Tõnis Erilaid (Tiina Kõrtsini)

8. mai 1993. Ilus kevadõhtu. Neste tankla Järvel pakkus 24/7 kütust, kohvikus pirukaid ja muud suupärast. Allilmal meeldis seal koos istuda.

Tol õhtupoolikul ei olnud Nestes rahulik. Kell 22.20, kui kolm meest kohvikust minnes oma mersu poole jalutasid, peatus kummide vilinal nende taga punane väikebuss. Selle uksest kargas õue automaadiga mees ja röökisid, nagu kopsud võtsid: "Teile, pederastid, on meil kingitus!"

Raksatas valang, üks jalutajaist sai kuus kuuli selga, teist lasti püstolist, kolmas jooksis väikebussis olnud meest taga ajama.

Väikebuss sööstis minema ja jättis ühe Permi jõugu juhi tanklaasfaldile surnult lebama. Teine pihtasaanu oli raskelt haavatud. Ta viidi haiglasse, aga kambamehed aitasid ta sealt kohe edasi Peterburi, kuhu kadus ka nende kolmas kaaslane.

Nii algas permikate ja Linnuvabriku kamba sõda, mille põhjuseks oli varastatud koobaltikoorem. Permikad nõudsid selle eest 150 000 dollarit, Linnuvabriku omad aga arvasid, et küllap varastasid permikad ise koobalti, ja keeldusid maksmast.

Sõda oli äge ja tõi hulga ohvreid. Venemaalt tuli väidetavalt Eestisse allilmategelasi, isegi nõndanimetatud seaduslik varas asja klaarima, kes permikad süüdi tunnistas ja kähku koju tagasi sõitis.

Kuid sõda rahunes – vähemalt mõnel määral – alles 1996. aastal.

Jaga artiklit

1 kommentaar

I
inimkonnale  /   21:30, 14. mai 2017
http://www.pereraadio.ee/uus/index.php?option=com_content&view=article&id=1000:pkk&Itemid=6
http://www.tv7.ee/vod/player/30459/
https://www.google.ee/search?q=surilina&sa=N&biw=1093&bih=499&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=MF9JVJCJ...
http://www.tv7.ee/vod/player/51313/ Kristlus ja Islami erinevusi!
http://www.ajamargid.com/666-margi-tehnoloogia-ulevaade-ja-tutvustus
http://objektiiv.ee/kivistunud-zoja-uhest-meieaegsest-imejuhtumist-ja-selle-oppetunnist/
http://www.amightywind.com/hell/aboutsounds.htm

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis