Juhtkiri

Juhtkiri | Peatage liiklushuligaan Subarik! (1)

Õhtuleht.ee, 5. mai 2017 18:31
Kõigest mõne nädalaga sotsiaalmeedia abil komeedina oma kuulsuse tippu kerkinud 70aastane naispensionärist liiklushuligaan Subarik, kes on suutnud nelja viimase aastaga tekitada 20 liikluskindlustusjuhtumit, on kahtlemata omas vallas tegija. Eesti politseigi on seda, kuigi Subarik võeti rajalt maha alles pärast üleriigiliselt tuntud staariks saamist.

Selgus, et alust kinnipidamiseks oli lõpuks piisavalt: autol olid all eri rehvid ning puudusid ülevaatus, liikluskindlustus ja juhtimisõigus. Kuigi kogu saaga võib tunduda oma absurdsuses naljakaski, on asi tegelikult enam kui tõsine. Küllap küsib enamik meist – kuidas on võimalik, et selline juht on pikki aastaid takistamatult sõita saanud? Ei saa ju öelda, et ta on seda märkamatult teinud. Vastupidi – mitukümmend avariid lühikese aja jooksul oleks pidanud riigil ohutulukese tugevalt plinkima panema. See hakkas tegelikult küll vilkuma, kuid mitte politseil, vaid tähelepanelikel kodanikel. Murelikud kaasliiklejad panid spetsiaalselt loodud sotsiaalmeediakülje pealkirjaks „Peatage Subarik!“.

Küllap on selliseid lindpriisid roolijaid teisigi, kes pole lasknud end segada riigi poolt autojuhtimisele kehtestatud nõuetest. Osa neist hakkab kaasliiklejale lõpuks silma, nagu Subarik, osa mitte. Kuid kõik nad peavad olema allutatud kas kehtestatud reeglitele või tuleb nad liiklusest kõrvaldada. Muud võimalust ei ole.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee