Eesti uudised

9. mai veteran: kui meie poleks võitnud, siis eesti keelt siin ei räägitaks (7)

LISA KOMMENTAAR

v 10. mai 2017 22:42
Aga seda .kui oleks teine osapool võiitnud ,seda inimene vist unistabki, et siis oleks meile õnn sülle kukkunud ja siis oleksime kohe paradiisi sattunud.( või hoopis koonduslaagrisse ).Aga fakt on see ,kelle huvises abimees tegutses. Kui hea inimene sind abistab ,siis ta teeb seda heast südamest, kapitalist ja egoist aga tahab kümnekordselt tagasi Peaksime hakkama aru saama keda meile on vaja sõbraks ja keda saame usaldada. Süüdistame riike, ja nende riikide juhte, aga vaene inimene on nad sinna ju pukki pannud. Hilisem arveteklaarimine on nagu meditsiinis tagajärgede parandus .Terveks ei saa enam keegi. Seda ju keegi ei soovigi, et asjad korda saaksid. Inimene on ennast ise kannatamat pannud, keda veel süüdistada. Alustama peaks enda parandamisest! Joosta teisse riiki paemat elu otsima, no taevas tule appi. Isegi kedagi palvetades ei tohi oma sisemist mina kõrvale jätta, alusta temast, siis ehk saabub hingerahu ja siis oled suuteline likvideerima naabriga tüli. Kes on kuri, kes on hea ,kes kelle huvide soovib kõikke tülli ajada. Kas seda teeb headus või kurjus. Aga loodeses peavad mõlemad osapooled eksisreerima ja võidab see kes viimasena ellu jääb. Oled sa ikka kindel , et kavalus toob just sulle õnne ?
vene muinasjutt 10. mai 2017 17:53
Venelastel pole ühtki teist eduloona esitatavat lugu. See on viimase saja aasta kohta ainukene asi, mis neil justkui õnnestus. Tegelikult kukkus kõik küll poolkogemata niimoodi välja ning palju selles pole üldse nende teene aga midagi sellega võrreldavat neil ette näidata pole. Igaüks tahaks ju oma lastele rääkida mõnd ilusat lugu oma rahvast, selle rahva minevikust ja suurtest tegudest. Lastele peab ju kuidagi ka seletama, miks elatakse võõral maal jne. Selleks kõigeks on universaalne väidetav võit Suures Isamaasõjas.
eit 10. mai 2017 11:17
venelastel pole vahepeal ükski ettevõtmine kuulsust toonud . nüüd taritakse hukkunure pilte paraadile, sest surm on võtnud kõik veteranid , tagalaveteranid ja muud lõputud kannatajad , et meenutada sõja lõppu . sündisin sõja lõpus ja terve minu elu on kestnud üks venelaste probleem . kas pole veider . 25 aastat eesti vabariiki pole rahu toonud selles küsimuses . kuna valdan vene keelt olen ligi 60 aastat venelastega nende keeles suhelnud . pidagem lugu venelastest samuti nagu tahame , et meist lugu peetakse
ab 10. mai 2017 08:55
kui vana vuntsi ees kulpi poleks pimedast peast löödud, poleks olnud sõda ja poleks olnud ka veterane!
just 10. mai 2017 08:38
riigikeeleks oleks vene keel
mari 10. mai 2017 07:09
Võib-olla. Eestlased on säilunud vaatamata igasugustele vallutajatele. Venelastelt siiski küsiks, et miks nad nii väga sõda armastavad. Aega on juba palju mööda läinud. Äkki elaks rohkem olevikus, vaataks tulevikku. Kuidagi kummaline tunne on neid etendusi vaadata, klammerdutakse millegi sellise külge, mis ei ole oma olemuselt hea. Nagu muumia kummardamine.
fakt 10. mai 2017 06:32
venelased ise tunnistavad,et kolmandik vene sõjatehnikast oli välismaine,kuulsad katjushad paigutati ainult studebekkerite peale,kuna vene veoautod olid kogu aeg katki.vene lennuväljade terasest katteplaadid toodi usast,ilma nende plaatideta poleks lennukid õhku tõusnud.heast terasest plaadid on siiani heas korras ja kasutuses eesti taludes.