Eesti uudised

Helme: Semjonovile teenetemärgi andmine on kasulik Kremlile (56)

Siim Randla, 8. mai 2017, 04:00
Mart Helme Laura Oks
Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme peab Tallinna volikogu eelnõu anda kaitsepolitsei aastaraamatus figureerinud Aleksei Semjonovile Tallinna teenetemärk vene valijaskonna ees pugemiseks, mis viib selleni, et Kreml saab enda kätte mugavad hoovad, mille abil Tallinnas, Ida-Virumaal ja riigiski võimul olevat Keskerakonda kasutada oma eesmärkide saavutamiseks.

"Tallinna teenetemärgi andmine Aleksei Semjonovile paigutub täpselt sellesse ritta, kuhu mahuvad ka kõik eelnevad Keskerakonna astutud sammud vene elektoraadi moosimiseks," ütleb Mart Helme. "Vene keele viimine kohtusüsteemi, venekeelse hariduse kaitsmine eestistamise eest, peaministri Peterburis käik otsitud ettekäändel, Yana Toomi Krimmi ja Süüria soolo puhul silma kinnipigistamine, plaan ühendada Ida-Virumaa omavalitsused nii, et enamikus hakkaks domineerima vene keel – see rida pikeneb sügiseste valimiste lähenedes kindlasti vähemalt kaks korda."

Kes on Helme sõnul öelnud a, peab ütlema ka b. "Vene valijaskonna ees pugemine viib vältimatult selleni, et Kreml saab enda kätte mugavad hoovad, mille abil nii Tallinnas, Ida-Virumaal kui ka riigis võimul olevat Keskerakonda kasutada oma eesmärkide saavutamiseks. Sest elu ei lõpe ju omavalitsusvalimistega. Tulevad ka riigikogu valimised ja siis on vaja jagada uusi lubadusi ja teha uusi kummardusi," sõnab Helme. "Edgar Savisaar ehitas venelastele kiriku. Jüri Ratas teeb väikeste sammude haaval Eestist Moskva Trooja hobuse Euroopa Liidus ja NATOs. Valitsuspartnerid IRL ja sotsid mängivad seda mängu rõõmsalt kaasa," kinnitab Helme. 

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul Tallinna teenetemärgi kandidaadiks esitatud Aleksei Semjonovit tunnustanud nii presidendid kui ka ministrid ja ta on Tallinna tunnustuse ära teeninud, vahendab ERR. Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et tema poleks Semjonovit Tallinna teenetemärgi kandidaadiks esitanud. Semjonov on oma tegevusega figureerinud kapo aastaraamatutes, kus Semjonovi töökohaks olevat Inimõiguste Teabekeskust on nimetatud üheks Venemaa mõjutuspoliitika peamiseks tööriistaks Eestis.

56 KOMMENTAARI

e
eheh 9. mai 2017, 15:37
Ega see korteritega äritseja oska ju oma peaga midagi möelda.Viha ka keskide vastu,valitsusse ju perest keegi ei kölvanud.See pappa vöiks mitte tallinna tv oma jama ajada vaid lapselapsi mammiga hoida.Naine ei oska muud koduse elu körvalt,kui ennast vuhvida ja teisi kiruda.
r
RIX 9. mai 2017, 06:23
Kesikute ruig üle kõige.
Loe kõiki (56)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee