Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Marge Sillaots 4. mai 2017 15:24
Välisministeerium eraldas rahvusvahelise koostöö raames ÜRO Maailma Toiduprogrammile (WFP) 30 000 eurot näljahäda leevendamiseks Jeemenis.

"Jeemenis valitseb hetkel suurim humanitaarkriis maailmas ning riigi edasised väljavaated on äärmiselt murettekitavad,“ ütles välisminister Sven Mikser. "Olukorras, kus kaks kolmandikku Jeemeni elanikkonnast ehk 18,8 miljonit inimest vajab humanitaarabi ja 7 miljonit inimest on nälja ohus ja vajavad kiiret toiduabi, ei saa me jääda pealtvaatajaks," kinnitas ta.

Välismister rõhutas, et praeguses olukorras on oluline hoida rahvusvahelise kogukonna tähelepanu Jeemenis toimuval ning jätkata ühist tegutsemist. ÜRO suurendab koos oma humanitaarorganisatsioonidest partneritega Jeemenile antavat humanitaarabi, et ennetada laialdast näljahäda riigis.

Välisministeeriumi eraldis on kooskõlas Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi arengukava 2016-2020 II eesmärgiga, milleks on loodus- või inimtegevusest põhjustatud katastroofides kannatanute päästmine ja abistamine.

Samal teemal

Kommentaarid  (26)

Kodumaine supiköök 5. mai 2017 08:42
ei suuda kõiki abivajajaid ära toita!
Lihtsalt raha ei jätku!
Juulius 4. mai 2017 22:43
Lastekodu laste aitamiseks algab homme ukselt-uksele rahakogumine. Nigeerias ja Somaalia on näljahäda, nüüd artikkel Jeemenist, Aafrikas ootavad Euroopa poole sõitu miljonid elanikud. Ma arvan, et kõiki ei suuda me küll aidata. Nad võiksid ka seal välisriikides ise midagi enda heaks teha, mitte oodata ainult abi. Siit jäävad välja lastekodu lapsed.
Ja miinusteste panijatele - mõelge, miks osa inimkonda ootab käsi pikal ansambel, mitte ei tee ise midagi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS