Eesti uudised

Hea lugeja, saada meile pilte ja/või lugusid oma talgupäevast: online@ohtuleht.ee

Täna toimuvad üle Eesti "Teeme ära" talgud (28)

Liis Vaksmann, 6. mai 2017 08:45
ALGAS: Täna toimuvad üle Eesti "Teeme ära" talgudFoto: Alar Truu
Täna tulevad kümned tuhanded inimesed Eestimaa erinevais paigus kodudest välja, et osaleda ühiselt "Teeme Ära" talgupäeval ja seeläbi anda oma panus ilusama ja puhtama kodumaa nimel ning valmistuda üheskoos peagi saabuvaks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

"Teeme Ära" talgupäev on kujunenud kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadiseks suursündmuseks, kus tullakse kokku ning võetakse ühiselt käsile kodukandis kõige pakilisemad tööd. 

Tänavusel talgukevadel pööratakse suuremat tähelepanu lipuväljakute kordategemisele, lipumastide valmistamisele ja paigaldamisele ning laululavade ja tantsuplatside korrastamisele. Selleks on registreerinud end ligi 26 tuhat talgulist ühes 2095 talgukohaga.

"Teeme ära" talgutele on registreerinud end ligi 26 tuhat talgulist ja talgukohti on 2095Foto: Erakogu

Samal teemal

"Teeme Ära" talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et tänavune talguhoog on varasemast suurem. „Kirja pandud talgute arv ületab tublisti mullust ning talguliste registreerumine ei raugenud ka eile hilisõhtuks, nii et täna tõotab tulla väga tegus talgupäev,“ rääkis Tüür.

Samuti tõi Tüür välja, et registreerimise järgi võib öelda, et kõige rohkem talguid toimub Harjumaal ja Tallinnas. "Elanikkonna arvu järgi on aga kõige aktiivsem maakond jätkuvalt Saaremaa ja tänavu paistab eriti silma Muhumaa."

"Teeme Ära" talgupäev peetakse traditsiooniliselt mai esimesel laupäeval ning iga kogukond saab ise otsustada oma talgutööd ja tegemised. 2016. aastal korraldati üle Eesti 1986 talgut, millest võttis osa 44 372 inimest ehk 3,4% eestimaalastest.

Hea lugeja, saada meile pilte ja/või lugusid oma tagupäevast: online@ohtuleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee