Nädala pärast algab taotluste vastuvõtt Õpetajate Kodu korteri üürile saamiseks. Õpetajatele mõeldud korterelamusse eluruumi üürimise taotlusi hakkab Tallinna Linnavaraamet vastu võtma 15. maist.

"Õpetajate Kodu rajamisega toetab Tallinna linn õpetajaid eluasemeprobleemide lahendamisel – selles sügisel valmivas korterelamus asuvad eluruumid antakse üürile Tallinna linnas asuvas koolieelses lasteasutuses, põhikoolis, gümnaasiumis, huvikoolis või kutseõppeasutuses töötavale õpetajale," ütles abilinapea Eha Võrk.

"Õpetajate Kodul saavad olema parimad energiatõhususe ja taastuvenergia lahendused, mis tagavad võimalikult madalad ülalpidamiskulud. Maja soklikorrusele ehitatakse lisaks panipaikadele ka ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks ning mänguruum lastele. Uuslinna tänav on logistiliselt väga heas asukohas ning sobib seega ka teistes linnaosades töötavatele haridustöötajatele."

Soodne üür, soodsad kõrvalkulud

Eluruumide üüri suurus on 5,21 eurot eluruumi üldpinna ühe ruutmeetri kohta ühes kalendrikuus. "Kuna tegemist on energiatõhusa liginullenergiamajaga, siis saavad kõrvalkulud olema tavapärasest märksa madalamad," lisas Võrk.

Arvutuste kohaselt tuleks näiteks 36,5 m2 suuruse 1-toalise korteri eest kalendrikuus välja käia üürina 190 eurot ja kõrvalkuludena ca 35 eurot ning 50 m2 2-toalise korteri üürina 260 eurot ja kõrvalkuludena ca 50 eurot, täpsemalt sõltuvad viimati nimetatud summad iga inimese harjumustest.

Õpetajate Kodu ehitamine on üks osa 2008. aastal alguse saanud Tallinna teisest elamuehitusprogrammist, mille raames on ehitatud elamispindasid noortele peredele, linna hallatavate asutuste töötajatele, päästjatele ja politseinikele ning arstidele ja õdedele. 

Jaga artiklit

1 kommentaar

T
Tartu õpetaja  /   19:31, 9. mai 2017
Põhimõtteliselt on siis tegemist sotsiaalkorteritega. Milline sõnum see aga peaks olema? Õpetaja palk on nii kehv, et ta vajab seda toetust. Kas noortele inimestele ei peaks aga olema sõnum: Kui valid õpetajaameti, siis oled tehtud naine või mees ja saad iseseisvalt ja oma maitse järgi oma elu kujundada. Ma ei kujuta nt. ette, et noor arst või advokaat vajaks sotsiaalkorterit.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis