks (olgugi, et osa neist olid sundkorras mobiliseeritud). Juku-kalle võib oma naeruväärset arvamust avaldada omasuguste jotade keskel.
h
HM/ 11. mai 2017 11:32
Kallid kaasmaalased! Valimised on tulemas.Võtkem ennast kokku ja hääletage inimeste poolt,kes Teie maailmavaatega sobivad. Miks mitte ka teistest rahvustest hääletajaid mõjutada,et lõppeks see meile mittesobivate inimeste sattumine riigivaltsemisse.Sellele tuleb lõpuks lõpp teha,et riigikogu koosneb päris suures osas asjatundmatutest käpiknukkudest (läbikukkunud omal alal sportlased,näitlejad jne.)Valigem ÕIGED,HARITUD JA TUGEVA SELGROOGA asjalikud inimesed meid juhtima ja valitsema!
õ
õige/ 11. mai 2017 13:26
aga valida saab neid, keda valimistel üles seatakse! Need üksikud väga ausad, kes saavad valituks, need dresseeritakse erakondade tagatubades ilusti sitsima! Lõpuni ausad visatakse sealt välja..
k
kõik ühesugused/ 11. mai 2017 10:43
Ratase valitsust pole eesti rahvas valimud!
Jüri Ratas ja ta kriminaalne keskerakond said võimule ainult reeturitest irlitside ja roosade sotside reeturliku käitumise - salajaste tagatoa läbirääkimiste - tõttu.
Täpselt sellised kui see on puna-Loone on kogu see keskerakond ehk ka praegune valitsus, kes venelaste soosimise ja rahvale pealepandud meeletute maksudega tahavad hävitade eesti rahva hea elu ja nii hävitada ka meie Eesti riigi.
m
mh/ 11. mai 2017 08:14
Ega vist ole rohkem lollakama näoga pildile jääda võimalik.
n
no/ 11. mai 2017 09:52
m
maamees/ 10. mai 2017 23:07
Vaat nii juhtub kui meest ei saa, piss lööb lihtsalt pähe. midagi pole teha ega loodusseaduste vastu ei saa. Anname talle andeks.
a
10. mai 2017 18:48
Avaldame umbusaldust rattale, et sellised mammad,loone ja toom riigikogus on, maha ratas!
m
10. mai 2017 19:10
Mis mammad!
Sellised on sulaselged tibl ad ja Eesti riigi ja rahva vihkajad,
sellised ajavad moskva libapropagandat suust välja ja valetavad veel ka, nii et silm ka ei pilgu.
Juhul kui toimuks uus vene okupatsioon, siis sellised oleks esimesed, kes punaste nelkidega venelasi tervitama liduvad.
Sulaselged mõjuagent savisaare demagoogiakooli jüngrid.
k
Kas mitte SDE ja IRL/ 10. mai 2017 19:43
Ei teinud sügisel seda valitsust, kus Jüri Ratas on täna peaminister? Väga aktiivsed tegeleased, kes karjusid: "Taavi Rõivas - see mees meile ei meeldi!" olid muide ka EKRE ja Vabaerakond.
Seega: kes tegi? Ise tegi.
k
.../ 11. mai 2017 06:49
kui Reformierakonnal enam võimalust ei paistnud, kas siis IRL oleks pidanud ka kõrvale astuma? Oleks see olnud aateline, kui kähku nurka poed ja seal vigised? Oleks see andnud IRL-le võimalusi riigiasjades kaasa rääkida ja valijaid saada?
Sellisel juhul oleks õige, et ei oleks koalitsiooni, vaid oleks ühe-partei valitsus. Kas parem oleks olnud, kui sotsid ja IRL oleksid nurka pugenud ja seal laamendanud, peaasi, et mitte ainult Keskerakonda segada? Kahjukls IRL ei ole sama mis EKRE ja käitumismuster on erinev.

t
Tohohh pele, mida mutti/ 10. mai 2017 18:09
See mutt on puhta loll. Hakkas Eestimaa ajalugu ümber kirjutama. Ta ei tea minevikust mitte midagi, ja see, mida ta räägib, ajab oksele. Sellised siis istuvad meil Toompeal ja kulutavad maksumaksja raha.
Tubli, Juku-Kalle. Oleks selliseid julgeid tegijaid rohkem.
Loone annab oma olemusega juba Toomi mõõdu välja. Järgmisena läheb Süüriasse ajalugu ümber kirjutama. Selliste koht on Venemaal.
n
NSVLiidu sõjaväes käinud/ 10. mai 2017 17:58
ja mis siin on imelikku,et tähistatakse 9.maid võidupühana,mina küll ei näe siin mingit vastuolu Eesti Vabariigiga,mis te jamate selle tähistamise vastu.Las nad tähistavad kui tahavad,midas see teid suured eestimaalased,teid kotib,mind see küll ei koti,las nad tähistavad,kui tahavad.Mina tean,et sõda on sõda see pole kellegile hea.Nii et,laulge edasi omi laule vabadusest ja võidust.
k
Kas/ 10. mai 2017 19:10
sellest on tõesti nii raske aru saada,et meie rahva rõhuv enamik ei soovinud punaarmee siia tulekut ja Uluotsa üleskutsele reageeris kogu relvakandmisealine elanikkond Saksa sõjaväkke astumisega.Sõja üldmastaape arvestades ei läinud sakslastel enam kuigi hästi ning kõigile oli selge,mis tulemusega see sõda tõenäoliselt lõpeb.Sellest hoolimata läksid eestlased nende lippude alla,lootuses taastada kaotatud iseseisvus ja hoida punamõrtsukate hordid meie piiridest eemal.Ma olen samuti vene sõjaväes käinud ja ei oleks iialgi mingi nõukogude liidu eest sõdima hakanud,vaid esimesel võimalusel poolt vahetanud.See ei oleks olnud mingi reeturlikkus,vaid ideoloogilistest ja nõukogude vaenulikest kaalutlustest lähtunud kindel otsus,mida ma olen lapsest saadik endas kandnud!
p
Papi/ 12. mai 2017 13:13
Ja ei koti kui kaasmaalased oleks ebausaldusväärsetena maha lastud? Tõeline "eesti mees"
e
ei pole jah/ 11. mai 2017 13:31
ja tähistagu oma pidupäeva-elame vabas maailmas! Tähistamine peaks jääma viisakuse piiridesse, mitte aga meie eestlaste, meie maa või Euroopa -Ameerika mustamise ürituseks! Kui ei olda riigiga, kes neil lubab siin elada, kes neid toidab, solidaarne, siis pole ka nende vastu mingit austust!
k
kord maija / 10. mai 2017 17:27
Kuidas üks naine võib ennast upitades lolliks teha..Nüüd näete mis tähendab saada(riigi) palka kui mängid lolli.Ma tunnen juba selliste inimeste vastu vastikust kes ei tea ajalugu.Välja valitsusest ja ruttu.
l
lp. korramees,/ 10. mai 2017 19:53
esiteks ei ole O.L. üldse valitsuses ...
k
kere täis/ 10. mai 2017 16:55
Just, sellist meest oleks vaja, kes talle ühe ia keretäie annaks
a
asdfghjk/ 11. mai 2017 15:40
Jälle õhutatakse vägivalda naiste vastu ja seda ajalehe kaudu.
j
10. mai 2017 16:52
Jõleda larfiga harimatu moor.
i
ise oled / 10. mai 2017 16:57
a
asdfghjk/ 11. mai 2017 02:18
Väga tabavalt öeldud Jukuu kohta.
a
AB/ 10. mai 2017 16:42
Ma ei pööraks Loone avaldustele suurt tähelepanu sest tegemist on marginaalse tegelasega Eesti poiitikas ja kindlasti ei kuulu ta ka arvamus liidrite hulka.Keda ikka huvitab tema arvamus????
a
aiku/ 10. mai 2017 16:54
Siiski--siiski. Loone istub kõige kõrgemal Eesti poliitikatrupis ja saab tavalisest inimesest mitu korda enam palka. Lollidele on meil teised asutused. Mina ei pea õigeks lollide riigijuhtimist. Las nad toimetavad erihooldekodudes.
m
Maris/ 10. mai 2017 16:35
Sellist mütsi ei saagi aruka peanupu otsas kanda.
j
jukukalle unistused/ 10. mai 2017 16:33
Edasi nägi "Generaalplaan Ost" ette vabaksjäänud territooriumide järkjärgulise asustamise saksa kolonistidega.
Pärast niisugust optimistlikku prognoosi käsitles Himmler venelastega käitumise küsimust. "Põhimõttelise tähtsusega liin on meile absoluutselt selge - sellele rahvale ei tule anda kultuuri. Ma tahan siinkohal korrata sõnasõnalt seda, mida mulle ütles füürer. Esiteks piisab täielikult, et lapsed õpiksid koolis pähe liiklusmärgid ja ei jookseks auto alla; teiseks - et nad õpiksid selgeks korrutustabeli, kuid ainult kahekümmne viieni; kolmandaks - et nad oskaksid kirjutada oma perekonnanime. Rohkem ei ole neile mitte midagi vaja." Kõne lõpul lubas Himmler endale pisut unistada. Ta maalis kohalolijate silme ette fashismi vaimus tulevikupildi: "Lähema kahekümmne aasta jooksul peame sakslastega asustama Saksa ida-provintsid alates Ida-Preisimaast kuni Ülem-Sileesiani, kogu Poola; peame saksastama ja asustama Valgevenemaa, Eesti, Leedu, Läti, Ingerimaa (s.o. Novgorodi, Pihkva ja Leningradi oblastid.) ja Krimmi. Teistes oblastites loome me maanteede äärde väikesed linnad, mida kaitsevad meie garnisonid; nende lähedal on autostraadid, raudtee ja lennuväljad, 15000-20000 elanikuga linnad, linnadest 10 kilomeetri raadiuses aga paiknevad saksa külad, et meie inimestel oleks võimalik elada saksa keskkonnas. Need asunduspärlid hakkavad meile alati andma tervet saksa verd ja järglaskonda. Saksa idaaladest kuni Uuralini...peab saama saksa rassi taimelava, et 400-500 aasta pärast on maailmajagude konflikti hetkeks sakslasi juba mitte 120 miljonit, vaid tervelt 500-600 miljonit."
Himmleri globaalunelmatele jääb vaid lisada Hitleri enda ütlus: "Vene ruumi asustamisel peab saksa talupoeg elama suurepärastes asulates. Saksa asutused ja ametkonnad peavad paiknema luksushoonetes, kubernerid - paleedes; nende keskuste ümber ehitatakse kõik eluks vajalik. 30-40 kilomeetri raadiuses linnast asutame ilusad külad, mida ühendavad suurepärased teed. Kogu muu ruum kuulub otsekui teise maailma - venelaste maailma...Meist saavad nende isandad, mässu puhul aga heidame nende linnadele mõne pommi ja asi on korras. Kord aastas lubatakse pealinna salkkond kirgiise, et nad selle kivimonumente vahtides saaksid ettekujutuse Saksamaa võimsusest ja hiilgusest."
n
nii ta/ 10. mai 2017 16:58
..kipubki olema paraku jah

j
Juku/ 10. mai 2017 16:23
Nõukogude Liidu liitlasvägesid me ju kiidame ja kummardame
t
Ta ju nii ilusti küsib/ 10. mai 2017 16:22
Andke , head inimesed, Jukule abi!
a
agent/ 10. mai 2017 16:01
Ei maksa arvata et punnsilm loll on.Väga teadlikult levitab putini propagandt.Tuleks uurida palju reeturile selle eest makstakse või lubatakse.Kesikute Moskva ratas
g
Görad/ 10. mai 2017 15:57
Sakslastele tuli vastu hakata igal juhul, oli pukis parajasti Stalin või vanakurat ise.
d
diagnoos Eestile/ 10. mai 2017 15:56
Siim Kallas ütles Grete Lõbule et meist ei olene midagi.
0
007/ 10. mai 2017 15:13
Ah,et tänu punastele ei langenud pommid.See tegelane ei tea isegi seda,et punased pommitasid Tallinna sodiks vaatamata sellele,et seal polnud enam ühtegi sakslast!No selle koht pole riigikogus kobigu ära venemaale.
k
Kas tõesti/ 10. mai 2017 15:07
Jukukalleke vajab abi? Teda ei saa ju enam keegi aidata, ka mitte Oudekki Loone. Kalleke on lootusetu.

e
eelu/ 10. mai 2017 15:00
Huvitav , mis kooli noor abielynaine lõpetanud on? Kust tulevad sellised huvitavad teadmised?
k
k/ 10. mai 2017 15:17
mingi venekeelse kooli ilmselt
l
lõpetas/ 10. mai 2017 16:04
s
saan aru, et inimene ei meeldi/ 10. mai 2017 16:27
... aga ära sina eelkõneleja aja teadlikult sellist kõhutuult suust välja. See näitab et oled ise pehmelt öeldes üks samasugune "kõhutuul" - ütlen vähimagi südametunnistuse piinata ja kahetsuseta et väärid küll intensiivsemat ja "vedelamat" väljandit kui toosamune "kõhutuul
n
need/ 11. mai 2017 09:54
tulevad puna-punasest kodust!
o
10. mai 2017 14:44
Oudekki Loone tundub päris intelligentne noor naine. :D
k
Kas/ 10. mai 2017 20:00
sa ikka tead sõna -intelligentne- tähendust?
v
10. mai 2017 14:42
Venemeelne keskerakonHääletage maha!
e
10. mai 2017 14:36
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
Just!/ 10. mai 2017 14:45
Nagu oleks veel vähe sellest, et Raid maurab, ka noorhärra Madison jaurab takkaotsa.
n
no mis on põhjus/ 10. mai 2017 15:00
et kasutaja "eakas" sõnavõtt "ei vastanud kommenteerimise reeglitele, tema tähelepanek oli vägagi loogiline ja tabav, kuid kahjuks vist mitte nii "alahoidlik, tõsimeelne ja paremkonservatiivne", kui seda olema peaks?
j
Jah/ 10. mai 2017 14:34
Ei oska muud soovitada, kui Dr. Liiv, Sipelga 14, Tallinn. Tema on saadik Ou`dekki viimane võimalus.
p
Pravda/ 10. mai 2017 14:45
Reeturid ja opakad põlvest põlve. Selliseid peabki rahvale pidevalt näitama...Kui suud lahti ei teeks võib ekslikult pidada lihtsalt õnnetuks naesterahvaks...
r
Raivo/ 10. mai 2017 14:29
Sügigised valimised on kuulutatud avatuks.
v
Vabandust/ 10. mai 2017 14:24
Aga saatke need Venelased Riigikogust Välja ja soovitavalt Eestist kah.
s
10. mai 2017 14:22

<
10. mai 2017 14:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
Palve/ 10. mai 2017 14:29
Palun, kui kirjaoskuse tase on selline, mis ei võimalda isegi lasteaeda lõpetada - ära kirjuta! Arene veel!
k
10. mai 2017 14:13
kelle leiba sööd, selle laulu laulad
m
Merike/ 10. mai 2017 14:13
seni kui käib tants 09.mail monumendi ümber, ei ole minu jaoks Eesti vaba.
m
merikene kallis,/ 10. mai 2017 14:23
see on paraku vaid SINU probleem, no päris ausalt : WHO CARES?
1
14:23 päris valelikult ehk?/ 10. mai 2017 15:36
Ja mis siis Sinu probleem nagu on? Tants aurukatla ümber seni, kuni eestlased keedetud saavad? On ikka ülbus muulastel.
m
Merike/ 10. mai 2017 18:41
Selleks, et vabaneda vihatud riigikorrast tuleb selle riigi sümbolid hävitada
Selline mõte oli vist Napoleonil, kui ta otsustas Kremli kellad ära viia :-))
t
toomas/ 10. mai 2017 14:07
sõja ajal tapeti inimesi igal pool ,aga venelaste tapatalgute ül lihtsalt kohut ei mõistetud Nürnbergis kuna nad olid nn. võitjate poolel ja Juku Kalle Raidil on täitsa õigus oma arvamust avaldada,see palju keegi joob pole sinu asi seal vana ahv kommenteerida
k
Kui/ 10. mai 2017 14:07
Nyyd vaadelda keskerakonda laiemalt...loone on suurepärane esindaja.sellised selle erakonna moodustavadki....nii kui MÜTS NII KANDJA.
j
10. mai 2017 13:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
tubli/ 10. mai 2017 13:59
Hea tõlkeprogramm sul vant.
t
10. mai 2017 14:07
Teie vist ei tea, et selline väljend nagu kulak kuulub ainult sovetipropagandasse, ja Eesti pole sellist nähtust kunagi olnud, naagu ka seda, et keegi oli kellegi ori,. Täitsa ajuvaba juttu ajate.
s
Sina "keeleteadlane",/ 10. mai 2017 14:18
tututa seda hülgemöla omasugustele wannabe-rahvuslastele, tekibki teie padjaklubis sisukas ajasisustus-asendustegevus
k
10. mai 2017 15:26
Kes on wannabe-rahvuslane ja kas siis kulak on iidne eestikeelne sõna?
m
Me teame, teame ja veel kord teame,/ 10. mai 2017 19:34
et selline väljend nagu kulak (vn. algselt rusikas) on veneliku kogukonnamajanduse algupäraga: on ilmselge vale, et väljend kulak kuulub ainult sovjetipropagandasse.
Pärisorjuslikud majandussuhted olid Eestis (ametlikult 1739 - 1861) täiesti seaduslikud ja eeltoodud suhete rudimendid jätkusid päris kindlalt vee kuni 1917. aastani.
a
aga/ 10. mai 2017 13:46
Eestlasi ju sakslased tapsid minimaalselt nende 4 aasta jooksul, venelased sama aja vältel tapsid kümnetes kordades rohkem eestlasi. Nii palju statistikast Odekolonnele, pange tähele kui tahate kuulda totaalset nõmedust siis oodake mõne naisterahva seisukohta(jaana toom, odekolonne jms).

m
M/ 10. mai 2017 13:37
Kui Keskerakonnal vähegi mõstust on siis korjaks sellise asendusliikme Riigikogust ära.Reps on igatahes kenasti teed rajanud.
k
kuli/ 10. mai 2017 13:37
Muidu päris pandav tädi, aga noh sellel pildil näeb eht vanamutike välja.
Eriti selle peakattega.
t
Talle sobiks rohkem ,, rätinutsak,, pähe ,/ 10. mai 2017 14:26
selline nagu ta selja taga näha on ,ehtne ...
n
Nimi/ 10. mai 2017 13:31
Oudekki õele panid ta vanemad normaalne inimese nime. Ju siis Oudekki oli sündides juba kummaline, et sellise nime sai.
n
nimi2 / 10. mai 2017 13:47
Algselt oli Odekolonne, hiljem ise muutis Oodeki Looneks.
o
oled päris/ 10. mai 2017 17:25
"vaimukas" kommentaator, NO AUSALT (nimi 2)
j
j/ 10. mai 2017 15:26
öeldakse ju, et vaata sündinud lapsele otsa ja on kohe aru saada, mis nime nägu ta on..
a
Anti/ 10. mai 2017 13:25
Ja Maa on lapik, eksole Oudekki!
m
MIILI/ 10. mai 2017 13:19
Kommentaare lugedes on selge et igaühel on oma arvamus ja võib seda vabalt avaldada. Nii et see kehtib ka Oudekki kohta, miks siis selline paanika?
a
Anti/ 10. mai 2017 13:28
Muidugi võib! Inimene kahjustab oma lollusega ikka iseend. Üks kinnitab, et Päike tiirleb ümber Maa, teine teab, et Maa on lapik jne.
a
Avavldagu oma arvamust terviseks./ 10. mai 2017 13:34
Aga mitrte Riigikogus, vaid Vene Riigiduumas, kuhu tema vaated paremini sobivad.
v
vahi/ 10. mai 2017 13:12
kui vahva.mõnikümmend aastat tagasi oleksite sellise jutu peale plaksutanud,nüüd aga loobite pori.kuidas te saite vaikida 50 aastat.ülistada kõike,mida nüüd vihkate.see viha on teis nii palju ,et te ei tea,mis sellega teha.oli ju sõda,kohutav sõda.süüdi on ju poliitika,mitte rahvas.rahvas kannatas poliitikute soperduste pärast.milles on inimesed süüdi,nad sunniti sõtta minema,sõjas ju tapetakse.see aga et see sõda võideti nii suurte kaotustega,see on ju kohutav.et seda ei juhtuks,peavadki noored teadma mis oli ja mälestama oma omakseid.loomulikult veterane enam ei ole elavate kirjas,aga omaksed ikka mäletavad neid.see mälestus läheb edasi lastele ja lastelastele j.n.e.poliitikud ju jälle sebivad ja kisuvad teineteisega.annaks taevas nendele mõistust,et enam me sõda ei näeks.
m
Minge õige metsa, vahi/ 10. mai 2017 13:31
Minge metsa oma nutulauluga, vabandust, krokodillipisaratega. Eestis ei ole tegemist mitte mingi sõja lõpu ja lähedaste mälestamisega. Lehvivad okupantide lipud, kantakse okupatsiooniarmee rõivaid, lehvitatakse praegu Vene impeeriumi suurust rõhutavate georgi lintidega, lõuatakse vene keeles jne jne. Lisaks eelöeldule tähistavad nad mitte II maailmasõja, vaid Suure Isamaasõja lõppu. Kuidas see peaks Eesti ja eestlastega suhestuma? Miks elavad need inimesed ikka veel Eestis (mõned juba ehk suisa 70 aastat juba), aga eesti keelest ja meelest ei taha mitte midagi kuulda, neid see ei huvitagi. Ja NSVL ei võitnud sõda, liitlased võitsid, sh eestlased, soomlased, ukrainlased, poolakad, inglased jpt. Ehk et siin on tegemist kõige ehtsama imperialistliku meelelaadi demonstreerimisega. Mitte mingit kaastunnet ega arusaamist meie, eestlaste suhtes, keda needsamad röökurid ja nende järglased eestlastele on põhjustanud.
Pealegi, mis pa:ana võidust nad üleüldse räägivad, kui kõik kohad (Baltimaad) on fašiste endiselt paksult täis (nii nad ju karjuvad).
v
vahile/ 10. mai 2017 17:42
Noored peavad teadma jah, ning seepärast polegi ilus valetada, nagu oleks tänu venelastele pommitamised lõppenud. Tõde on hoopis selline, et venelased pommitasid kõik ilusad Eesti linnad puruks. Sõda pole tanaseni lõppenud, sest sõdurid pole ära koju läinud.
e
et/ 10. mai 2017 13:03
Ega käbi kännust kaugele kuku, nagu vanemad ees, nii laps takkaotsa.. Dura baba.

t
// 10. mai 2017 12:27
talle oleks yhte korralikku meest vaja.
m
Mari/ 10. mai 2017 12:29
Endise toidublogija mõistus ei küündi nähtavasti pliidist kaugemale, nii see näib olevat.
k
10. mai 2017 18:06
kes sellist rõvedikku tahab? mõni kopli muulane ehk.
j
ju siis/ 10. mai 2017 12:25
Loone ka venevõimul ümber näpu keeratud ja surmahirmu ajel tegutsev nukk.
v
Vastupidamist Loonele!/ 10. mai 2017 13:03
Loonel on lihtsalt oma arvamus ja mõistlik meel, mis ei lähe russofoobiaga kaasa
v
vaike / 10. mai 2017 12:21
Kas teda ei tuleks Riigikogu koosseisust välja arvata?! Ta on ennegi Foorumites tobedaid sõnavõtte
teinud.
a
arvamus/ 10. mai 2017 12:19
Kunagi ütles Jaan Kross ühes telesaates sedasama:punase okupatsiooni elasime üle,aga sama pikka saksa okupatsiooni poleks me üle elanud.Saatejuhiks oli veel Urmas Ott.Ei mäleta,et lugupeetud kirjanikku oleks sellise avalduse pärast hukka mõistetud või punaseks tembeldatud.
t
10. mai 2017 12:33
Teie väide on paljasõnaline niikaua, kuni esitate selle kohta tõsiseltvõetava allika.
t
Tõsiseltvõetav allikas on täiesti esitatav,/ 10. mai 2017 14:02
lp. eelkõneleja. Klikkige www.err.ee arhiivi otsingusõnaks "Carte Blanche" ja Carte Blanche saadetete hulgast valige Urmas Oti intervjuusaade Jaan Krossiga (too saade oli eetris 1998. aastal). Jaan Krossi väide oli üks-ühele sama, mida teema algataja "arvamus" väitis.
k
10. mai 2017 15:30
Kui nüüd päris aus olla, siis Jaan Kross kirjutas ka Stalinile ülistusluulet, kuigi istus Siberis. Ajad olid sellised. Oli teine vist kommunistliku partei liigegi. Ja kui loete tema "Kaasteeliste" II osa, siis näete, kuidas seltsimees Kross oma perega muudkui mööda kapitalistlikke ja muid riike küll üksi, naise kui kogu perega ringi tiirutas. Nagu perekond Tarandidki. Aga eks pärast on hea öelda, et vabadusvõitleja olin:)
t
to arvamus/ 10. mai 2017 12:33
mis punsest okupatsioonist sa räägid.Kõik need kes soojadel kohtadel teenisid ,,punaseid okupante'' said ka peale 1991a omale jälle sooja koha,kui vaid viitsimist oli ja nüüd peetakse ühiskonnas lugupeetud inimesteks.
e
10. mai 2017 12:17
Et siis koogutame sadistist okupandi ees, keda Lääne-Euroopal tänu USAle ja teisele rindele vältida suutis, välja arvatud Austrial, kelle vankad siis vabastasid ja kaheteistkümneks aastaks riigi okupeerisid. Rääkimata poolest Saksamaast, kes kahjuks samuti venelaste okupeerimise alla jäi, idapoolsest Euroopast rääkimata. Nii et tegelikult tähistame me siinses Euroopa osas tegelikult Lääne-Euroopa vabastamist, mitte meie oma. Mis aga puutub Oudekki Loonesse, siis tema ei ole kindlasti ullike, vaid tegutseb täiesti teadlikult nii, nagu ta tegutseb.
h
Hetk/ 10. mai 2017 12:16
Täiesti õige käitumine, lahkunud väärivad austust. Ka põhjendus on õige, et eesti keelt poleks natside võidu korral olemas, kas meelest on läinud gaasikambrid? Isegi lastele ei halastatud ja emad sekkuda ei saanud. Tänu juudist arstile lapsena minu naaber koos vennakesega toodi ära järjekorrast "sauna" ja ka juukseid polnud veel jõutud neil maha ajada.Seega liiga vähe teate natsidest.
9. mai on tähistatav võidupühana, tänu millele on olemas eestlased ja eesti keel.
k
10. mai 2017 12:18
Kas Te mängite l:lli või olete? Usun, et mängite. On täiesti kindel, et venelane tappis oma koonduslaagrites kordades rohkem süütuid inimesi kui sakslased.
p
Papi/ 10. mai 2017 12:54
Parteiliselt kindel ja ideoloogiliselt vankumatu...
k
küüditatu järeltulija/ 10. mai 2017 12:24
Sa loe kokku palju venelased tapsid ja küüditasid. Hea oli , 44. said paljud siit põgenema.
m
Maša/ 10. mai 2017 12:26
See eest väga hästi tunneme okupante ja nende tegusid.
a
ab / 10. mai 2017 12:34
sa ikka 9 miljonist abordist peale sõda saksamaal oled kuulnud? Ikka tead, kui vana on eesti keel?
t
to hetk/ 10. mai 2017 12:39
ära aja jälle seda muinasjuttu.Kui 1941a sakslased eestisse tulid,siis eestlased ei põgenenud massiliselt,kui 1944a venelased tagasi tulid,siis mingi sügistormide kiuste paatidega massiliselt merele.See juba näitab,et sakslased ei olnudki nii koledad ,kui sa püüad väita.
p
Papi/ 10. mai 2017 12:55
Ei tea kas mõisamaad oleks ka eestlastele jätnud?
m
maamiis/ 10. mai 2017 12:03
Mis teha kui mutile pole mõistust antud, tõeliselt vastik kuulata.
t
Telegrammitädi/ 10. mai 2017 12:03
Teist maailmasõda ei ole olnud, kuna keegi ei ole seda mulle tõestanud vaid mingid jutud. Ise ju ei näinud.

k
kumb ta/ 10. mai 2017 12:02
siis on,kas kerstin-oudekki või oudekki?
a
10. mai 2017 12:00
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
o
Oudekile/ 10. mai 2017 12:27
tuleb teha psühhiaatriline ekspertiis.
a
ab / 10. mai 2017 12:35
m
milleks/ 10. mai 2017 15:11
piisab ühestki!
et aru saada kui l.ll see eit on...
m
milleks kolm?/ 10. mai 2017 15:16
piisab ühestki!
et KOHE aru saada kui tuhm see olend on...
j
jukukalle/ 10. mai 2017 11:54
võib irlist välja astuda,kui koalitsiooni maailmavaade ei sobi...
m
Maha praegune koalitsioonivalitsus/ 10. mai 2017 12:20
Hästi öeldud. Iga normaalne rahvuslane ja konservatiiv peaks IRList lahkuma, sest nende jutt, et kui nemad ei oleks sellisesse koalitsiooni läinud, oleks seda teinud reform (mis juba iseenesest on i:iootlik jutt, millel ei ole tõepõhja all). Läksid ju ikka IRLI omad.
h
hea mees see oleks../ 10. mai 2017 11:53
Kui venemaa oleks kinni pidanud oma lepingust saksamaaga ja tunginud poolale kallale 1 septembril 1939, oleks venemaa ka kaotaja poolel. Veel kavalam oleks olnud, kui saksamaa oleks ära oodanud venemaa kallaletungi poolale ja siis 16-ne päeva pärast tunginud kallale poolale, nagu tegi venemaa, vot siis oleks saksamaa liitlaste poolel ja tähistaks praegu suurvõitu kommunistlik-sotsalistliku korra üle. Vot nii on nende oleksitega. Lõpetuseks veel, kui sakslane ei suutnud 700 aasta jooksul eestlust ja eestlasi hävitada, poleks ta nüüd ka suutnud.
j
juudid/ 10. mai 2017 12:01
küll suutis,,,
eestlased oleks töölaagrites surnuks näljutatud,niinagu göring ukrainlastega teha lubas...
pole mõtet illusioone luua ,et kubjas surmalaagris oleks surmamõistetust parem.
j
juudid suutis?/ 10. mai 2017 12:10
palun kirjuta kes on see rahvus kes israelis elab?
j
10. mai 2017 13:33
Ja nagu NSVL ka tegelikult tegi, või olete Ukraina Moskva keskvõimu poolt korraldatud näljahäda juba unustanud või?
u
unistaja/ 10. mai 2017 16:35
"Minu idapoliitika eesmärk," ütles Hitler 12. mail 1942 oma peakorteris, "seisab selles, et asustada sellele territooriumile vähemalt sada miljonit germaani rassi inimest...Loodan, et kümmnekonna aasta pärast kantakse mulle ette, et siin...elab juba kakskümmend miljonit sakslast." - "Mitte mingeid kaitsesüstimisi, mitte mingit hügieeni, ainult vodka ja tubakas," ütles Hitler ühel teisel korral, kui ta selgitas lähikondlastele oma okupatsioonipoliitika põhimõtteid idas. "Kõige parem oleks," unistas ta 1942. aasta kevadel, "õpetada neile zestide keelt."
Sellele järgnevad "saksastamise", täpsemalt öeldes miljonite Nõukogude kodanike füüsilise hävitamise või nende kaugetesse idaoblastitesse, teistesse riikidesse ja ka teistele mandritele ümberasustamise hirmsad üksikasjad. Nii näiteks tehakse plaanis ettepanek asustada venelased ümber...Lõuna-Ameerikasse ja Aafrikasse.
h
Hell Mai/ 10. mai 2017 11:48
Esimest korda elus tunnen heameelt, et keegi on fotol ülinõme väljanägemisega. Paras!
t
Taat / 10. mai 2017 11:48
Kas selline Loone reklaamimine on ikka õige tegevus?Mina viin lilli sinna ,kus ma tahan,olgu nad punased nelgid või kollased kullerkupud! Loone kilkab rõõmust ,et saab enne valimisi tasuta reklaami!
r
reklaam/ 10. mai 2017 12:01
jah, peletas eestlaste potentsiaalsed hääled eemale.
k
10. mai 2017 12:21
Kas tõesti leidub mõni eestlane, kes tema poolt hääletaks?
m
mina/ 10. mai 2017 12:35
koos oma lähedastega hääletasin, Europarlamendi valimistel.
t
10. mai 2017 13:33
Te peate Eesti iseseisvust ikka tõsiselt vihkama, et niimoodi tegite.
s
sexrctyvubi/ 11. mai 2017 14:49
Meil pool linna hääletas samuti.
c
Carzumm/ 10. mai 2017 11:43
Aga miks Oudekki ei kiida ja ülista Ameerikat ja Inglismaad, kes aitasid tehnikaga Nõukogude liitu. II MS ei võitnud Venemaa üksinda, kuigi jutust jääb mulje , et Oudekki nii arvab. Kahjuks jääb mulje , et Oudeki üritab omale valijaid lihtsalt võita. Loodan, et Oudeki ka märtsipommitamise päeval läheb ja küünla paneb Vabaduse platsi, Võidupüha tähistab ja ka Vabariigi aastapäeval pärja paneb risti juurde.
h
Hinkus/ 10. mai 2017 11:42
Ma ise pommitasin ennast! Mina Mind! hahahaaa
j
jep/ 10. mai 2017 12:01
Punaarmee pommitas natside poolt okupeeritud Eesti linnu. Paraku sõjas tulebkiii natside poolt okupeeritud linnasid pommitada...
j
10. mai 2017 12:22
Ja siis okupeeris okupeeritud ise. Eestis ei olnud sellel ajal mingit sõjategevust, nii et ärge ajage pläma.
s
siiski/ 10. mai 2017 12:36
Nii Narva- kui märtsipommitamise ajal olid Eestis Saksa okupatsiooniväed.
a
ab / 10. mai 2017 12:38
sa ikka tead, palju Tallinnas hukkus tsiviile ja palju fritse punakotkaste pommitamise tagajärjel ? Ikka tead, see pommitamine polnud mitte saksasõjaväe, mida siis enam Tallinas polnudki, hävitamine, vaid eestlaste hirmutamine!
t
10. mai 2017 13:34
Te olete ikka tõesti oma kommunistlikku ilmavaadet väärt, siiski
1
12:01/ 10. mai 2017 13:55
Sellise loogika alusel võiks siis ükskõik mis riik minna ja pommitada Krimmi, mille venelane ka okupeeris.Miks keegi ei tee seda ometi sinu nägemuse põhjal????Isegi Oudekist saab veel hullema ajuvabadusega olla.

o
odekoloone/ 10. mai 2017 11:41
Eestlasena olen sunnitud tõdema, et see inimene on süüdimatu ja kahjuks ka Eestile tõsiselt ohtlik.
Võimalik, et ta ise usubki seda kõike, aga seda hullem. Nõukogude Liit on ammu läinud, aga nõukogude propaganda elab edasi ja Loone oma nostalgiaga on üks selle resultaate. Palun avage silmad ja ärge valige teda rohkem.
k
keegi pole ju teda/ 10. mai 2017 12:53
valinud,ehk vaid venelased
k
10. mai 2017 11:41
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
kremlimeelne keskerakond/ 10. mai 2017 12:05
See tõi miljonitele vene okupatsiooni. Ainult kremli 5 kolonni liige saab nii totrat iba ajada. Aga Ratas näitab ju neile eeskuju oma suure hoole ja armastusega agressor putini lepingu vastu.
k
kas/ 10. mai 2017 12:30
sõja lõppemine ei toonud siis miljonitele inimestele kergendust? Tõsi, neile, kes natsidega olid koostööd teinud tõi ta teenitud karistuse ja nii kogu Euroopas. Norras pandi sellised vangi, osa ka hukati. Nende vara riigistati ja lapsed anti kasuperedesse.
k
10. mai 2017 13:36
Kui tõi, siis igatahes mitte NSVLi poolt okupeeritud Euroopa idapoolsele osale, sh eestlastele. Teie aga ärge ajage siin oma punast loba.
k
kuidas nii/ 10. mai 2017 13:43
Tänu natside Eestist väljapeksmisele sai minu kadunud ema juba 1.jaanuarit 1945 oma kodus vastu võtta!
1
12:30/ 10. mai 2017 14:11
Ükski sõda ega okupatsioon pole möödunud ohvriteta.Siin pole mõtet ühte eelistada teisele. Iga võim on allutanud rahva tegema omale vajalikku poliitikat, teisiti ju polnud elu võimalikki selles riigis.Kellegi päästmine ei pea lõppema okupatsiooniga 50-ks aastaks, võiks ka siililegi selge olla ja siis see rahvas Siberisse ümber asustada, milles nad süüdi olid? Ehk nüüd räägid lõpuks veel, et eestlased alustasid Teist Maailmasõda ja see küüditamine oli nendele karistuseks.Palun, ära rohkem peale võta, sul on maakera juba ammu lapik.
k
kurb tõde/ 10. mai 2017 14:53
"Tänu" sellisele poliitilisele lahendusele ei saanud tuhanded eestlased enam kunagi oma kodu näha, veel vähem seal midagi vastu võtta. Nad surid Siberis või teel sinna.
j
JA ka/ 11. mai 2017 11:27
teised nkvd agendid, kes asusid elama küüditatute tühjadesse kodudesse.
e
EI.../ 10. mai 2017 12:23
....saa aru,miks Hitler venemeelsete poolt hullem,kui Stalin.Stalin ju lausa hävitas ka oma rahvusest inimesi ja saatis Siberi vangilaagritesse.Siberis on haudasid rohkem ja veel praegugi tedmata haudasid,kui hävitati inimesi holokausti ajal.Isegi massiahaudasid on leitud meie metsadest st.venelaste poolt süütud tapetud inimeste hauad.
t
Ta oli grusiinlane/ 10. mai 2017 15:07
k
Kalle/ 10. mai 2017 11:40
Sellised ongi enamus keskerakonnast.
p
10. mai 2017 11:39
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
v
Vaatleja/ 10. mai 2017 12:06
Niisugused 300 häälega vaenutsejad ja needki Savisaare annetus, peaks riigikogust kõrvaldama. Nüüd loeb salastatud dokumente ja õõnestab riiki.
s
see et on lollike/ 10. mai 2017 11:38
ammu teada, pruugib tal vaid suu lahti teha ja mõni sõna öelda, see ei häiri. aga häirib, et see lollike istub riigikogus. kas tõesti ei ole mingit abi, mis selle naisolevuse sealt minema saadaks?
e
Ega/ 10. mai 2017 11:57
ta seda oma peaga välja mõelnud. Eelmisel õhtul pisteti paberike pihku ja järgmisel päeval luges selle kaamerate ees ette. Selleks niisugused süüdimatud tobukesed riigikogus istuvadki, et kellegi ambitsioone täita.
m
10. mai 2017 12:23
Mina usun, et ei ole ta mingi lollike, täiesti teadlikult tegutseb.
m
ma/ 10. mai 2017 11:34
Seal Paldiski maanteel pole ka korda!! Kuidas ikka nii,et patsiendid pääsevad vabadusse ja kahjustavad Eesti mainet,enne oleks võidud patsientidele tutvustada ka Eesti ajalugu!!
k
10. mai 2017 12:23
Kord on, aga planku pole ees:)
m
Mittekeegi/ 10. mai 2017 11:25
Targad ja täpsed sakslased juba niisugust "uutmist" kindlasti poleks korraldanud, et riik ära laguneb.

l
Läskimaha/ 10. mai 2017 11:25
Oudekki, karma on aeglane aga selle eest õiglane, jõuab see sinunigi.
s
sajata ja loitsi/ 10. mai 2017 15:23
ehk "õiglane karma" ärkabki seepeale unest - no tead küll nagu voodoo
v
venemaal/ 10. mai 2017 11:24
oleks tädi juba vangi pandud ajaloo tahtliku moonutamise eest ...
f
faktiline/ 10. mai 2017 11:23
Nõukogude Liit mobiliseeris rahvusvahelisi seadusi eirates okupeeritud aladelt mehi enda sõjaväkke. SS Waffen oli vabatahtlik!!!
ä
ära valeta,/ 10. mai 2017 12:05
mäletan kunagise vanema töökaaslase juttu, eriti sõja lõpust, kus sakslased lasid kõik maha, kes ei läinud käsu peale nende sõjaväkke.
e
10. mai 2017 12:24
Et siis vene okupant seda ei teinud või? Tegi küll, ja enne sõda juba.
v
vabatahtlik sunniviisiline/ 10. mai 2017 12:42
Eks me oleme näinud neid vabatahtlik sunniviisilisi iga võimu ajal - minu mõlemad vanaisad pagesid mõlema võõrvõimu väkke sattumise eest, aga fakt, et NL korraldas 1941 pärast küüditamist mitu mobilisatsiooni (esialgu tööpataljonidesse, mis formeeriti ümber lahinüksusteks) erinevatele aastakäikudele kokku 1896-1922 sündinutele. Sakslased kuulutasid 1943 aastal 1919-1924 sündinutele mobilisatsiooni tööteenistusse valikuvõimalusega minna vabatahtlikult leegioni. Need on faktid, mida Loone eirab ja siinne "ära valeta" püüab isiklike muljetega hägustada.
https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_Teises_maailmas%C3%B5jas
https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_SS-leegion
t
to faktiline/ 10. mai 2017 12:45
uuri ajalugu ja saad teada kuidas sunniviisil aeti eesti mehi saksa sõjaväkke,sest mehi oli vaja.
k
kogu Euroopa ju/ 10. mai 2017 11:22
tähistab kenasti Võidupüha - ja ka lilledki on enesestki mõistevaks muutunud - millest siis meie Riigikogu ja jukukeste-mansa vahel probleemid paisuvad? Lillede toomine pole ju mitte kusagil mingite seadustega vastuolus?
t
to: kogu Euroopa/ 10. mai 2017 11:37
Lillede toomine polegi vastuolus - inimmõistusega vastuolus on jutt, mida too isend suust välja ajab...
s
10. mai 2017 12:25
Shovinisti jaoks pole lill mitte kunagi ainult lill.
j
Juss/ 10. mai 2017 11:15
Ja selline erakond kust selline ajukääbik pärit valitseb hetkel ka meie riiki ....
j
ja selline/ 10. mai 2017 12:06
riik, kus ta elutseb, on veel olemas? Planeet ka?
d
Dr. Vassiljev/ 10. mai 2017 11:14
"Kuidas selline inimene Riigiogus istuda saab?" - Vaata seda nelkidega pilti ning saad aru, et ei tohikski! Üks teine asutus on selliste jaoks...
r
Realist/ 10. mai 2017 11:13
Riigikogus on ta rahvasaadikuna. Need "saatjad" olid ka Aljosha juures, ehk siis kohtumine valijatega.
l
Lugeja/ 10. mai 2017 11:04
Igas ühiskonnas on kaasajooksikud. Kui Saksamaa oleks võitnud oleks praegu Venemaal inimesed kes oleksid mugavdunud nagu meil Eestis omad inimesed. Peale Hitleri surma tulnuks suur sula nagu Nikita ajal.
a
A/ 10. mai 2017 11:37
Arvata võib ,et Saksamaa võitles ka siis oma peremeheõiguste eest ühtses Euroopas nagu praegu ,ainult meetodid olid natuke teised -ja ka vene inimesed oleks loomulikult mugavdunud ,mida näitavad ka vene omad dok. kaadrid elust saksa okupatsiooni all ( Loone rahvaste hävitamise jutt sakslaste poolt on muidugi hülgemöla ,kuna sakslased olid ise juba paljusid rahvaid relvastanud ja selline asi oleks lihtsalt VÕIMATU olnud )

m
Mitmendat põlve riigireeturid/ 10. mai 2017 11:02
Ka keegi sellest perest on ka korralik inimene olnud ???
p
paistab et mitmendat põlve pugeja/ 10. mai 2017 14:33
"Sellest perest" on tulnud kolm arvestatavat teadlast : vähemalt kaks ajaloolast ja üks filosoof. Mis "inimlooma" on eelkõneleja perest olnud, oleks päris huvitav teada.
a
ajaloolane ja filosoof/ 10. mai 2017 14:53
on selle tuu-tiki isikus ühendatud. haige kooslus.
m
Miks ja kelle arvates "haige kooslus",/ 10. mai 2017 15:05
kui eksisteerib teadusdistsipliin üldnimega AJALOOFILOSOOFIA
s
10. mai 2017 10:58
see oudekki on jube kommunist,täpselt nagu ta isagi.üks väändunud suguvõsa.
i
ise oled/ 10. mai 2017 14:36
üks wanna-be parempoolne soovmõtleja, kuid sellegipoolest hüva asendustegevuslikku ja taidlevat "maailma mõtestamise" indu sulle, austatud eelkommenteerija