Maailm

Noore naise kohvrist leiti 5,8 kilogrammi kokaiini (12)

Aadu Hiietamm, 4. mai 2017 04:00
NAINE JA KOKAIIN: Cassandra Sainsbury koos tema kohvrist leitud 18 paki kokaiiniga.Foto: Reuters / Scanpix
Colombias Bogota rahvusvahelises lennujaamas vahistati 22aastane Cassandra Sainsbury. Nimelt leiti kodumaale üle Londoni lennata soovinud austraallanna kohvrist 5,8 kilogrammi kokaiini, mis oli pandud 18 kiletatud pakki, vahendab The Daily Telegraph.

Colombia politsei otsis tema pagasi põhjalikumalt läbi USA narkoametilt DEA saadud vihje põhjal. Sainsbury kinnitab, et ei teadnud kohvris olnud kokaiinist midagi. Ta väidab, et ostis turult tuleva aasta veebruaris peetavaks pulmapeoks soodsa hinnaga kõrvaklapid ja tema teada olid kõigis pakkides vaid need.

Eksperdid usuvad austraalanna juttu, sest tal pole kontakte, et narkootikumi realiseerida. Colombias saab 5,8 kilogrammi kokaiini osta 20 000 USA dollari eest. Austraalias on niisuguse koguse turuväärtus juba kaks miljonit USA dollarit.

Austraalia meedia tsiteerib Sainsburyst kirjutades Zak Crane’i, kes sattus Colombias samuti petturite ohvriks. "Arvasime, et ostsime odavaid kelli, kuid hotelli jõudes nägime, et peale nende oli pakendis valge pulber," ütles ta. Crane lausus, et usub Sainsburyt.

Austraalanna vahistati 11. aprillil. Praegu ootab ta kohtuprotsessi algust Bogota kurikuulsas El Buen Pastori naistevanglas. Süüdimõistmisel ootab teda 8-20aastane vanglakaristusKolumbia politsei teatel on tänavu Bogota rahvusvahelises lennujaamas tabatud 46 välismaalasest narkomuula.