Maailm

Rootsi kuninglikud valvurid on pisikeste lindudega kimpus (14)

Õhtuleht.ee, 7. mai 2017, 09:49
Rootsi kuninglikud valvurid.Foto: JEAN-PAUL PELISSIER
Rootsi kuningapere on sajandeid võinud oma turvalisuse tagamise valvuritele usaldada, kuid valvurid on kimpus uue tüütusega, milleks on pisikesed aga vihased merelinnud.

Eriti hulluks lähevad lood räusktiirude pesitsusajal, mil nad kõige rohkem sinistes vormides valvureid ründavad.

Peamiseks probleemiks on see, et räusktiirud on looduskaitse all.

Tulemusena küsib palee luba 10 valvurite patrulli lähedal pesitsevat räusktiiru lasta.

Räusktiirud.Foto: MOHAMMED AL-SHAIKH

''Me proovime seda probleemi kõige valutumal viisil lahendada,'' kommenteeris palee ülevaataja Stefan Wirtén Rootsi väljaandele Expressen.

''Me oleme proovinud kõiki teisi meetodeid, mis meile pähe on tulnud ja see on tõesti meie viimane võimalus. Valvurid on mitu korda meie poole pöördunud selle probleemiga, mis on nende jaoks päris suur,'' lisas ta.

Stockholmi ornitoloogia selts ei pea aga sellist lahendust õigeks.

''Seda teemat eluslooduse kontrolli all hoidmisena käsitleda on täiesti jabur. Osad räusktiirud on valvurite vastu agressiivsed? Need väiksed linnud kaaluvad maksimaalselt 100 grammi ja neid on võimalik pulga või vihmavarjuga edukalt eemale peletada,'' kommenteeris selts.

14 KOMMENTAARI

r
Radist 7. mai 2017, 22:23
Nagu praktika on näidanud, kolivad linnud teise kohta, kui toitumistingimused muutuvad. Toon näite. Reeglina on Euroopa suurlinnad täis tuvisid seal, ...
(loe edasi)
f
fgghdgf 7. mai 2017, 17:33
sama jama oli Muuga sadamas. Need linnud on üdini jaburad ja teevad oma pesad inimeste jalge alla ja käidavatesse kohtadess ja pesitsuse ajal on tiged...
(loe edasi)
Loe kõiki (14)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee