Eesti uudised

Vallajuhtide palkade vahel laiutab lõhe

Maarit Stepanov, 9. mai 2017 04:00

14 KOMMENTAARI

j
Juhan./ 9. mai 2017 08:05
Ka praegused vallajuhid teevad omale palga nagu tegid riigikogulased ja lihtrahvas närigu muru.
u
uskumatu küll/ 9. mai 2017 08:11
aga vallake kus elanikke tuhatkond ja tehtud pole ka midagi ,mõnuleb vallavanem 1800 eurise palga peal. Lisaks sagedased komandeeringud, koolitused, kohtumised jne. Nädalas 2 päeva kohal ja elu kui lill. Uuest aastast saab see veelgi roosilisem olema.
l
leelo/ 9. mai 2017 07:29
pooled vallavanemad on petised,vargad ,kes tuleks koh vangikongi aastateks saata
a
9. mai 2017 07:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
ä
ära lora/ 9. mai 2017 07:23
Laar, Rõivas,Ossinovsli, Pentus,Mikser,Tsahkna jne. Kas need kõik on siis kommunistid?
a
aga ongi/ 10. mai 2017 10:38
sest saavad palka vastavalt oma vajudustele (vajadused on neil suured), mitte tehtud tööle.Nende jaoks on juba kommunism kohal.
k
Kommufoobile/ 9. mai 2017 07:28
Kommunistid tahavad ju hoopiski kõikidele võrdsust ja õnne!
Masside vaesust tekitavad hoopis parempoolsed ahned reform-kapitalistid. Sellised muretsevad rohkem selle eest, et pangad makse ei maksaks, mitte aga rahva elatustaseme eest.
t
tegelikult/ 9. mai 2017 07:18
Veel suurem palgalõhe on vallavanema ja tavalise vallatöötaja palga vahel. Vallavanemal lisaks palgale ka muud boonused. Miinimumist suuremat palka pole lootustki saada.
l
lootus jääb/ 9. mai 2017 07:43
loodame koos, et Keskerakond aitab. Nendel on potentsiaali ja sarmi . Just nemad viivad Ratase juhtimisel meid 5 sekka.
h
hh/ 9. mai 2017 07:16
milline peaks olema vallajuhi palk? Paistab, et puudub riiklikult ühtne arusaam palgakorraldusest - palka jagatakse näo järgi peoga. See ju riigi raha, las lohiseb!
Vallad ei ole võrdsed - erinevad suurused, erinev majandus, erinev külade, elanike arv, arenguvõimalused jne...
Peaks ikka olema mingi alus palga kehtestamiseks, millest alustada, millest allapoole ei saa minna, ja tegurid, mis annavad õiguse palgaastmestikule.
Aga nagu ikka meie riigis - vaja on tekitada , rahaga , hüvitistega laiates riigiametnike rikas eliit. Kas see eillt ka on vajaliku töövõimega, vajaliku haridusega, eelnevate positiivsete töötulemustega, ausa riigimehelikkusega? See pole tähtis . Tähtis on, et see kõrge ametnik oleks valimistele orienteeritud, vajalikke erakondi toetav.
a
aga alus ju on olemas/ 9. mai 2017 07:28
Kui oled õiges erakonnas ja sinu erakond on suutnud mingis vallas võimu haarata, siis on palk edaspidi just selline nagu ise soovid.Keegi ei saa sind kõigutada ega heidutada.
Kagu Eestis on just selline olukord tekkimas , kus reformierakond haarab enda valdusse lausa kolm maakonda.Samas võidukas keskerakond punnitab vaid silmi.
k
Kilekott/ 9. mai 2017 07:15
Ühiskonnas tulenevad igasugused jamad üldisest rahapuudusest. Seega uurige parem seda, miks me lubatud viie rikkama hulka pole jõudnud?
l
Leida/ 9. mai 2017 07:05
Kuidas see on võimalik, et naistele ei maksta palka. Naised peavad lapsi sünnitama, aga palka ei maksta. Kellele siis üldse makstakse, kui mitte naisele. Kuidas on see võimalik, et ei maksta palka. Kas see in kuidagi seadusega keelatud. Miks sellised asjad juhtuvad. Kuidas see on võimalik. Kuidas me saame edasi minna. Üheskoos.
n
Neutraal/ 9. mai 2017 07:14
Naised on natuke teistsuguse ehitusega. Sageli nõuab elukutse ka füüsilisi eeldusi ja osavust, kanad kukeks alati ei sobi.
Laste sünnitamine peaks olema teistmoodi premeeritud, töötasuga seda ärge seostage.
n
naeran südamest/ 9. mai 2017 06:53
"Ei palgalõhele !" " Jaaa palgatõusule !"
Nüüd , peale valdade liitumist on oodata ka maapiirkondades rikastuva ametkonna ja veelgi vaesuva alamklassi teket. Väikestes valdades oli seda raske ja ebamugav teha, sest pidid igale vallaelanikule ka otsa vaatama. Uuest aastast ei tunne vallajuhid rahvast ja vallarahvas saab uute juhtide "raskest tööst ja viljakast tegevusest " teada vaid ajakirjanduse kaudu.